Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dokąd zmierzasz?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Porażający przykład nieporadności językowej. Połowa, króciutkiego przecież tekstu, zagracona jednym prostym antagonizmem :
biel -czerń
niebo -piekło
dobro -zło
chwała -pogarda
ja -nieskończoność
Jakby było mało, autor reanimuje treść podpierając się powtórzeniami :
dokąd zmierzasz -gdzie zmierzasz
zgubiona droga -zgubione myśli

Z jednym się zgodzę, ten utworek, to cień poezji i zgubiona myśl...
Kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witam Mariuszu, jak zawsze uzasadniony komentarz, co mało tutaj potrafiłeś jednak zauważyłeś ,,cień" czyli logiczne myślenie, uznanie!
Forma gramatyczna
sławy-pogardy, sławie-pogardzie jednak bez interpunkcji można myśleć ,,sławie pogardy"

Wykonanie ,,nieporadne" tutaj brakuje mi argumentów:):):):)

dziekuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobry wiersz, co dobre pytanie. I tyle dobre pytanie, co dobrze, że sobie zadajemy takie pytania. A co do szczegółów, czy jak kto woli do ogółu, to zawsze można przyczepić się do czegoś, ale czy to ma sens. Jak dla mnie wystarcza jednoznaczna w niejednoznaczności wymowa tego wiersza, czyli (to) na jakie pytanie odpowiada i nie odpowiada (ten) wiersz. Tylko, jak mówiłem, trzeba sobie zadać to pytanie, no i ty (a nie kto inny, nie mówię, że pierwszy i nie mówię, że ostatni) właśnie zadałeś sobie i nie tylko sobie (jak widać) to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj P Lecter , miło Cię widzieć , jak zawsze, czym dłuższe robisz wywody , tym są bardziej
dla mnie banalne
antagonizm ma inne znaczenie , co nie ulega chyba wątpliwości według słownika polskiego

,,wzajemna niechęć lub wrogość spowodowane sprzecznością interesów lub różnicą poglądów"
,,przeciwstawne działanie dwóch elementów"

Myślę, że aby używać ,,makaronizmów" to chyba człowiek powinien wiedzieć, co pisze????, tym bardziej z Pana reputacją

W wierszu występują antonimy, co nie ulega wątpliwości, powtórzenia, ba to dziecko zauważy, ale to taki myk, jak refren i jeszcze jedno , Pan twierdzi, że powtórzenia to,,cień poezji" jednak to duży błąd , gdyż dot. dynamiki, nacisku czyli akcentu itd

Myślę , że nic pozytywnego z Pana komentarza nie uzyskałem, a jedynie?
Znak pytający bardzo wiele mówi, może o antagonizmie

Jak zawsze miło było wymienić poglądy i podziękowanie za minus jednak nie przekonuje mnie on, jak Pana komentarz

dziekuję za odwiedziny i czytanie

szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Znów Kasiu zadajesz to pytanie:):):)

Już mnie nie lubisz? spoko, lecz powiedz mi jedno

Nie słuchaj BEtonu, w komentarzu pod wierszem Ani, czy Aluny

Va-bank

KASIArz rozbił BEton
znalazł infantylny żeton----- tak na marginesie, jak chcesz pogadać, ale dlaczego akurat mnie się uczepiłaś, a byłaś i pewnie jesteś taką miłą osobą, co Cię boli, uśmiechnij się do wiosny, gdyż życie to nie tylko internet, poezja, jest piękne, tylko ludzie zmieniają je w piekło:):):):)

szacuneczek aha lubię P Lecter , P Krzywak, P f fisie itd


bestia życzę słońca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Znów Kasiu zadajesz to pytanie:):):)

Już mnie nie lubisz? spoko, lecz powiedz mi jedno

Nie słuchaj BEtonu, w komentarzu pod wierszem Ani, czy Aluny

Va-bank

KASIArz rozbił BEton
znalazł infantylny żeton----- tak na marginesie, jak chcesz pogadać, ale dlaczego akurat mnie się uczepiłaś, a byłaś i pewnie jesteś taką miłą osobą, co Cię boli, uśmiechnij się do wiosny, gdyż życie to nie tylko internet, poezja, jest piękne, tylko ludzie zmieniają je w piekło:):):):)

szacuneczek aha lubię P Lecter , P Krzywak, P f fisie itd


bestia życzę słońca
ej, ty, jakie pytanie???
nigdy nie pisałam, że Cię lubię, ale mogę napisać, że nie lubię Twojego pisania.
to nie jest wiersz, a zetka to nie blog.
może w końcu zrozumiesz...
i będę się "uczepiać" zawsze, jak Cię tu zobaczę z takimi grafomańskimi wypocinami
słowo :) :) :)

kasia..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Znów Kasiu zadajesz to pytanie:):):)

Już mnie nie lubisz? spoko, lecz powiedz mi jedno

Nie słuchaj BEtonu, w komentarzu pod wierszem Ani, czy Aluny

Va-bank

KASIArz rozbił BEton
znalazł infantylny żeton----- tak na marginesie, jak chcesz pogadać, ale dlaczego akurat mnie się uczepiłaś, a byłaś i pewnie jesteś taką miłą osobą, co Cię boli, uśmiechnij się do wiosny, gdyż życie to nie tylko internet, poezja, jest piękne, tylko ludzie zmieniają je w piekło:):):):)

szacuneczek aha lubię P Lecter , P Krzywak, P f fisie itd


bestia życzę słońca
ej, ty, jakie pytanie???
nigdy nie pisałam, że Cię lubię, ale mogę napisać, że nie lubię Twojego pisania.
to nie jest wiersz, a zetka to nie blog.
może w końcu zrozumiesz...
i będę się "uczepiać" zawsze, jak Cię tu zobaczę z takimi grafomańskimi wypocinami
słowo :) :) :)

kasia..........

heh oki, jak ludzie się zmieniają , co Kasiu witaj w ,,bestyjowie" jako 4 spoko przeżyję masz prawo się czepiać, taka jest tutaj zasada

ps w którym miejscu jest Grafomania , ja w Twoim wierszu Ci ją pokarzę czarno na białym , więc proszę masz pole do popisu

szacuneczek aha i nie podżegaj innych, bo to naprawdę nieładnie robić coś za plecami


be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,w szkatule pióro wilgotne Tośka." tutaj u Ciebie Kasiu występuje grafomania dot zapisu formalnego ars poetica , który nie ma odstępstw

Twoje zdanie jest fałszywe ponieważ

przymiotnik od przymiotu zawsze występuje przed rzeczownikiem nie dot nazw własnych,

więc

,,W szkatule wilgotne pióro Tośka" masz czarno na białym zalecam zmiany w wierszu wystarczy inwersja, to tylko 1 przykład jednak cały ten wiersz jest ułomny gramatycznie

szacuneczek

bestia ----- prawda boli i za nią się mści, tak wygląda Z W P , a Ty straciłaś wiele. bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ej, ty, jakie pytanie???
nigdy nie pisałam, że Cię lubię, ale mogę napisać, że nie lubię Twojego pisania.
to nie jest wiersz, a zetka to nie blog.
może w końcu zrozumiesz...
i będę się "uczepiać" zawsze, jak Cię tu zobaczę z takimi grafomańskimi wypocinami
słowo :) :) :)

kasia..........

heh oki, jak ludzie się zmieniają , co Kasiu witaj w ,,bestyjowie" jako 4 spoko przeżyję masz prawo się czepiać, taka jest tutaj zasada

ps w którym miejscu jest Grafomania , ja w Twoim wierszu Ci ją pokarzę czarno na białym , więc proszę masz pole do popisu

szacuneczek aha i nie podżegaj innych, bo to naprawdę nieładnie robić coś za plecami


be

nie będę pod gniotem komentów na halo mnożyć, dlatego krótko i ostatni dzisiaj:
grafomania nie ma pleców, ale ma twa i nie ja im za dupą lusterka noszę, więc nie przybijaj do mnie wyimaginowanym ćwiekiem, be..masz puste usta i puste pióro.

nie znam Cię człowiek i szczerze nie lubię Twoich gniotów.
uważam, że Twój wiersz jest przykładem jak pisać nie należy;
banalna stylistyka, baloniaste metafory i żadnych myśli - matryca odciśniętych słów w formie poenterowanych wersów bez treści.
a że grafomania bywała upierdliwa i złośliwa - wiem z autopsji, ale ćwierka mi Twoje zdanie :D!
- tyle i do następnej kiszki
:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...