Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zie-wnę-ły drzwi...
stoisz w nich dziś
stoisz lub stoisz i klęczysz

Naszym wciąż nikt
pukasz co świt
gotów rozwinąć łuk tęczy...

kiedy mnie brak
pukaj wciąż... ręcznie

zapukaj
zapukaj...

-tak.

Opublikowano

Tytuł beznadziejny. Budzący skojarzenia z rockową piosenką pewnego zespołu, obcojęzyczny, niepasujący do liryka. A sam liryk. Ładny.

Zaczyna się wyraźnie uzmysłowioną czynnością. Dalej mamy ciekawy zabieg:

stoisz lub stoisz i klęczysz (jak dla mnie chodzi o rozmycie... tworzy to obraz umysłu poddanego emocji)

Kolejno. Zamieniłbym słowo "nikt" na "nic". Zdecydowanie bardziej pasuje. Natomiast Twój "nikt" oczywiście, też da się wybronić...

"ręcznie" - to trochę ostentacyjnie, ale sprawnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio w Warsztacie

    • Już dzisiaj
      czuje swoje zmarnowanie

       

      ucieka głos dziecka
      znów kończy się droga

       

      a przy ślepej uliczce
      wciąż to samo pytanie
      co powinienem zrobić?

       

      wracam do swojego rytmu pracy
      wciąż przełykam gromadzące się uczucia
      i zostaje z nadzieją

       

      odpuszczam

      i tkwię w tym samym miejscu

       

      powtarza się cykl

       

      może mi się uda

       

      myślę.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...