Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

TU 154M- godzina 8.56


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Cześć 13!

mam znaki zapytania,
dużo znaków zapytania...

myślę, że wiersz powstał za szybko -

ziemia przeklęta, katyńska zmora - nie podobają mi się te zwroty,

ziemia to matka
nie wiem czy zawiniła
może samolot przeklęty
może dzień nie ten

daj Boże tylko sen

śmierć nie pyta - wybiera sama miejsce, czas i nas...

tylko takie moje rozmyślania, nie wiem czy słuszne, czy powinnam...
nie chcę nikogo urazić...

pozdrawiam serdecznie i melancholijnie - Jola

Jolanto ja też mam dystans do wiersza i czekam na rady, tylko tyle zawsze można zmienić lub skasować wiersz jednak ,,zmora" wydaje się celna do całej sytuacji, ponieważ 5 rocznica papierza , 70 zagłady, to nie wina samolotu jak świat światem historia zawsze się powtarza, jednak nie czas na gdybanie czy szukanie racji może schować ten wiersz do szuflady zawsze jest wyjście

serdecznie

13

Och nie do szuflady, ja tylko swoje myśli podałam, inni pewnie myślą inaczej - no i metafory można sobie interpretować w dowolny sposób, to co się stało trudno wyrazić słowem. Ja nie mam nikogo związanego z Katyniem... czyli inne oko na te sprawy...


Serdecznie - Jola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jolanto ja też mam dystans do wiersza i czekam na rady, tylko tyle zawsze można zmienić lub skasować wiersz jednak ,,zmora" wydaje się celna do całej sytuacji, ponieważ 5 rocznica papierza , 70 zagłady, to nie wina samolotu jak świat światem historia zawsze się powtarza, jednak nie czas na gdybanie czy szukanie racji może schować ten wiersz do szuflady zawsze jest wyjście

serdecznie

13

Och nie do szuflady, ja tylko swoje myśli podałam, inni pewnie myślą inaczej - no i metafory można sobie interpretować w dowolny sposób, to co się stało trudno wyrazić słowem. Ja nie mam nikogo związanego z Katyniem... czyli inne oko na te sprawy...


Serdecznie - Jola.


Jolanto , a oglądałaś film Katyń, tam jest wszystko pokazane, ja miałem tam 2 osoby z rodziny

serdecznie

13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A dlaczego ty tak sie złościsz?
I na co / kogo ?
Mnie się podoba ...
nie rozumiem dlaczego miałoby się o tym pisać jak smutek/żal/emocje opadna i myśli pobiegną nam gdzie indziej ?
Jaki byłby w tym sens ?

Cześć tylkoja bez nerwów każdy inaczej odbiera narodową żałobę i powinno się to uszanować: emocje , rozpacz, miło że się podoba i bardzo dziękuję za czytanie

serdecznie

13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...