Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jeszcze jeden pomysł na Nowy Rok - co myślicie o tym?


M._Krzywak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką koncepcje stworzenia nowego działu - coś jak "poezja współczesna", gdzie wklejalibyśmy wiersze poetów współczesnych, którzy z tych czy innych powodów nie chcę się logować na poezji.org, i oczywiście naszych użytkowników. Graficznie wyglądałoby to tak: nazwisko, biogram plus utwory. Byłaby to ciekawa forma prezentacji poezji współczesnej. I z góry zaznaczam, że byłaby to strefa bez nickowa, ponieważ nie widzę powodu, żeby pisarzy obrażały jakieś "Predatory" czy insze "Żylety". No i jest to też kwestia zgody Autora, żeby tak nie daj losie nie wklejać cudzych wierszy (co się zdarza rzadko, ale się zdarza, jak jakiemuś geniuszowi wpadnie do głowy wkleić wiersz Achmatowej, bo chce sprawdzić, czy krytycy znają się na poezji).
Jest to do zrobienia, a mam wrażenie, że wzbogaciłoby to forum zerowym kosztem - tylko potrzeba osoby (jednej), która by przyjmowała zgłoszenia i wklejała (żeby nie wklejał każdy, bo pojawi się np. Tuwim i pójdziemy siedzieć za prawa autorskie). Dana osoba dostaje po prostu meila z biogramem i wierszami i je wkleja - odrzucając też grafomanie, rzecz jasna (to można korygować patrząc na dorobek autorski, ewentualnie czytając wiersze).
Jak Wam się to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba zbadać regulacje prawne - bo ja np. mam zgody Autorów i mam wrażenie, że każdy znajdzie też jakiegoś autora, który zgodzi się na publikacje np. 3 wierszy na łamach poezji org. Tutaj jest kwestia działu i nazwy - może nie dumnie brzmiącej, ale może coś w stylu "Poeci współcześni".
I wtedy umieszcza się biogram plus wiersze, ale Poetów już z jakimiś konkretnymi dokonaniami (np. tomik, druk w czasopiśmie itp), co także zahaczy o naszych użytkowników, którzy już takie dokonania posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...