Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kosz


adam sosna

Rekomendowane odpowiedzi

uważam przesuwanie wierszy z działu Z do P
za krzywdzące dla większości publikujących wiersze w P
proponuję utworzyć kosz
który będzie świadectwem braku akceptacji dla twórczości
uważanej przez autorów za zaawansowaną
kosz powinien być lepszym rozwiązaniem dostępnym także dla P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobre rozwiązanie, aczkolwiek na razie nie kombinowałbym. Na razie dział Z leczy rany po dominacji grafomanów,którzy spadają na łeb, na szyje, i pomijając pewne absurdalne sytuacje (ale to przez upały;) zachowuje raczej zdrowy rozsądek (np. nie ma przewidywanego przez oponentów gangu wciskającego minusy).
Dział P sobie dobrze radzi, zresztą i tak nastąpiła pozytywna migracja w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, panie Sosna, czy jest to krzywdząca sytuacja dla publikujących w P?
opublikowałam w Z dwa wiersze od czasu wprowadzenia kulek, po czym wróciłam do P z przeświadczeniem, że tam jest moje miejsce bez względu na to, że spadają wiersze, które czasem nawet tam się nie nadają ;p
poza tym, 'spadłe' twory rzadko bywają dalej komentowane w P. zostały już odpowiednio podsumowane wyżej.

aczkolwiek popieram inicjatywę, choć myślę, że na to jeszcze przyjdzie czas.

pozdrawiam serdecznie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianna ja

sytuacja odwrotna

- kiedyś w okolicach nicka "marianna ja"
pojawiał się Pan M.Krzywak
- teraz odwrotnie

wiem jedno - Pan Krzywak sprawił że piszę dalej
uwierzyłem i wierzę Jego opiniom
może to z życzliwości odbieranej
w komentarzach
krytycznych i pochwalnych
i kiedy nie publikował jakiś czas było mi Go brak
nie tylko mnie

uważam że można ufać jego sądom
z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie (a raczej Adamie ;) - tutaj nie ma co się tłumaczyć, a opinie użytkownika o nazwie "marianna" (czy pochodnych, jak ZORRO57), mam głęboko gdzieś.

Pomijam już liczne przykłady, gdzie wykazałem jej rażące niekonsekwencje, absurdalność jej poczynań itp rzeczy, więc szkoda zaśmiecać kolejnego wątku.

To, że się nie wstydzi swoich utworów, jest przykre, bo powinna - to najgorsze śmiecie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ze zdaniem M.Krzywaka nie liczę się,
ponieważ dając przykry przykład- w Almanachu Zonedowym a nawet w tym komentarzu- niegodny filologa z wykształceniem, jednocześnie chętnie zlikwidowałby niektóre kategorie wierszy- na przykład rymowane albo nie rozumiane przez siebie- forsując zwłaszcza uprawianą przez siebie,
dlaczego wiersze nie mogą być rymowane?

Ciekawe, kto tutaj forsuje i lansuje się co tydzień wklejając na pałę wiersze do Z, które spadają już na drugi dzień?

A co do reszty, to nic z tego nie rozumiem, w każdym razie cała twoja twórczość zamyka się w jednym brązowym kawałku.

A co do filologii i almanachu - masz jakiś kompleks w tym kierunku, bo nie bardzo łapię, co tam próbujesz nieumiejętnie przekazać od dłuższego już czasu.

W każdym razie, zamiast silić się na kolejny komentarz,weź sobie poczytaj jak oceniają ciebie, a jak ok. 80 procent innych Autorów i wbij to sobie wreszcie do głowy - nie masz talentu, a idąc torem dyskusji o grafomanii to, co tutaj uprawiasz, to nachalna grafomania. Nachalna, bo każdy, kto ma chociaż odrobinę zdrowego rozsądku dawno by już odszedł.

I po czwarte - i tak jesteś tutaj tylko nickiem, niczym więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianna ja

jako przykład ta poparcie tezy "marianna ja" o tępieniu wierszy rymowanych przez Michała Krzywaka podam Jego komentarz do wiersza
reminiscencje
Pani Alicji Wysockiej

" Jakby ktoś się kiedyś zastanawiał, jak dzisiaj powinna wyglądać poezja "liryczna", niech czyta.

Pozdrawiam.

Dnia: 2008-06-27 21:22:20, napisał(a): M. Krzywak
Komentarzy: 10340

i drugi komentarz do
zwidy
tej samej Autorki

A tam plus będzie ;)

Pozdrawiam.

Dnia: 2008-08-06 23:27:49, napisał(a): M. Krzywak
Komentarzy: 10340

jak wszystkim powszechnie w portalu i okolicach wiadomo:

Pani Alicja Wysocka nie rymuje wcale!!!!!!!

:):):):):):):):):):):):):):)

proszę by użytkownik
marianna ja
pisał prawdę!!!!!!

a argumety w stylu
"Czytelnicy z mojego miasta to ciebie wyrzuciliby za te komentarze"
przypominają gadanie chłopców z podwórka gdy ktoś im się sprzeciwi (cytuje):
"przypierdolimy"

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick "marianna" jak zwykle szuka sobie pasujących i wygodnych dowodów, niesłusznie porównując swoje mierne utwory do poezji innych osób.

Argument o mieście jest tutaj śmieszny - chyba, że w tym mieście edukacja kończy się na 4 grupie starszaków w przedszkolu. Mam nadzieję, że są jednak na tym forum poważne osoby z Kętrzyna (bo chyba o to miasto chodzi) i zaprzeczą, że te "wiersze" to miasto reprezentują. Bo jeżeli tak, to obciach, publiczny obciach.

Tyle w temacie "marianna". Jest i tak jeden plus, ze jej płody literackie nie szpecą już "poezji współczesnej". A jakby nie była tak niedomyślna, to by wpadła na to, że cała akcja zaczęła się z jej powodu - cała Polska zrzeszyła się, by ją prawnie usunąć z Z. I to jest piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianna ja
napisała:
"nie pamiętam, czy czytałam wiersze Alicji Wysockiej,
czytałam natomiast utwory Wisławy Szymborskiej i Kamila Baczyńskiego, Haliny Poświatowskiej i inne pisane językiem literackim,

tutaj omawiamy nowy pomysł, który- jeśli zostanie zaakceptowany, to w czasie przyszłym a nie decyzją wsteczną- i lepiej działać na dzień dzisiejszy nie mówiąc za dużo/m."

Kamil Baczyński i Halina Poświatowska nie publikują i nie zabierają głosu w tym portalu ze względów "oczywiście oczywistych"
natomiast Pani Wisława Szymborska przyznała w jednym z wywiadów, że nie używa komputera

wiersze Pani Alicji Wysockiej mogę polecić z czystym sumieniem
i wiele innych z tego portalu
jako pisane językiem bardzo literackim
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


jesteśmy zgodni, panie Adamie, ja także uśmiech :)))))))

P.S. przepraszam, że się tak wtrącam, ale 'panowanie' jest bardzo przyjemne moim zdaniem :))
z góry wybaczcie dygresję, ale moja babcia mówi do swojej najlepszej przyjaciółki na per 'pani' już od 10-ciu lat, a słuchając ich rozmowy, ciężko się nie uśmiechnąć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolenie na akcję dał zdrowy rozsądek. Jeżeli jest już taka selekcja i Z ma za zadanie reprezentować twarz forum - to bez sensu, żeby takie utwory ją szpeciły. Marianna nie ma racji, bo poezje od gniota łatwo rozróżnić, a już na pewno jej "poezję".
Zostaje tylko kwestia teraz - dla kogo ma reprezentować, bo żeby cokolwiek poczytać, to trzeba się logować. I ten pomysł jest bez sensu/
Co do P sytuacja jest jasna - każdy, kto myśli i czyta ze zrozumieniem opinię pod swoimi utworami, sam zadecyduje, czy już czas na Z (oczywiście biorąc pod uwagę, że można doskonale publikować w P i mieć jednak opinię, bo ten podział to tylko podział)
Kwestia opiniowania - tutaj niech każdy działa, ile potrafi. Ja stoję na przeciwnym nieco stanowisku i uważam, że kilka słów lepsze,niż nic. A jak jest czas, można pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...