Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Oszaleć z miłości?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Można.

Oszaleć z miłości
wzrok szaleńca
z wywróconymi zmysłami
znowu płacze bo dosięgnął czegoś ponad.
słuch
już ma dosyć tych kolorów
nie wytrzymuje ich piękna.
dotyk
urzeczywistnił się tak że aż boli.
a wyobraźnia już dłużej nie tworzy urojeń
ale fizyczne fakty, które żyją i oddychają.

dzisiaj znowu ucięli mi sen
na obrazie Twoich oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły wiersz.

wzrok szaleńca - wzrok ofiary (unikniesz powtórzenia i podsycisz nastrój)

ale fizyczne fakty, które żyją i oddychają. - ale fakty, które żyją. (należy wykreślić niepotrzebne słowa - fizyczne, oddychają)

dzisiaj znowu... - dziś znowu (to słowo wypowiadane w tempie wiersza i tak zabrzmi "dziś")

Po tych drobnych poprawkach wiersz jest znacznie lepszy; ale ogółem i tak nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • ,, Słowo Twoje, Panie,  jest prawdą,, J 17 , 17ba   pytania  o sens życia prawdę  rodzą się każdego dnia  patrzymy na przyrodę otoczenie  cud istnienia    zagubieni w myślach    w niedomówieniach poszukujemy prawdy  same zagadki  gubimy się w domysłach  interpretacjach    Bóg podarował rozum sumienie wolna wola prowadzi  często na manowce    prawda jest blisko  w Bogu w nas  On jest światłem  w nim ją dojrzymy nie tylko ją    siebie także    6.2024 andrew Niedziela, dzień Pański
    • @Somalija   Pani Agnieszko, wnioskując: jest pani w średnim wieku?    Mnie akurat ukształtowało życie, a Akademie, Politechniki i Uniwersytety jako szkoły wyższe są jak najbardziej potrzebne i powinni posiadać charakter elitarny, nigdy: masowy - te nazwy winne być zastrzeżone, reszta to prywatne Szkoły Wyższe, otóż tak to powinno wyglądać: Uniwersytet Krakowski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Poznanski, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Białostocki - dla umysłów humanistycznych, Politechniki - dla umysłów ścisłych i Akademie dla umysłów sportowych, razem: osiemnaście elitarnych szkół wyższych, nie wliczając szkół wewnętrznych.   Jeśli chodzi o uprawianie sportu: uprawiałem różne, a najczęściej piłkę nożną: grałem na różnych boiskach szkolnych, także: na Agrykoli, Legii Warszawa i Warszawiance, pływanie trenowałem na Polonii Warszawa, trenowałem również strzelanie z kałacha na poligonie wojskowym na Siekierkach - teraz jest tam trasa Siekierkowska i chodziłem do różnych Szkolnych Klubów Sportowych (nie wiem czy jeszcze istnieją), kiedyś zorganizowaliśmy mecz: Zakroczymska - Plac Trzech Krzyży, wygraliśmy i mam dyplom - byłem kapitanem drużyny, natomiast: jako były pracownik Archiwum Akt Nowych miałem szkolenie z Obrony Cywilnej, dwa razy nie przyjęto mnie do wojska - mam kategorię "E" i tyle na temat.   Łukasz Jasiński 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witam - no to będę wklejał -                                                           Pzdr. Witam -  dokładnie tak - chodzi o miłość -                                                                                  Pzdr. Witaj - miło że czytasz - zapraszam do działu haiku  -                                                                                                      Pzdr.
    • @Waldemar_Talar_Talar Liryczny...
    • To wykonanie strzału na granicach Unii jest trochę inne...   A prowokacja, cóż to próba dla Polski, że za moment będzie prawdziwia mobilizacja.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...