Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

kręcą mi się włosy zwłaszcza po deszczu
zwłaszcza gdy spadam z karuzeli
noc błagająca chodniki żeby się nie poślizgnąć
zwłaszcza gdy za blisko

brak mi słów w ucieczce przed słuchaniem
boję się zwłaszcza błędów w tłumaczeniu
nie potrafię ścierać makijażu obietnic
zwłaszcza po ciemku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ja sie czyta ten wierszyk.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Oooooo, będzie dobre ...


hmmmm...


hmmmm ?


makijażu czego? kurwa ...

Czyli kolejno:

fajnie,
nuda,sztampa,
nuda,sztampa,
nuda,puenta?.

Te "zaskakujące określenia" (examplum makijaż czegośtam), nikogo już nie zaskakują, są pretensjonalne i nudzą.

ALE (i to jest duże ale)

gdyby to było napisane w prostszy mniej pretensjonalny sposób, mogłoby być super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Karuzela, kręcące się włosy, śliskość, no i tu, ucieczka, podkreślenie braku sił(?) by zetrzeć "makijaż obietnic"; obłąkańczo powtarzane zwłaszcza, czyżby rozchwianie, rozsypanie się - czy peelka jest w jakimś toksycznym związku?

Wiersz intryguje i podoba się, tym niemniej zasmucił; mam irracjonalną chęć dostrzeżenia tu czegoś optymistycznego, może ktoś mógłby mi pomóc? Czy chodzi o to, że pomimo wątpliwości ciągle są razem? To by wyjaśniało tytuł. Ech...

Pozdrawiam ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To wiersz jest irracjonalny, i właśnie o ową irracjonalność chodzi, stąd uporczywie powtarzane zwłaszcza - taki szarpany monolog w chwili obłąkania... i próba jego racjonalizacji.
Nie nazwałabym tego wiersza ani optymistycznym ani pesymistycznym, raczej "zaburzonym" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • podarunek intymnego spojrzenia  źrenicami które zsunęły tęczówki w obrzeża    podobasz mi się z  niczego    stałeś się  twój urok pochłania  to inny wymiar  miękkną  kształty przypływają wszystkie gwiazdy    jesteś najpiękniejszy    wdycham cię całą sobą  naturalna siła ściągania  mimowolnych muśnięć dotyków ubrań    rozkwitam  w tym przekrwieniu czuję inaczej  złotoróżowo    nektaru pełnia          
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Piękne słowa i czekałem właśnie na nie. Nie wojny, nie rewolucje, nie przywódcy zmieniają świat naprawdę.
    • nie wyróżniamy się zbytnio ołówek namalowany czarną kredką rozmazany jak dzień w pomidorowym słońcu   dręczy mnie niedokończona ulica przestrzeń bez słowa publiczna zamknięta toaleta   ukryjemy się w morzu
    • @Dagmara Gądek Dziekuję
    • @Dagmara Gądek ...w takim razie lepiej zabrzmiałoby ..samotne "ż", ale nie ma co podawać wszystkiego na tacy :) Masz rację,że z jednej strony natchnienie wymaga samotności, ale sam poeta już nie zawsze.Chciałoby się tę samotność z kimś podzielić i nie mogą to być przypadkowe osoby. Tutaj można pobyć wśród ludzi różnych,ale mających w sobie wrażliwość, wyrażających siebie , próbujących zrozumieć drugiego człowieka i świat.To jest jak spotkanie z przyjacielem, czasem bez słów, a na pewno bez osądów. Bardzo dziękuję za Twoje słowa. @Jacek_Suchowicz o tak, deptanie zasad w sztuce, poezji, muzyce przez twórców jest niewątpliwie twórcze,ale czasem pozostaje z tego tylko samo....deptanie. Dziękuję ,że wpadłeś ...no,że do mnie :) @Leszczym Cieszę się.Czasem coś chodzi po duszy i nie wiesz co. Piszesz więc krótko, a ktoś ci wyjaśni co miałeś na myśli. I to jest wspaniałe. Pozdrawiam
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...