Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Skrzydła anielskie


asiex

Rekomendowane odpowiedzi

Trzepoczą cichutko,
takie białe, lśniące i puchate
skrzydła anielskie.
Lśnią w mroku delikatne piórka.

Ech, gdyby mi anioł
pożyczył złociste skrzydełka,
pofrunęłabym do nieba,
by powrócić na ziemię
już w pełni skrzydlata.

___

Za to i jeszcze jeden wiersz, bez tytułu, otrzymalam [wczoraj] drugie miejsce na konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak naiwne, że szkoda gadać. Ten konkurs zapewne jakiś szkolny był, albo dla początkujących. Zwyczajowo na turniejach jednego wiersza, czy ogólnopolskich konkursach poetyckich nie doceniają takich tekstów. Więc czasem niech autorka nie osiada na laurach, tylko ćwiczy pióro cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote]Ten konkurs zapewne jakiś szkolny był, albo dla początkujących


Hmm... Nie wiesz skoro użyłeś słowa 'zapewne', czy tak? A więc bardzo proszę bez takich textów, jeśli nie orientujesz się w temacie.

[quote]Więc czasem niech autorka nie osiada na laurach
Nie mam najmniejszego zamiaru. Nie mam zamiaru być również uszczypliwa.

[quote]daj spokuj aluna ona nie ma takiego taelntu jak my
andrejch, jakiś Ty skromny... :)

[quote]I sienie podzieliłą....
Zapraszam do mojego domu, za wygraną kasę będzie impreza :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiex, w temacie konkursów orientuję się bardzo dobrze. I są konkursy i konkursy. Gdybyś wystartowała z tym tekstem np na TJW im. Wojaczka we Wrocławiu, niewiele byś z nim zdziałała. Tak samo np w Mikołowie na turnieju tego samego imienia. Jak wspominałem, są konkursy i konkursy.

Tekst jest gatunkowo słaby i raczej w konkursie debiutantów, lub jakieś takiej niskiej rangi typu właśnie szkolny mógł zostać nagrodzony. Ewentualnie konkurs na wiersz religijny, takie w końcu też bywają, a ten by w sumie treścią pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw te skrzydła białe, później nagle nie wiadomo dlaczego złociste...poza tym nie odkrywasz ameryki piszą, że skrzydła anielskie są białe i puchate, to każdy wie, więc co wnosisz nowego i sensownego o tym pisząc? nic. zupełnie jak wierszyk dla dzieci na dobranoc, takie moje pierwsze skojarzenie.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote]Asiex, w temacie konkursów orientuję się bardzo dobrze


Nie kwestionuję w żadnym wypadku. Ale o TYM konkursie myślę, że wiesz mało. Za mało.

[quote]Nie chcę być złośliwy ale w tym konkursie to jakieś cieniasy decydują o wierszach
Nie chcesz być złośliwy, mówisz? LOL.

[quote]co wnosisz nowego i sensownego o tym pisząc?
Swój tekst.
P.S. Nigdzie nie wyraziłam takiego pragnienia.

[quote]Gdybyś wystartowała z tym tekstem np na TJW im. Wojaczka we Wrocławiu
[quote]Tak samo np w Mikołowie na turnieju tego samego imienia
Nie mam najmniejszego zamiaru. Poezja jest dla mnie swoistego rodzaju "dodatkiem" (śpiew & taniec & siatkówka & proza). Mogę przelać na papier swoje emocje. Piszę, bo mi się podoba. Bo mam ochotę. Bo mi się chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


więc piszesz dla siebie, by rozładować pewne emocje lub je przedstawić, czy oprócz tego zależy ci również na samej poezji, na doskonaleniu tego jak piszesz? czy wiersz jest pewnym rodzajem nośnika czy interesuje cię również to jak mógłby lub jak powinien być zbudowany by był to nośnik pełny w swoim wydźwięku?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote]czy interesuje cię również to jak mógłby lub jak powinien być zbudowany by był to nośnik pełny w swoim wydźwięku?


Hipotetycznie. Ale texty typu:
[quote]w tym konkursie to jakieś cieniasy decydują o wierszach
[quote]To jest tak naiwne, że szkoda gadać.
są już delikatnie mówiąc lekką przeginką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...