Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wyniki konkursu poetyckiego poezja.org


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było żadnych nieprawidłowości przy punktowaniu wierszy przez członków Jury. Wobec czego uznaję wyniki za sprawiedliwe i wiążące. W osobnym wątku podam wyniki wierszy członków Jury (postaramy się do piątku wyrobić).

Wyniki ogólne:
http://www.poezja.org/debiuty/pdf/wyniki_ogolnie.pdf

Zwycięzcy (wszystkie pozycje na czerwono)
http://www.poezja.org/debiuty/pdf/zwyciezcy.pdf

Łącznie zwycięskich wierszy: 66.
Zgłoszono utworów: 129.
Co daje wybór 51% dla Użytkowników.

Członków Jury: 10
Po 3 wiersze: 30 utworów,
Co daje prawo wyboru kolejnych 15 wierszy członków Jury (51%, 30/2=15).

Z poważaniem
Andrzej Sztuczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jednak podsumowując całą tę nasza punktację, to do końca nie postawiłem na swoim;P
Cóż, wypadałoby po prostu powiedzieć: demokracja!
Ale, żeby być ścisłym i nie rzucać słów na wiatr powiem, co dla mnie tak a co nie:

Wielkim zaskoczeniem okazały się dla mnie wiersze Rafała Leinara, który wraz z Pancolkiem i Krzywakiem w mojej opinii zdominował tomik, a przynajmniej powinien (wiersze ostatniego z wymienionych były prawdziwą muzyką dla wytężonych po czytaniu setek "podniosłych i poważnych" wierszy zmysłów).

Są wybory, z którymi wprost się nie zgadzam, ale jak już wspomniałem: demokracja!
Nie będę tu pisał co nie powinno się tu znaleźć, bo pewnie byłoby to co najmniej niegrzeczne. Natomiast z przykładów rzucających się w oczy: Oxyvia dostała się ( i dobrze!) tyle, że nie z tym wierszem, z którym powinna ;P tamten o tematyce szkolnej wymiatał ;P
Poza tym, nie sprawdzałem czy ostatecznie dostały się wszystkie wiersze Cecharza - to bardzo dobre i zdaje się nie docenione kawałki. No to chyba tyle, zdrówko,
Jimmy

edycja:
ps
to tak co byście wiedzieli: przyłożyłem się ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Brakuje mi wiersza Bezrobotni. Szkoda, że się nie dostał, bo zdecydowanie na to zasługiwał. Przynajmniej (albo co najmniej) w porównaniu do niektórych tekstów, którym się powiodło. Ale, rzeczywiście, jak napisał Mateusz - demokracja. Bywa :D Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winszuję Zwycięzcom :D
i cieszę się, że znalazłam się wśród Was.
Jurorom dziękuję, że haiku zaliczyli do utworów poetyckich,
Dzięki temu "zimny kominek" uznany i opublikowany wcześniej w j.angielskim,
przetłumaczony na j.rosyjski, doczekał się teraz publikacji w j.polskim.

Serdecznie pozdrawiam,
jasna :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Brakuje mi wiersza Bezrobotni. Szkoda, że się nie dostał, bo zdecydowanie na to zasługiwał. Przynajmniej (albo co najmniej) w porównaniu do niektórych tekstów, którym się powiodło. Ale, rzeczywiście, jak napisał Mateusz - demokracja. Bywa :D Pozdrawiam.

przyłączam się, to charakterystyczny wiersz z mało ostentacyjną liryką. nie wszystkim jurorom się spodobał. ot - demokracja.

/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...