Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 29.04.2021 uwzględniając wszystkie działy
-
Rozwichrzona czupryna dźwiga skarb cenny, niewielkie owoce, dość pożywne nawet. Niekształtna szyja unosi w stronę słońca, wątpliwy urok kolczastej roślinki. Trwa od lat tysięcy, dzikie, krzywe drzewko, dostarcza człowiekowi wartościowy pokarm. Mijają wieki i jakaż odmiana, szacunek rośnie, rozległe ogrody wartość odmierzają. Uroda wciąż mizerna, choć roślejsze ciała. Wciąż roztrzepane, nieporządne jakieś. Płodne nad podziw. Rozliczne owoce, większe niż przedtem, w zasoby bogatsze. Płynne złoto znane, wielu fascynuje, pcha ku doświadczaniu, degustacji również. Nie znosi światła, nie lubi powietrza, ciemności uwielbia oraz chłodny powiew. Złoto najwyższej próby z aromatem szałwii. Rozlewa na języku specyficzną nutę. Wypełnia żołądek, w chorobach pomaga. Bezcenna roślina, wiele zastosowań: oliwa z oliwek.8 punktów
-
ubita spojrzeniami jak tłuczkiem droga gdzie co dzień od nowa wszystko po staremu domy stojące plecami do moich powrotów każdy zawsze pod swoim numerem i ja idąca pod prąd do siebie wracającej niewiele zmian poza tym że płot co kierunek marszu przedrzeźnia przerosłam i nogi jak coraz bardziej znudzone wahadła8 punktów
-
w przepaści się gromadzą uczucia niekompletne przebite opony ruchome piaski górki trudne jakieś nadzieje wysokie groźne fale i słowa nagłe nieostrożne siedzą tam razem z robakami grają w karty przeklinają poddali się nie próbując badać kolejnych warstw szukać mądrych rozwiązań haczyków sznurka chęci mówią że byli tacy którzy znaleźli siłę jakąś potężną i wymknęli się stamtąd to musi być prawda inaczej zapchałaby się na płasko przestrzeń do zgromadzeń6 punktów
-
Przypominam sobie twoją twarz twoje obojętne obce - pa zawsze przywołuję koszmar ten gdy zapominam - to nie był sen 29.04.2021 r.5 punktów
-
A więc.,. tak nie powinna zaczynać się mowa A więc.., kto dodał octu winnego do wina ten co winny . albo niewinny przecież ktoś powinien być winny oskarżyciel winnego poszuka A więc.. .cukru dodano w sam raz nie znajdując winnego bierze kielich kwaśnego taki właśnie powinien być smak winnego się szukać powinno5 punktów
-
Dawny wręcz chłopięcy wiersz. Nie pamiętam już imienia platonicznej ukochanej , ale wiem, że dla takich chwil warto żyć… słońce i gwiazdy przy ustach Twych bledną a serce śpiewa dla Ciebie pieśń chwalebną dusza co ją los uwięził w mym niecnym ciele rwie się i pod stopami Twymi ściele chciałbym miła otoczyć Cię ramieniem lecz ramię me kruchym jest westchnieniem niczym jest życia nić i Ziemi istnienie gdy skronie pali niespełnione pragnienie ach, zrzucić czar i w chmury się wznieść w obłokach ostatnią życia zanucić pieśń niech biegnąc ku Tobie pierś mą rwie nim w wiecznym pogrążę się śnie4 punkty
-
4 punkty
-
Tyle zerwanych róż tyle przebytych dróg kolce nie ranią już i wolny dzień od trwóg Nad horyzontem hen mój nowy lepszy świat cudowny życia sen z moich młodzieńczych lat Dotykam jedną z gwiazd i wdycham szczęścia woń a jej srebrzysty blask kładę na swoją dłoń4 punkty
-
Plecień czasami nijak kąsa markotność kolory mieszam choć wokół szaro na szczęście kwiecień rozgania chłody jednak niepewny bo znów wracają węglarka w sieni gdzie drzemie pająk na płoty z wolna wchodzą powoje trawom się marzy taniec motyli ponad kwiatami jaskółek łowy a mnie wędrówka być może z tobą nim zechcą wrócić nastroje chmurne w tandemie dzwonki już ponaglają zerkam na mapę wydłużam skróty kwiecień, 2021.3 punkty
-
My z żoną bardzo się kochamy jak dwa aniołki prosto z nieba. To prawda jest, bo żona mówi, że więcej szczęścia mi nie trzeba. Zawsze też sobie pomagamy, co bardzo cieszy strony obie: to żona za mnie mecz obejrzy, to ja za żonę pranie zrobię. Nawet jak obiad ugotuję słów brzydkich raczej nie używa. Wystarczy tylko że smakuje a po jedzeniu ja pozmywam. Na inne już nie mogę patrzeć, choć jest na świecie wiele kobiet. Gdy tylko raz się obejrzałem, to spuchły mi patrzały obie. Jak więc widzicie, życie wspólne dostarcza nam tak wielu wzruszeń. Powiecie - musisz być szczęśliwy. Odpowiem tylko - ano muszę.3 punkty
-
nie my prawdy szukamy to ona próbuje nas odnaleźć łazi za nami chce nas zdobyć by wygrać my się jej boimy bo mamy coś za kołnierzem nie chcemy się jej kłaniać wolimy to drugie lecz kiedyś się to zmieni ulegniemy poddamy się lecz czy nie będzie za późno kotara opadnie za nią zobaczymy coś w co będziemy musieli uwierzyć3 punkty
-
Lubię czasami będąc na bani chodzić po mieście ludzie znudzeni pracą zmęczeni śnią o potędze nikt mnie nie widzi nikt mnie nie słyszy i nie ocenia żadne dzień dobry jak się masz brachu lub do widzenia Pani z nocnego mówi-kolego-ja-koleżanko tyle tu razy nocami byłem może masz manko? a koleżanka-spać mi nie dajesz-spadaj kolego czteropak piwa i paczka fajek dla podpitego? Wziąłem i idę co mi wcisnęła ta z trzeciej zmiany ta z drugiej była ździebko ładniejsza-tak między nami zegar na wieży czas ludziom mierzy wybił już czwartą szkoda że nie ma z kim tu pogadać-miasto wymarło Jeszcze godzina-budzik się zżyma-oznajmi piątą wstaną do pracy smętni rodacy z twarzą pomiętą we śnie coś czuli marzenia snuli żyli akonto a teraz znowu trzeba założyć na kark chomąto Ja sobie idę deszcz na mnie pada i gdzieś mam wszystko nie dam się stłamsić żadnym nakazom i jurysdykcjom kiedyś na grobie ktoś mi napisze taką inskrypcję żył kochał odszedł-rzeczywistością dotykał fikcję3 punkty
-
nie stroi nie leży a naraz się spotyka wbrew światu porządkowi mężczyzna mężczyzna dysharmonia wybrzmiewa muzyką3 punkty
-
żarty na bok ten skrawek ziemi nie pomieści nas są już tylko dwa wyjścia albo ty zabijesz mnie albo ja zabiję ciebie tak się teraz bawimy orzeczenia dopełnienia przydawki okoliczniki wiesz dobrze liczy się tylko ja zwierzęce ja ja ja ja robi się późno wiadomo zło źli się bardziej po zmroku ktoś wygra ktoś przegra popłynie krew wroga swego codziennego szybciej niż zwykle szczęściarz morderca patrząc w odpływ obmyje ręce i pysk — narzędzie zbrodni w końcu zaśnie spokojnie nazajutrz zdobędzie się na żart3 punkty
-
3 punkty
-
jaskiniowiec ciągnie jaskiniową do jaskini wpierw ją ogłuszył zrobi co swoje i pójdzie spać jaskiniowa znów wyda na świat potomstwo zanim to zrobi utłucze kamieniem we śnie jaskiniowego dziecko w jej łonie posmakuje niewinę3 punkty
-
Natuskaa.... górka.. nie powinna być trudna, ale.. góra.. już może... ;) Poza tym, to chyba na więcej niż jedno czytanie, niemniej.. po pierwszym razie wciąga. Pozdrawiam.3 punkty
-
weź się rozchmurz słońce chwytaj przecież dobry każdy dzień gdy nie boli i nie strzyka no bo to już jest ten wiek kiedy możesz łapaj szczęście do plecaka upchnij moc bo w tym wieku nie wiadomo czy masz tydzień miesiąc rok2 punkty
-
2 punkty
-
Lis pod stacyjką w gminie Leżajsk metodą "chińską" ból uśmierza. Przy czym, jak łupi skórę za tę akupunkturę, dzieląc to z jeżem, się nie zwierza.2 punkty
-
2 punkty
-
Jak może kobieta wyhaczyć faceta? Sprawdzona przynęta, bluzeczka rozpięta, króciutka spódniczka najlepsza zaliczka i widok uroczy dla spragnionych oczu2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
@GrumpyElf Zostawię zostawię z Elfkami nie zadzieram jeszcze mnie zamienisz w księcia i będę musiał jeździć na białym koniu :P Prosto z serca - tak też odebrałem - szczerość jak złoto. Dzięks! @Stracony Witaj Straceńcze?? nie wiem czy się z Tobą zgodzę, że to rozegra się tak pozytywnie jak napisałeś. W tych krajach już mieszają na przeogromną skalę możni tego świata wykorzystując już biednych ludzi do granic możliwości, ale to rozmowa na baaaaaaaaaardzo długą dyskusję :) Pozdrawiam Pan Ropuch2 punkty
-
Najpierw zrobiliśmy z Nich biedaków,a teraz dajemy ochłapy. Taki jest człowiek w tłumie. Na szczęście wielu już myśli samodzielnie i świat się zmienia i zmieni dzięki nim. Dajesz do myślenia już dużo na ten temat myślącym. Cieszę się z Twojej wrażliwości.2 punkty
-
@corival Zbiór oliwek w towarzystwie miejscowych z piknikiem pośród gaju. Oto jedno z moich magicznych wspomnień. Zdecydowanie płynne złoto, choć wolę odmiany o odcieniu trawiastym. Super.2 punkty
-
Kto napisze moją biografię skoro każdy chce, by to o nim była kto wyciągnie dla mnie dłoń pomocną gdy każdy sam sobie gratuluje Tworzę więc autobiografię lecz pisząc ją, zżera mnie niepewność czy ktoś zechce odczytać me życie kiedy każdy zajęty swą historią Szukam kogoś, kto pokocha moje wybory i na ich podstawie będzie szedł przez życie pragnę czytelnika, który nie zmruży oka zastanawiając się, o co mi chodziło Niektórzy, gdy słuchają, na końcu każą płacić a mi kończą się już środki na spełnienie mych pragnień ostatnie pieniądze wydam chyba na megafon by wykrzyczeć cicho światu, jak bardzo żałuję2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Dobry wiersz, a wielu jest takich, niektórzy jeszcze w szkole, a już marzą o emeryturze. Pozdrawiam2 punkty
-
Gromem wszcząłem deszcz mój wiosną Potem splotłem deszcz mój z latem Liścia dałem mu jesienią Zimą zamarzł pękł i zginął2 punkty
-
A serce Pani puka, a wierszem Pani wzrusza, a ile w sercu wróżek, a każda Pani Muzą, aż tyle tam czerwieni, że kierem kształty źrenic ;)2 punkty
-
2 punkty
-
przesmutny to wątek człowieczy wkochana w kochanka kobieta nikt nie ma dla niej litości nikt na nią w domu nie czeka żywi się chwil odpadami wżebrana w ostatnie ciuchy myśląc że spija ambrozję łez kaptur nosi ze skruchy pragnienia ma całkiem przeciętne jak dom którego nie będzie interes życia zrobiła dotyki kradzione w pędzie złodziejka przegłupia dziwka chętnie się z każdym zamieni by nie czuć tej bezradności co trwale pikuje do ziemi bez marzeń bo nierealne bez planów bo niegodziwe wkochana kobieta ma burkę i pętlą okutą szyję mówią że miłość wzbogaca a ona kochanie przeklina bo wpadła w głęboką studnię i nie wie jaka przyczyna hamulec nie działa w praktyce zmarnuje życie wczepiona chce odejść ale nie może na drugie ma NIESPEŁNIONA1 punkt
-
Gdy ogień dogasa i pada deszcz Dym czarny się kłębi i szczypie w nos Gorące iskierki unoszą się I ziębną choć w locie się jeszcze tlą Gdy ogrzać przy ogniu ciału się chce Przy boskim ognisku tańczących ciem I goni w majakach dotyka brzeg Wnet pamięć przywodzi bolesny dzień Gdy w chwili ostatniej widziała dom Był pewny stateczny - zamek ze skał Tak nagle na pięcie obrócił w proch Budowle tworzoną w wysiłku i łzach 29.04.2021 r.1 punkt
-
...Polityka jest to sposób, w jaki jednostki — nie mający żadnych przekonań — narzucają lub wywołują w społeczeństwach jakieś przekonania, aby z tego procederu ciągnąć dla siebie zyski... Sergiusz Piasecki, Siedem pigułek Lucyfera1 punkt
-
@Stracony To prawda, przed naturą i wykorzystywaniem jej darów nie uciekniemy, ale należy korzystać z nich racjonalnie. Pozdrawiam :)1 punkt
-
Świat stał się bardziej pusty - coś jak u Jasnorzewskiej chce się napisać tłusty list elegię czy esej lecz do kogo pisać można gdy adresat nie chce zostać... 29.04.2021 r. (Uważam za doskonały wiersz Mistrzyni Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ostatnio ciągle mam go w głowie) https://poezja.org/wz/Pawlikowska-Jasnorzewska_Maria/3181/Miłość_Nie_widziałam_cię_już_od_miesiąca1 punkt
-
Zamykam oczy pogrążam się w nocnej ciszy zanim znów zasnę delikatnie w myślach dotykam klawiszy gwiazda polarna pokazuje cel nieznany i tylko ten szept wciąż jest przy mnie jak dobry kolega i chce cały czas być kto naszego życia jest autorem kto wymyśla wciąż nowe rozdziały niepowtarzalnego pamiętnika pytania nie takie proste i jasne Luna nocą do mnie często wpada w porze widzialnych duchów choć niczego nie zje i nie wypije zanuci ze mną sonatę księżycową i tylko ten szept jakby utkany z najlepszych słów i nut cudowna pieśń z rajskiego śpiewnika napiszę jeszcze niejedno słowo poczuję wtedy że żyję może spełni się największy cud i napiję się ze szczęścia zdroju zapiszę skargi i prośby własne projekty szkice i plany a między nimi modlitwa i trwoga z zapomnianego kiedyś brewiarza w duszy przez lata poranionej pozostała już tylko wiara w to najważniejsze Słowo ułożone z prawdy okruchów kto jest moderatorem tego co nam się przydarza kto daje wciąż bana za czyny niezawinione zamykam oczy zmęczone do świtu białego dobranoc Muzo kochana dobranoc weno kochanie czeka nas jeszcze długa droga do krainy wiecznego spokoju gdzie żadne serce bić nigdy nie przestanie1 punkt
-
Gdy patrzy się na walącą się naszą budowlę, wydawać się może, że był to jedyny projekt w naszym życiu. Nie wie się wtedy, że w życiu zbuduje się jeszcze wiele większych i piękniejszych konstrukcji. @Jaka jest prawda Wyszło mi średnio 2,5 "się" na zdanie. Polski język jest piękny.1 punkt
-
@Pan Ropuch Wiesz, czuję Twoją twórczą szczerość, ostatnio (jestem tu krótko) piszesz w sposób tak prawdziwy, że przebija się to przez słowa. Na tematy faktycznie nas dotyczące, z refleksją inteligentnego, wrażliwego i pokornego człowieka. Bardzo cenię sobie Twoje pisanie, czerpię coś dla siebie z Twych treści. Potok ignorancji i odwracania się na problemy eko czy cywilizacyjne... najgorsze jest to, że śpiące głowy się tak ciężko otwiera; to zupełnie jakby był zbiór zamknięty podatny na zmianę i tyle. Ciepło Cię pozdrawiam. Seria Human jest piękna, piękna!!!1 punkt
-
Gdyby nie było niedociągnięć ,to teraz siedziałbym w kapciach,a ukochana z wiersza krzyknęłaby swoim anielskim głosem " rusz się człowieku, chociaż śmieci wyrzuć !" :) Miłość jest piękna, kiedy jest nieuchwytna. Trudniej z nią żyć. Dziękuję za odwiedziny :)1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
@siachna Koszmary są nam bliskie jak dobro, najlepiej płotem się od nich odgrodź. Pozdrawiam Siachna, lubię Twoje postrzępione wersy. Jak nasze życia.1 punkt
-
@Stracony W zasadzie też nie pomyślałam o tych tam czeluściach. Raczej o muszeniu ;)1 punkt
-
1 punkt
-
@Pan Ropuch Świetnie powiedziane, także w tytule i w tym czego wysłuchać można :) Pozdrawiam :)1 punkt
-
@wojciech wiesz, już dawno temu stwierdziłam, że "rozmawiam muzyką". Jedyna piosenka, która teraz mogłaby mnie pocieszyć, to dźwięk klucza w drzwiach. Dziękuję, lubię Korteza, doskonale wpisuje się dzisiaj w mój nastrój.1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
-
Ostatnio dodane
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne