Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 02.07.2021 uwzględniając wszystkie działy
-
Złote liście oplotły wspomnienia, werble kiedyś przecudnie zabrzmiały. Wiatr już dawno się we mnie zasiedział, ranisz duszę ostrymi kolcami. Smutna gorycz tłumiła wystrzały i zabrała namiastkę kochania, może spróbuj w pamięci ocalić, tak mnie serce w tej chwili namawia. Napisz epos o wielkiej miłości i przeczytaj na twardych kamieniach, zapamiętaj - on nigdy nie zwątpił, czas tak jakby na chwilę oniemiał. Wyłącz światło w płaczącym pokoju, przemaluj go na kolory wiosny. Wyrusz w drogę, a chwałę zdeponuj, każdy dzień niech się stanie radosny. Kiedy staniesz - u bram hen daleko, weź kołatkę i uderz z pokorą. A otworzy półnaga namiętność, przyjmie miłość... jak zawsze niesforną. "Szkoda że w życiu nie ma takich przycisków jak: przewiń, cofnij, zatrzymaj." - Andrzej Klawitter.9 punktów
-
Chcę iść na wódkę. W szmince na ustach, w czerwonych szpilkach, w sukience za krótkiej. Chcę iść na wódkę. I upić smutek, zadusić żal, zapomnieć się na minutkę. Chcę iść na wódkę. I łapać spojrzenia dzikie, zachłysnąć się pożądaniem, zamknąć niewinność na kłódkę. Chcę iść na wódkę. Tańczyć do rana, palić „Marlboro”, wsiąść na szaleństwa łódkę. Chcę iść na wódkę… Zdjęłam czerwone szpilki i ugotowałam obiad.6 punktów
-
Be be be Ra be Be be be Ba ba ba Ra ba Ba ba ba Be be be Ra be Be be be Ba ba ba Ra ba Ba ra ny Z natury swojej bezmyślne, skazane są z góry na rzeź i idą na nią posłusznie, bo głodna bestia musi żreć. A jeśli któryś się zburzy, baranią węłnę pragnąc strzec, takiego nazwą wnet tchórzem, stratują, zadepczą na śmierć. W bez(dusznej) rzeźni stłoczone, zielone łąki nie dla nich, wcieliły dobrze się w rolę, ostatni zdają egzamin. I jeszcze raz: Be be be Ra be...5 punktów
-
oddycham cicho gdy gładzi mnie po twarzy to takie przyjemne bo usta ma pełne miękkich zaimków żebyś MI tylko nie zachorowała żebyś MI się nie przewróciła żebyś MI się dobrze wyspała żebyś MI się nie zgubiła oddech płytki jak grób żeby tylko nie rozdrażnić westchnieniem skierowanym przeciwko niemu gdy całują mnie usta wypluwające noże zaimków żebyś MI tylko zdążyła żebyś MI tu porządnie wytarła żebyś MI się nie ważyła żeby MI to było ostatni raz gładzi mnie po twarzy kiedyś musiało to być przyjemne teraz też musi MUSI MUSI MUSI5 punktów
-
czy myśl może dogonić echo a wiatr i deszcz wygrać z zaćmieniem czy uśmiech miłości podobny jest do zachodu tęczy czy życie może być tak jak rzeka czyli rwące czy własny pogrzeb musi być trudny a jak tak to czemu czy niebo i drzewa umieją śnić tak jak my czy możliwe jest by to wszystko ogarnąć cieszyć się tym4 punkty
-
przytulić się do pragnienia porozmawiać z tym co niemożliwe uciec przed byłym kopa zasadzić temu co niewygodne wyśmiać deszcz wiatr uszczypnąć echo potem to wszystko razem wymieszać może dzięki temu lepsze zakwitnie3 punkty
-
przytłoczony mdławą matnią ścian podróżuje w nic stąd z nikąd zaniosły mnie oczy otwórz się powieko dnia jakby miał być koniec spoglądaj źrenico mózgu tu sygnalizacja bożej twarzy tam stygmat choćby rzeczywista sekunda snu tchu tchu obudzony wstępuje w Królestwo Ścian3 punkty
-
niebem jak śnieg wyglądasz pusto i pięknie na wpół śpiący gładzisz mnie po włosach miękkie mokre płatki lądują na twarzy a oczy pieką od wiatru chciałeś spacerować w deszcz słotę wkładałeś dłonie do wszystkich zakamarków2 punkty
-
Za @ais https://poezja.org/utwor/194730-możesz-to-powiedzieć-posługując-się-miejscowościami/?tab=comments#comment-2288164 Zakopane Mieszki Wielkie miałem Pod Lasem przyszły Posuchy a po nich Potopy Zimna Woda Strugi Równa Brzegi Wyrwa była Głęboka moje Dobra i Złota zabrała Stara Rzeka w Zacisze Polany znalazła je Marianka Tanecznica Piła nie Spała Wiele Koniec :) Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Mieszki Wielkie – wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie ciechanowskim, w gminie Ciechanów Pod Lasem – osada położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie opatowskim, w gminie Opatów. Posuchy – przysiółek wsi Zielonka w Polsce, położony w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Raniżów. Stanowi samodzielne sołectwo. Potopy – wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Rutka-Tartak. Zimna Woda (niem. Kaltwasser) – wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin. Strugi – osada położona w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, w gminie Teresin. Równa – wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie sieradzkim, w gminie Błaszki założona u schyłku XIII w. Brzegi – wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka. Wyrwa – osada położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Świecie. Głęboka – wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie żuromińskim, w gminie Lutocin. Złota – wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie skierniewickim, w gminie Głuchów. Dobra – wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Buk. Stara Rzeka – wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Grębocice. Zacisze (niem. Hartha) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, we wschodniej części gminy Leśna. Polany – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim, w gminie Wierzbica. Marianka – wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie gostynińskim, w gminie Gostynin. Taniecznica – osada położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, w gminie Piaski, w sołectwie Grabonóg. Piła – miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu pilskiego. Spała – osada letniskowa w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Inowłódz. Wiele – wieś kaszubska w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Karsin, na południowym krańcu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i nad jeziorem Wielewskim. Koniec – wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Lubraniec.2 punkty
-
- Mistrzu, jakim jest związek z rozsądku zawarty? - Z rozsądku, więc z miłości, inaczej jest martwy.2 punkty
-
Jak dobrze że to był tylko sen. Właściwie koszmar, z gatunku tych strasznych. Właściwie to mógłby być materiał na horror klasy F, czyli dosyć kiepski. Już przechodzę do meritum. Otóż śniło mi się że byłem na polu gigantycznej kukurydzy, w słoneczny letni dzień. Niepokój narastał we mnie z każdym uderzeniem mego serca. Wiatr kołysał wiechami kukurydzy i stukał kolbami. Słychać też było głośne poskrzypywanie, takie skrzyp, skrzyp. Nagle moich uszu dobiegł szelest łamanych łodyg i gdzieś przede mną pojawiła się laleczka Chucky. Trzymała w dłoni długi nóż, w rodzaju maczety. Potem dołączyły do niej inne potworki. Wszystkie podobne do siebie, jak dwie krople wody, i każda z nich uzbrojona w takie same noże. Ich ostrza połyskiwały w słońcu. Rzuciłem się do ucieczki, a one pobiegły za mną. W tym momencie się obudziłem. Całe szczęście że to był jedynie sen!2 punkty
-
@Artbook Jeżeli znasz kobiety- nie znasz mężczyzn i na odwrót. W pośrodku najlepiej .2 punkty
-
Drobina miałem dziś w palcach kwarcu ziarenko malutkie wiatr przywiał je z plaży położył na mym policzku czułem.. choć nic nie waży oglądałem... z zadumą jedno na miliard zdarzeń nie warty uwagi okaz ? może za mały, nijaki ? w drobine piasku się zmienia każda sekunda istnienia? nawet taka malutka jest taka piękniutka taka kochaniutka Warta zastanowienia mała cząstka większego pragnienia2 punkty
-
Dwie *** Z błogosławieństwem urody jestem urodzona Pożądana kochanka, wymarzona żona Wszystkie drzwi otwieram dyskretnym uśmiechem Oczy ludzi zmrużone, zazdrością i grzechem Z przekleństwem urody jestem urodzona Bo ani kochanka, nigdy dobra żona Przedmiot pożądania - nie do życia pani i nie do kochania do... s k o n s u m o w a n i a1 punkt
-
nieprzytomna przez ciebie rozdrażniasz ekstazą cierpię nigdy tak nie kochałam potykam się o każdy próg pragnę patrzysz w oczy szukasz maleńkich piersi płaczę z rozkoszy za każdym nie mieszczę nas w sobie mokra zlizuję cię całego uwielbiam rozkwitasz w ustach twardy słodki czuję na wskroś kołyszesz jęczę błagam1 punkt
-
oko kosmosu co spogląda czule spojrzenie mroczne gwieździste rzęsy źrenica czarna a za nią umysł niezbadany i szyderczy w ludzkim spojrzeniu widzę to samo planety małych istnień na orbicie też drgają jednak żadne z tych głosów nie cichną nieważne z jakiej źrenicy dochodzą zza światów mnie wołają1 punkt
-
Słowa nucą moim zmysłom, jak to było porozmawiać o uczuciu, które nas łączyło. Wieczorem trwała euforia – rano była nowa historia. Tylko jedno słowo wystarczyło, by nasza opowieść dobiegła końca. Wciąż pamiętam i rozpamiętuję, jak to było Leżeć w łóżku dzień w dzień o tej samej godzinie. Nie brałam pod uwagę, że to w końcu przeminie. Minęło tyle czasu od ostatniej pogawędki. W głowie słyszałam treść naszej piosenki. Gdy wracałam do ciebie myślami, Ty już dawno zagoiłeś wszystkie rany. Wyrzuciłeś mnie z głowy, bo milczałam Zastąpiłeś mnie, bo się wycofałam. Zostawiłeś mnie, bo się bałam. Klamka jest tylko z jednej strony, a ja nieustannie czekam pod drzwiami, by powiedzieć ci dwa słowa, na które teraz jestem gotowa. Zamknąłeś rozdział, ja wciąż piszę. Zmieniam zakończenie, jakby to jedno wspomnienie miało znaczenie. Ostatni raz Odczuwam dreszcz muskający ciało. Ostatni raz Przymykam oczy, czując ciepło gorących ramion. Ostatni raz Wypuszczam łzę spod gęstych czarnych rzęs.1 punkt
-
rodzę się dla ciebie przez siebie w tobie umieram ty we mnie szykując się nad morze kupiłam jednoczęściowy kostium kąpielowy taki granatowy z leciutkim rozcięciem między piersiami w międzyczasie na pchlim targu kupiłam kota "kot tu kot tu kot nadaję z worka" esoesos to chyba po hiszpańsku to rozcięcie między piersiam jest bardzo sexi kot chyba martwy 2107021 punkt
-
W maleńkiej oazie Mej ciszy niezwykłej Usłyszysz wszystko... W mej ciszy jedynej Milczeniem utkanej W pętle obrazów Zbyt zaplątanej Poznasz zjawisko... Odwrotne lecz żywe Gdy zamkniesz swe oczy Widokiem przyćmione Usłyszysz wołanie Sercem zwabione Zaproszenie bliskości ... Zostań mym celem Bądź mi kompanem I mym przyjacielem Idź ze mna tą drogą Gdy w ciszy srebrzystej Głos mój rozpoznasz W miłości przeczystej Będziesz mym panem Miłości odwiecznej I niezmąconej Miłości dobrej i sercem zwabionej Tylko głosem w milczeniu Swą miłość rozpoznasz A inne pragnienia Rozumowi oddasz ... Jego winić możesz On ślepe oczy posiada Serca nie wiń nigdy Bo w ciszy twe życie układa1 punkt
-
1 punkt
-
Kompensuję potrzeby fantasmagoriami które z racji wieku nie wypada zwać zabawą Pochłaniam się w bajce, którą stworzyłem nie w sześć dni lecz sekund stuk, stuk, tup, tup Nadchodzi rzeczywistość jej krok niepodobny do gładkiego biegu iluzji Kły szczerzę jak głodny wilk zagrożony utratą skąpego posiłku Jestem nienasycony fantazje i ułudy jak hieny rozszarpały mój czas mielą padlinę Przetrwałem już kiedyś ich dzikie ataki chciałem zagryźć wytresowałem nie zabiłem Teraz tresura może nie wystarczyć samiec alfa wypatrzył mnie z cienia dostrzegł słabość odsłoniętą szyję łapy naprężone gotowe do ataku obracam się skoczył1 punkt
-
po nocach przychodzą dni pozbawione nowego to ważne ogniwo kreacji wzrostu w ciągu tam niedaleko ptaki wiją dla siebie gniazdo znoszą suche badyle przetykają gęsto łączą sprawy zamknięte mają się dobrze w ciszy dokarmiane rosną w beztroskie trwanie kawałek dalej inne ptaki tuczą swoje młode a te wyciągają szyje żeby być zauważone jeśli się kiedyś zdarzy że przyjdzie zwątpienie przemilczą je dokładnie żeby szybciej odeszło zaś tam ledwie widoczny ptak zwyczajnie wędrowny na gałęzi przysiadł już gotów do drogi1 punkt
-
1 punkt
-
Kolory, zapachy, dźwięki... na co komu smutek odżywiać? Podoba mi się motyw drogi, a w drogę nie można zabierać wszystkiego, tylko to co potrzebne. Pozdrawiam :)1 punkt
-
Całkiem niezły, zatrzymujacy tekst. Dobre przerzutnie i ciekawe metafory. Mam jedną uwagę, podróżuję i wstępuje powodują u mnie pewien rozdźwięk osobowy. Możliwe, że nie właściwie odczytuję, ale raz tekst jawi mi się w odpowiedzialny w pierwszej osobie, a potem w trzeciej. Osobiście chyba wolałbym tę drugą opcję :) Pozdrawiam1 punkt
-
@Sylwester_Lasota Sylwku wilków mi zabrakło- więc w całości Twoje stadło. Miłego wieczoru. Kompozycja w Twoim stylu, nowatorska.1 punkt
-
@Natuskaa http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/moje-bogatki-506729 Też mam ptaszki w podziwie i codziennym balecie, opisałem wszystko co widziałem. Miłego wieczoru Natuskoo.1 punkt
-
@Sylwester_Lasota Be be bezbłędnie :) be be będę sobie e e śpie e e wać;)1 punkt
-
@Marek.zak1 pewnie pamiętasz "tygrysy" była pasja i moda wiedzy o drugiej wojnie... zachód i Atlantyk (konwoje) Pacyfik a nawet Ruskie :) ojciec mi powiedział że nawet nie zamalowywali napisów USA na sprzęcie, a armiejcom wmówili, że znaczy to - Ubij Sukinsyna Adolfa ;)1 punkt
-
1 punkt
-
Słusznie domniemywasz, "tekst jest starszym". Powstał dokładnie w podanym pod nim czasie i przestrzeni. Grono moich Ówczesnych Legionowskich Czytelników zapoznało się z nim w czasie napisania, potem na długi czas trafił do szuflady. Masz wiele racji: esencja w utworze jest najważniejsza. Formę można dobrać taką lub inną, lub awangardowo stworzyć własną. I słusznie spostrzegasz, chodziło mi o równość i o otwartość. Ale nie tylko. Wielce Ci dziękuję za czas, komentarz i uznanie. ☺ Serdecznie i weekendowo, M.1 punkt
-
Witam - człowiek nie może otaczać sie tylko codziennością musi szukać nowych wyzwań które nie muszą się podobać. Dzięki za odwiedziny - są miłe - Pozdr. ciepło.1 punkt
-
1 punkt
-
@Marek.zak1 Marku mistrz mi tak doradził, choć go nie pytałem... zapytaj za mnie. Miłego dnia.1 punkt
-
@corival A Cori pędzi na szczyt Olimpu, Pegazem skrzydlatym po kwiecie nimbu. Pozdrawiam Cori.1 punkt
-
1 punkt
-
@corival Dzięki za wpiś i zaciekawienie. Każdy człowiek na łonie natury jest dzieckiem albo dorosłym już dzieckiem, a zdmuchiwane dmuchawce można by porównać do tortów urodzinowych, jakimi Matka Natura raczy z Nami świętować kolejną wiosnę, nasz kolejny rok ( przybywają lata, ale nie będziemy nieśmiertelni jak ona ) Ona dostrzega, chwali pomimo zła, jakiego dopuściliśmy ( dopuszczamy) się ostatnimi czasy. "analizy twórczości innych i wyciągania wniosków" - analizowałem jej! Twórczość jaka objawiła się mym oczom, stąd taki wiersz. A wnioski nasunęły się same, kiedy siedziałem sobie na pustyni i obserwowałem. Taka forma wypoczynku i jakaś radość dla serducha. Miło mi, że zechciałaś zatrzymać się pod tekstem. Skoro intryguje, to dla mnie już bardzo dużo! Samą treść pisałem zmysłąmi - takie fajne połączenie było. @error_erros, Dziękuję za zajrzenie! Pozdrowienia dla ciebie @Michail Cieszy mnie fakt, że treść zainteresowała. Jeszcze raz, dziękuję. Pozdrowienia i miłego dnia!1 punkt
-
@Radosław Lepiej zapytaj , gdzie schowałam szpilki ;) @Marcin Marcińczyk Dzięki, fajnie usłyszeć, że komuś się podoba. @Waldemar_Talar_Talar Dziękuję, miłego dnia @Marek.zak1 Dzięki. Fantazja fantazją, gorzej jak rzeczywistość z tyłu ciągnie za rąbek sukienki.1 punkt
-
Ciekawa obserwacja poczyniona w tekście. Końcówka nasuwa kilka interpretacji. I jak się uprzeć to każda pasuje ;-) Fajne, zachęca do refleksji...1 punkt
-
@Mazia36 bardzo ciekawe przesłanie i pomysł na tekst. Dostrzegam sporo wrażliwości i dobrych chęci ;-) Okroiłbym go nieco i poprawił estetykę utworu. Spacje, interpunkcja i duże litery (nie wszędzie sa wskazane) Jakość ma znaczenie ;-)1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
@Igor Osterberg aliceD Trzymam kciuki, bo lepszy lot I kara niż upadek I kara ;) pozdrawiam Ika R. :)1 punkt
-
Już nie jedyną :) Jesteśmy w grupie kobitek nie lękających się rozmiaru XXL :);) Co do Twojegu avatara to personifikuje Ciebie :) Jesteś niemożliwa... a jednak istniejesz! :);) Również serdecznie ?1 punkt
-
@Mazia36 "Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, Dwie tylko: poezja i dobroć... i nic więcej. - Cyprian Kamil Norwid. Pozdrawiam Maziu... tylko te dwie!1 punkt
-
Że Jezu, ufam Tobie. W tym zaufaniu myślę o tobie. Myślałem, że ludzie to dobrzy ludzie. Że są naprawdę dobrzy. Że kochają, że rozumieją, że przytulają. Że wiedzą kim są, gdzie są, jak rezygnują, gdzie się spuszczają.1 punkt
-
Znów powiedziałem parę słów za dużo zwykłe „przepraszam” nie wskrzesi relacji czas chyba, by zamilczeć poczekać na lepszą pogodę Pójdę spać z wiercącym żołądkiem może pomyślę o Wielkich Ideach ich spełnienie łatwiejsze się zdaje niż proste gesty miłości w nich wiecznie zawodzę Nie umiem odmówić sobie złośliwości zapominam, by nie trzaskać drzwiami nad ranem drobne dobro uchodzi mym oczom nie pomaga ciągłe patrzenie w horyzont1 punkt
-
1 punkt
-
@Anna_Sendor Twój wiersz jest taki koci , że aż go lubię , no bo jak można inaczej pozdrawiam Kredens1 punkt
-
@ais O rany, nawet nie wiedziałam, że taka istnieje. Główny bohater jednak jak widać jest ten sam :) Pozdrawiam :)1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
-
Ostatnio dodane
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne