Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

szczyl do kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

czyjaś musi być wina
że jestem szczylem
a ty kobietą

mniejsza o majestat
szczyle tak mają – im
nie zależy

a jeśli tak – to
co bierzesz za wściekłość
i atak
jest tylko konsekwencją
zachowania twarzy
i nieustępliwością w jednym
- zaprzeczaniu
że tak jest tak
no bo tak
- a tak nie jest

zatem prawda
w niczym nie jestem lepszy
od kobiet
ani od szczylów
bo widzisz moje urojenia
a ja lubię się z nich tłumaczyć
ale na dictum
złaź ze mnie
odpowiem z ulgą
nareszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



człek musi polaryzować, by poczuć że żyje;
zastanawia mnie - czy opinia jest zakotwiczona w racjach artystyczno-merytorycznych, bo uzasadnienia nie doczytałem, czy też zadecydowały o niej inne aspekty, np. feministyczne;
pozdrawiam!
:)
J.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hehe dobre

musiałam się zmuszać, żeby ten tekst przeczytać, ale kiedy dobrnęłam do końca
to znowu pobiegłam na początek
i wiesz co? wciągło mnie ;)

ps. ten tekst balansuje na nitce;

=====================================================

mam uważną czytelniczkę!
- tak jest istotnie, na cienkiej nitce...
bardzo dziękuję!
:) J.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się w tym miejscu przypomniał pewien aforyzm jednego z moich ulubionych poetów - Oscara Wilde, który pozwolę sobie zacytować: 'kiedy kobieta nie ma racji, pierwsza rzecz, którą należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić ' ;

To jest użalanie się nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



oto skąd pojawiła się filozofia i pytanie ontologiczne: co jest; (!)
Oskar Wilde to gentellman całą gębą, jak to Anglik o arystokratycznych korzeniach, a mój peel to szczyl...On ( Wilde) nie zadawał się z kobietami o mentalności przekupy. Trzeba rozejrzeć się wnikliwiej po okolicznościach.
Ale skoro czytelnik to widzi co widzi, to widocznie tak patrzy.
J.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



człek musi polaryzować, by poczuć że żyje;
zastanawia mnie - czy opinia jest zakotwiczona w racjach artystyczno-merytorycznych, bo uzasadnienia nie doczytałem, czy też zadecydowały o niej inne aspekty, np. feministyczne;
pozdrawiam!
:)
J.S

Tekst w tej formie jest dla mnie niestrawny mimo wielkiej sympatii do Autora :)

szczyle tak mają – im
nie zależy

że tak jest tak
no bo tak
- a tak nie jest

w niczym nie jestem lepszy
od kobiet
ani od szczylów

To brzmi jak notatka wyrwana z zeszytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, trudno powiedzieć Jacku, czy to rozliczenie z niechlubnym dorastaniem, czy deprecjacja
statusu szczyla na stażu życia, pomiędzy masturbacją a okolicznością uprawiania seksu z prawdziwą kobietą? Gdzieś i kiedyś, każdy szczyl musi pobierać naukę. Naturalnie niedobrze jest, gdy trafi od razu na prawdziwą kobietę. Mam na myśli szczylów, którzy muszą mozolnie zdawać każdy etap seksualnego dojrzewania i niekiedy uczą się do końca życia, będąc przysłowiowym ochłapem między fizjologiczną rąbanką a porządnym rżnięciem, jakiego oczekuje dojrzała kobieta... hahaha.
A szkoda, bo takie kobiety smakują jak...soczysty, czerwony arbuz wyjęty prosto z lodówki, spożywany z rozkoszą w upalne lato, łapczywie, wielkimi kawałkami, gryziony gdzie popadnie, szybko i chciwie, a sok spływający aż do łokci, chłodzi rozpalone do czerwoności żyły...
Smakuje, ale prawdziwym mężczyznom. Nie wszystkie kobiety skłonne są uczyć miłosnego rzemiosła, dlatego szczyl niestety schodzi z ulgą, bo blamaż nie sprzyja dobremu samopoczuciu.

Oskar Wilde, mimo, że był homoseksualistą i pederastię kultywował na wzór starożytnych Greków, zaskoczył wnikliwą analizą męskiej natury twierdząc, że:
"mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety"
To święte słowa!
Nikt nie chce być ostatnim, bo ostatnich najczęściej gryzą psy...
Najbardziej mrocznym zakamarkiem duszy kobiety, jest jej seksualność. Niewielu jest takich, którzy dotrą tam do końca. Gdyby mężczyźni wiedzieli, czego chcą i o czym myślą kobiety... wszystkie leżałyby u jego stóp. Niestety - najczęściej jest odwrotnie.
Myślę, że zupełnie dobrze obnażyłeś rozterki szczyla, a końcówka mi się szczególnie podoba. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się czyta grafomański tekst, napisany przez osobę, która pisze wiersze nie pierwszy dzień i wie, jak powinno się je pisać.

Bardziej, wygląda mi to na prowokacyjny tekst, czy próbę zidentyfikowania czytelnika lub samego siebie - do kierunku , w którym się wybiera piszący a czego oczekuje czytelnik ( identyfikacja czytelnika, reakcja). Może się mylę, ale pasuje do wzoru osoby, która jest już znana, pisząc dobre utwory, po pewnym czasie wciska gnioty, z myślą, że je sprzeda jako coś rewelacyjnego - do przykładu ostatni tomik Szymborskiej ( oczywiście nie porównuję autora do Szymborskiej)

nie trafione - do przodu jest kierunkiem, ten tekst cofną Cię drogi autorze o dekady.

Reasumując - kosz

miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie gniot, ani kicz.
Trochę przypomina mi rozmowę ze samym sobą lub niedostarczony list.
Fakt, napisany zdaje się pod wpływem burzliwych emocji, stąd niedbałość słownictwa... ale Jacek S. nie umie napisać typowego gniota, nawet jakby się starał. Pewne, dobre nawyki wrastają człowiekowi w skórę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...