Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

sezon 2009/2010


Rekomendowane odpowiedzi

przychodzę by rzucić światło, w knajpie
pod stolikiem obmacać uda, palcem
rozchylić waginę i zaświadczyć że wszyscy



czytamy giętkim językiem wstecz długą listę
a w samym środku deszcz, nie przyda się ciału.
z kąta kurz dowodzi o szczupłości, trzy puszki
po piwie obejmują początek, środek i koniec.

sporo młodych chwali chłodne słońce lub mgłę,
nic nie widzi ale czuje się świetnie. trwa zabawa
w trudne słowa, system totolotka każe obstawiać
kilku a potem iść do kościoła. myśli zajmują

zasysane powietrze do piersi starszych pań,
młodsze pozwalają głuszyć się lub piszą o jesieni;
a oni z pupą skrytą w aksamitnych skórach
zmuszają rozmawiać o czymś poza tym. mówią

że zapach, że sen, najmocniej grzmią fale o brzeg.
a kobieta świata z którą trudno rozmawiać, napina
łuk pośladków, poza tym czuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza strofa - wprowadzenie, które niejako "sankcjonuje" treść. jest potrzebna, ale mam wrażenie, że zbyt dosłowna i wiersz na tym traci - traci na powadze i estetyce syt.lirycznej.
"pupa" też nie brzmi najzręczniej - jakoś nazbyt pieszczotliwie, żeby nie powiedzieć infantylnie. nie wiem, czy "tyłek" brzmi lepiej, nie mam pomyłu - ale podzieliłam się wrażeniem. ciekawy wiersz.

pozdrawiam
kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby zrobić: "palcem rozchylić kobiecość"...i już! Wtedy i "pupa" jakoś by nie drażniła, chociaż Kasia ma rację, że "pośladki" może...nie wiem? Ale "wagina"- nie!!!Ach, i w tej sytuacji nie "twe uda". Albo wcale, bez "ud" albo: "twoje uda" ! Poprawże to szybko, bo wiersz jest bardzo dobry, Marti! Pieruńsko zmysłowy i taki gęsty od emocji, wrażeń, wewnętrznej męskiej pożądliwości doznań! Pozdrawiam, Para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

śliczne dzięki za komentarze. pierwsze wersy zamierzone, a widać iż swe osiągnęły. i teraz orzech do zgryzienia, czy i w jakim zakresie wnieść poprawki.
Anno, uda, wagina oraz pupa to zakres słów celowo dobranych, co do "twe uda" to pewnikiem to zmienię i w tym zakresie estetycznym się z Tobą zgadzam. o reszcie myślę ... intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nic co ludzkie ..."
autorko to bardzo dobre pisanie, powiedziano dużo, więc co dodać - tan wiersz jest jakby podejrzany, podpatrzony zza rogu, ze stolika obok, zasłyszany może, dlatego prawdziwy, tak jak prawdziwe są słowa o które się czepiają.
podoba się bardzo
pozdrawiam
r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pan Biały, i oto jestem zrozumiany, za co z góry Tobie dziękuję. A już miałem wątpliwości czy zamierzenie literackie zostanie odgadnięte.
a w zasadzie co w czasach dzisiejszych jest standartem w przekazie literackim... czytam trochę (może zbyt mało, ale jak zawsze trzeba czas dzielić i na obowiązki a których jest nie mało) i wydaję się że poezja w dniu jutrzejszym sięgnię jeszcze dalej. w myśl zasady światowej, chcesz być zauważony zrób show... ale to tylko moje przemyślenia na ten wieczór.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Marti, że show! Ale to, co rodzi popularność, nie zawsze jest smaczne! Nikt nam nie broni pisać kontrowersyjnie, kontrowersja zwraca uwagę, zmusza do dyskusji! Jasne, że możemy pisać o pożądaniu "waginy". Jasne, że to lepiej niż ".....", albo jeszcze inaczej. Poszukujemy jednak środkami poetyckimi tajemnicy...niedopowiedzenia! Nie bądź za wszelką siłę dosadny:) Albo sobie bądź! Wiersz i tak jest dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...