Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
upadki i wzloty
Jacek_Suchowicz odpowiedział(a) na lena2_ utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
wiele wciąż błaga o cud lecz cud staje się po coś byś dojrzał zobaczył Boga służył Jemu z ochotą błagając przygotuj siebie odmień ducha i ciało i wtedy możesz być pewien się stanie - co stać się miało pozdrawiam -
O sobie, i o poezji
EsKalisia odpowiedział(a) na EsKalisia utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Charismafilos masz bardzo dobra kobieca intuicję;) Zrób mi też popcornu, bo boje się wystrzałów -
@bazyl_prost a jutro gorąco:) wczoraj było znośnie:)
-
Psy srebrne dyndają na bezsmyczach nocy. Ujadają blaskiem, milczą, gryzą w oczy. Kołyszą krzaczaste łby lwy źle nazywane - drzewa, kudły spalone w czerń porozwiewane. A wokół ludziecienie budują się z ziemi, jakby chmury twardniały w kształty kamieni. I wychodzą kolejno, silni czy zagubieni, niosą prosto w strach głowy pełne nocy i dni.
-
O sobie, i o poezji
Charismafilos odpowiedział(a) na EsKalisia utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@EsKalisia no tak coś wyczułem... ja tu się rozsiadam, popkorn zaczynam chrupać i colę sączyć... a tu... czarodziei... i koniec! Dorób dorób, bo jak nie to kasę za zwrotu biletu będę chciał ;) -
O sobie, i o poezji
EsKalisia odpowiedział(a) na EsKalisia utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Charismafilos yo, yo :) dzięki za komentarz ;)to takie preludium -
O sobie, i o poezji
Charismafilos odpowiedział(a) na EsKalisia utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Yo! @EsKalisia a gdzie ciąg dalszy?... jakieś takie ucięte...?!?. -
@Migrena Poruszający prawdą i pięknem wiersz z którego mądrością się identyfikuję. Ma wiele fragmentów równie pięknych, co mądrych. Masa przepięknych refleksji ujętych w słowa pierwsze, najprostsze. To jest wielka klasa. Ileż to razy zdałem sobie sprawę, że "każda chwila" jest niepowtarzalnym skarbem. Czas natury ignoruje nas, nasze zmagania i refleksje. Nasz czas odmierzany jest odchodzeniem bliskich. To czas naszego dojrzewania. Dziękuję Ci za wiersz, który tak pięknie uczy mądrości życia. Serdecznie Pozdrawiam :-)
-
Każdy ma Boga w sercu Jest też każdy ( człowiek) Artystą. Fantazja za rogiem odsłania swe karty! Los bywa uparty tworząc świat bez kątów potykając się o okrągłą kulę czarodziei
-
@LessLove dzięki serdeczne 💋
-
@lena2_ trzeba uważać czego sobie życzymy, bo możemy być rozczarowani, gdy już to się ziści, świetny tekst!
-
następna doba zawitała w moich skromnych progach gość w dom, lecz zapewne, pominięta została moja zgoda Zbyło mnie ewidentne kłamstwo, mówiono o czułościach, okazało się to ironią, wspieraną zbyt łatwo wtedy gdy się pożegnałem, miałem na oku jeden cel wyzbyć się na istotę ujrzeć jeszcze jedną z tych ostatnich niedziel bo komu ryczy wzrok nad jego włos temu leje się z twarzy, martwy pot i ja się utopiłem brnąłem w swe zażyłości mając testament, na dawne imię tyle, że czekać nie potrafiłem zabrakło mi cierpliwości a do czego? mimowolnie, myślę iż do prawie że niczego bo wiem, że mało co zostało z gruzów znanych kawiarenek co mi po mieście, gdzie dogorywają moje lokale? pomioty gonią innych chcąc ich zabić i infekować dalej dlaczego mam widywać swoje imię, na butelkach piwa tylko po to, by tracić rozum oczywiście, jakżeby inaczej lato ze mną pogrywa ekran wlewa we mnie, kolejne wiadomości oczy się zamknęły gwiazda mnie wita oto ballada na mą cześć, składa się głównie z dymiącej bezsenności bałagan w tym pokoju więcej stoi puste niżeli ktoś odpoczywa żyję w wielu głowach, jako widmo na placach widnieją moje postulaty tam gdzie samochody spotykają się, by omawiać nudne tematy szukam czegoś co już nie istnieję już rozumiem, to było przed tygodniami, nad wodą, rozchwiany wieczorami… [...] przede mną grupa czapek z daszkiem w rękach trzymają szkło, szczęśliwsze niż ja odnaleźli wrzaskiem to, czemu ja cichy byłem łypią na mnie na myśl o nich dwa słowa: „całkiem, całkiem” [...] tak więc, gościu drogi co mnie odwiedził tyle na razie się wydarzyło, tyle mam przemyśleń pozbądź się obiekcji, twoja wizja nawet krańca realiów nie pomieści wyjdź z tego bloku tak i ja wyjdę z tobą, wrócę przed ósemką z przodu jedynie muszę zdążyć na pociąg, porzucić neon znajomego sklepu myślisz, dobry Panie, że to możliwe? mam dość już tych spopielonych wierzeń drżę na samą myśl by coś przeżyć, został tylko sierpień Z zapisków Lecha 2/3.
-
1
-
- lato
- melancholia
- (i 18 więcej)
-
@Poet Ka Będę prymitywnie męski... Dla mnie to wiersz jednoznacznie polityczny i tak trafia do mojego umysłu i serca. Rzeczywistość polska, europejska i światowa stała się koszmarem, w którym "musimy"(?!) akceptować kłamstwa i zbrodnie. "Beze mnie"... i bez Ciebie. Swój wk-w wylałem w piosenkach, które wejdą w lipcu na EMUZE i wrzucam w lipcu na FB. W powietrzu jest siarka. Pozdrawiam Cię :-)
- Dzisiaj
-
Od pieluchy do pieluchy.
LessLove odpowiedział(a) na Leszek Piotr Laskowski utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Leszek Piotr Laskowski Kolejny piękny wiersz o drodze życia, pisany z perspektywy lat doświadczeń. Dziękuję :-) -
lato przebrzmiało ochłodzenie przyszło spokojny czas
-
.
-
.
-
.
-
.
-
.
-
.
-
A to koguta ma baba z auta: tu Aza baba - ma tu go, kota!
-
upadki i wzloty
Charismafilos odpowiedział(a) na lena2_ utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@lena2_ piękna zwięzłość słów... i prawie się zgadzam. Chyba im tylko... paliwa brakło? -
Gada, jaki muł: tyrada dary tłumika jada.
-
Ala 'gulgot - oto glu gala.
-
Tematy
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne