Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Poniżej przepis iście kuchenny
a z przypraw zawsze najbardziej cenny
pieprz bo od dawien dawna pieprzenie
jest solą życia i zawsze w cenie.


Lecz by to nie było mdłe
bo cóż warte jest mdłe życie
radzę użyć trochę przypraw
bo jeżeli popieprzycie

raz dziewczynkę, raz chłopaka,
obydwoje na raz też
to zapewniam, że ze smakiem
takie danie chętnie zjesz
.


Pozdrawiam Kasię
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Otóż właśnie owe Rysie
tak przynajmniej zdaje mi się
często jak kameleony
mogą kolor mieć zielony

albo także (w zależności)
choćby i słoniowej kości
byle zlać się z otoczeniem
a najlepiej to z jeleniem

bo choć to nie lada sztuka
takowego Ryś wciąż szuka
na terenie rykowiska
by ten mu nastawił pyska.


pozdrawiam serdecznie
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Proszę bardzo, są świństewka,
do Adama rzecze Ewka
- zbastój trochę stary chamie,
nie pchaj ręki aż po ramię,

na to Adam obelżywie
- stara jędzo, sam się dziwię,
że nie mogę sięgnąć dna
i jak pchał tak dalej pcha.


Czy tego rodzaju?

Pozdrawiam
Zawsze mówiłam, że Ewka musiała mieć głęboką osobowość. ;-)
Dziękuję za wierszyk na życzenie.



Owszem, nie powiem, była głęboka
bo sam niekiedy (patrząc z wysoka)
leżąc na brzuchu głębokiej Ewki
- to święta prawda a nie prześmiewki

zerkałem w głębię, w tą czeluść ciemną
ze świadomością co będzie ze mną
jak się niechcący stoczę z tej ściany,
a dna nie widać, boże kochany …


Pozdrawiam serdecznie
Z przyjemnością odpowiem na kolejną wizytę i wpis
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Poniżej przepis iście kuchenny
a z przypraw zawsze najbardziej cenny
pieprz bo od dawien dawna pieprzenie
jest solą życia i zawsze w cenie.


Lecz by to nie było mdłe
bo cóż warte jest mdłe życie
radzę użyć trochę przypraw
bo jeżeli popieprzycie

raz dziewczynkę, raz chłopaka,
obydwoje na raz też
to zapewniam, że ze smakiem
takie danie chętnie zjesz
.


Pozdrawiam Kasię

Tłusta potrawa boldem podana
takie węgierskie upodobania?

Pikantna dieta wzmaga trawienie
apetyt rośnie rośnie pragnienie
ja jednak wolę Wasa pieczywo
do tego dość tradycyjne warzywo.

Smakoszom jadła "orientalnego"
ze zrozumieniem życzę: smacznego!



kasia pozdrawia ;)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Chcesz bym stał się katarynką,
bym jak nakręcony gadał
czy też może jak Don Kichot
piórem zamiast kopią władał?

Jeśli tak to wskaż wiatraki
lub innego dziwoląga,
w pióro jestem uzbrojony
a i wena też nadciąga.

pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Choć się staram rozszyfrować
o co tak naprawdę chodzi
drepczę w miejscu, w głowie pustka
i nic na myśl nie przychodzi

oprócz tego, że znieważasz
(moje zdanie) Magdę Tarę
za co możesz już niebawem
wulgaryzmów zebrać parę.


Pozdrawiam

ech, Henryku o miłości piszę wiersz
tej w poezji twoich rymów zapisanej
przecież wiesz

Magdę Tarę bardzo lubię ciebie też
tobie wolno głębiej w Ewę rymem dźgać
ja o "chwale" sobie piszę

... i tu nasuwa się samoistnie jedyna puenta, wybacz, ale nie może być inaczej - jak men do mena, powiem:

kurwa mać !:)))))
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Poniżej przepis iście kuchenny
a z przypraw zawsze najbardziej cenny
pieprz bo od dawien dawna pieprzenie
jest solą życia i zawsze w cenie.


Lecz by to nie było mdłe
bo cóż warte jest mdłe życie
radzę użyć trochę przypraw
bo jeżeli popieprzycie

raz dziewczynkę, raz chłopaka,
obydwoje na raz też
to zapewniam, że ze smakiem
takie danie chętnie zjesz
.


Pozdrawiam Kasię

Tłusta potrawa boldem podana
takie węgierskie upodobania?

Pikantna dieta wzmaga trawienie
apetyt rośnie rośnie pragnienie
ja jednak wolę Wasa pieczywo
do tego dość tradycyjne warzywo.

Smakoszom jadła "orientalnego"
ze zrozumieniem życzę: smacznego!



kasia pozdrawia ;)



Starożytni już mawiali,
że jak gardło się przepali
popieprzoną okowitką
to czyś chłopem czy kobitką

krew zaczyna w tobie wrzeć
i zaczynasz wtedy chcieć
wybierając z karty dań
coś dla panów lub dla pań.


pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Choć się staram rozszyfrować
o co tak naprawdę chodzi
drepczę w miejscu, w głowie pustka
i nic na myśl nie przychodzi

oprócz tego, że znieważasz
(moje zdanie) Magdę Tarę
za co możesz już niebawem
wulgaryzmów zebrać parę.


Pozdrawiam

ech, Henryku o miłości piszę wiersz
tej w poezji twoich rymów zapisanej
przecież wiesz

Magdę Tarę bardzo lubię ciebie też
tobie wolno głębiej w Ewę rymem dźgać
ja o "chwale" sobie piszę

... i tu nasuwa się samoistnie jedyna puenta, wybacz, ale nie może być inaczej - jak men do mena, powiem:

kurwa mać !:)))))


Skoro wszystko wyjaśnione
jak należy detalicznie
nie ma sprawy idźmy w tany
i kołyszmy się rytmicznie

a pomiędzy tańcem trzecim
lub dwunastym (bez znaczenia)
zróbmy przerwę i opiszmy
nasze dalsze spostrzeżenia

lub wymyślmy coś nowego
gdzie się humor styka z mrzonką
odpędzając ciemne chmury
aby mogło świecić słonko.


pozdrawiam lirycznie
Opublikowano

Przypatruję się ochoczo
tej Waszej zabawie,
myśli moje już się tłoczą
już tam jestem prawie.

Tak niepewnie i nieśmiało
przyglądam się skrycie
humoru nigdy za mało
czy nie wygonicie?

Widzę że gospodarz miły
Czy przyjmnie wizytę?
Myśli me Twe wersy spiły
tak jak okowitę.

Tym humorem upojony
spocznę na Twej ławie,
sytym rymem ugoszczony
pujdę -i po sprawie.

Pozdrawiam, miła zabawa.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Tu w tej karczmie gdzie się humor
razem z piwem w kuflach miesza
każdy znajdzie swoje miejsce
bo czym większa jest nas rzesza

tym weselej i swawolniej
bez kreacji i bez fraków,
bez podziału na bogaczy
i tych średnich i biedaków

bo tu humor jest mamoną
i za wszystko nim się płaci
choć też będzie obsłużony
i ten, który go utraci.


Pozdrawiam i zapraszam do karczmy
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Z chlaniem to bym nie przesadzał
umiar zawsze jest wskazany
bez różnicy kto popija
bo biedota to czy pany

zawsze dobrze jest mieć umysł
na swym miejscu mimo rauszu
by rozpoznać co jest prawdą
i odróżnić ją od fałszu

lecz gdy rozum idzie w nogi
myśli nam się spowalniają
wtedy nawet przyjaciele
bardzo często odwracają

się plecami bo i po co
chwalić się i afiszować
z tym kto taktu i umiaru
nie potrafi opanować.


pozdrawiam
Opublikowano

Każdy wie, dobra zabawa
potrzebuje szczyptę trunku
optymizmem nas napawa
i ulgą jest dla frasunku.

Żecz normalna że z umiarem
i nie tak jak kiedyś-Pany
przesadzali ponad miarę
pijąc miodu pełne dzbany.

Dziś karnawał inne czasy
niema szlachty ani pana
mimo to to tych bez kasy
nabranych widać od rana.

Już odbiegłem od humoru
tu w tej karczmie jest wesoło
więc zasiadłem znów do stołu
wplątując się w rymów koło

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.





Pewnie w głowie zaszumiało
a wiersz bracie jak klasówka
uwidacznia niepoprawnie
napisane pewne słówka

ja ich tutaj nie wymienię,
sprawdzisz kiedy wytrzeźwiejesz
i z lapsusów zaistniałych
pewnie nieźle się uśmiejesz.

pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


a o czym myślał kto go tam wie
o rysiu takim co zwinny jest
a jego wielkość istna marność
w zabawie liczy się figlarność

pozdrawiam


Właśnie przez zwinność tego rysia
pazurków ślady są po dzisiaj
a gość wciąż liże swoje rany
bo gdy w ekstazie był drapany

nie ból przeszywał jego ciało
lecz rozkosz kiedy dojrzewało
spełnienie jak sztormowa fala
gdy niszczy brzegi i zniewala

a on bezwiednie i poddańczo
wpatrzony w jasną biel sufitu
popłynął w swoim uniesieniu
po tęczy zmysłów do zenitu.


pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • jaśminy w bieli wspominają   jak wtedy pogodne niebo spadło na ziemię upał   lody z czekoladą smakują tobą   pamiętają śmiech szukające się dłonie   bzy akacje dziś  jaśminy jutro  będą wspomnieniem   jesteśmy niczym  kwiaty    zatopić się w płatkach lilii  skosztować nektaru   życie to chwila   6.2026 andrew     
    • Kolejna wersja zdarzeń nie uwzględniła zaangażowania uczuć i emocji I to mimo skali zbrodni Znajdowali się świadkowie Jednak z ich zeznań wynikało że każde kolejne kilka słów to coraz większy chaos Wyrok oczywisty zawisł w powietrzu jednak głodni ofiary z krwi obeszli się smakiem Nic nie było tak oczywiste i niezawisłe jak ten katowski miecz co na wieki zawisł w powietrzu tuż nad szyją ławy oskarżonych Odbicie słońca w jego klindze rozciągnęło się na możliwie najniższy zestaw dźwięków Ostrze i jego stan Wina kara Wobec zaistniałych okoliczności Nie zaistniały Nikt się nikomu nie zaśmiał w twarz Ale wielu wykrzywiło usta Niesmak sytuacji był niezwykle ciężki do przełknięcia A jedynym wyborem było Przeżucie go i połknięcie we własnym zakresie woli Bądź alternatywnie Przymusowa iniekcja w najmniej spodziewanej chwili Pozwól się dopaść zanim cię dopadnie Pozwól dać sobie szansę Pozwól nie dać się zniewolić na siłę  I zdecyduj się na podjęcie ścieżki Prowadzącej do ostatecznego zniewolenia Kaganiec i smycz to nieodłączne atrybuty Wracaj do budy Na ryj kopy buty ‘W najwiekszy deszcz w najchujowsza pogode’  
    • Los podarował mi ciebie Dał szansę aby Cię kochać Czuć zapach Twoich włosòw Poznawać smak Twojego ciała Ty odwzajemniłaś miłość usmiechem Oddałaś mi  siebie Nie żadając nic wzamian Nie budowaliśmy zamkòw Nie były nam potrzebne Cały sens życia zamknął się  W dwòch słowach  We dwoje     
    • @Alicja_Wysocka Piękny, romantyczny wiersz utrzymany w bardzo dobrym klimacie :) - a w dyskusji dodatkowo zabarwiony starą, dobrą muzyczną Balladą - super. :) "(...)  Nie dla sławy piszemy ni dla pustych braw lecz by w słowie ocalić to, co w duszy trwa (...)" Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński
    • Paw z denaturem   Pewien Artur kierowca z Wrocławia  Będąc głodnym zapierniczył pawia Zjadł go razem z piórem Zapił denaturem Teraz się bólem brzucha wymawia.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...