Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

do stołu przy którym
siedzi smutna kobieta
patrząca w pusty portfel
podeszło dziecko i rzekło
nie martw się mamusiu

pani w przedszkolu mówiła
że głodnemu i biednemu
każdy piekarz nawet za
jednego grosika sprzeda
bocheneczek chlebka

i wyciągnęła ku niej swą
bardzo drobniutką rączkę
w której trzymała mały
błyszczący krążek

ona spojrzała na nią
uśmiechając się do niej
powiedziała
ach ty moja kruszynko
i cichuteńko zapłakała

Opublikowano

Waldku:)...napisze Ci tak...wiersz prosty, bez zbędnych ozdobników...ale bardzo przejmujący..Może bedzie miał przeciwników, ale mnie bardzo ujął, nie mogę zaprzeczyć...własnie swoja prostotą:)...mimo, iz nie jest to uwazam przykład idealnego utworu poeyckiego...ma w sobie coś:)pozdr.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Idealne utwory poetyckie - mało takich a te naprawdę idealne
to wyższa szkoła jazdy.
Ja tylko próbuję miło się przy tym bawiąc.
Dzięki za odwiedziny i to że ujął.
pogodnej i spokojnej nocy życzę
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Miło że zajrzałaś - Święta się zbliżają więc warto zwrócić na ten problem uwagę
Może ktoś z nas czytając taki wiersz pomoże takim o których w nim mowa
albo innych namówi na dobry gest.
pozd serdecznie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Tak, Suno w darmowej wersji 3.5. Tym razem trochę nie radziło sobie z wymową głoski ł, którą musiałem zastąpić w jednym miejscu literą u, i chyba się udało, bo prawie tego nie słychać

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      . Problem też był z takimi słowami jakstrwożyć, co chyba słychać .   Dzięki :) Pozdrawiam.
    • @Alicja_Wysocka Dziękuję bardzo 
    • Tydzień nam dano, tydzień rozmowy. Zwykłe śniadania. O co gra się toczy? Między słowami ruchome piaski. Słabość tak łatwo wydobyć obcym. Jakiś tam żarcik — poczucie sprawstwa. Szacunek za lat czterdzieści — banknocik. Emerytura rzecz pewna i ważna. Niewypłacalność jak zator proroczy Za elegancki wystrój kołnierza. Za ogolenie się — niech ma — dla żony. Objęcia, gdy się samemu iść nie da. Czasem zwyczajny po prostu dotyk.          
    • @Robert Witold Gorzkowski  Widziałam "Natchnienie" Żmurki". Z nim śmierć niestraszna. A wiersz jak elegia, ale przecież nie skarga. Nie boję się śmierci.   Rozłóż w radosnej dziękczynnej pozie Daj się nacieszyć i jeszcze pożyć Nad Twoją chwałą rozpostrzeć zorzę.   Łał! Wzniosły i poetycki bardzo. Taki Twój Robert.
    • Jest tyle miejsc zdobytych, widzianych. Italia, Hellada, czy "Martwa natura z wędzidłem". "Wysoko w górze- on", już nie wiem czy to zdumienie, zdziwienie- ono przecież też istnieje. Herbertowskie wołanie ze wzgórza Filopapposa- "on'! Widać, co, kogo, gdzie. A może to tylko błysk uporządkowania, tam leżą estetyk wszelkie doznania. Terborch- nie Vermeer i Rembrandt, dlaczego tylko jeden obraz? Albo tawerny, bezimiennie bliźniacze. Jestem tam, gdzie chciałam być, toast haustem powietrza. Za życie i radość spotkania chociaż ono nigdy nie mogło się zdarzyć.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...