Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Uroki nocy


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Sympatyczne, sympatyczne... Nawet bardzo:) Myślę Aniu, że w tym przypadku zamiast księżyca można by wspomnieć o gwiaździstej nocy, w nawiązaniu do wielkiego wozu...

gwiaździsta noc
wielki wóz czeka
pasażer w drodze

lub

gwiaździsta noc
wielki wóz czeka
na pasażera

Pozdrawiam z uśmiechem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Aniu, ale nie można w ten sposób do tego podchodzić:) Wszystko zależy od nastawienia. Są osoby, którym zależy jedynie na zdobyciu uznania w szerszym gronie i jakiejś tam popularności, ale są też osoby, dla których konkursy są fromą sprawdzenia własnych umiejętności i chęcią podzielenia się ze światem tym, co kochają. Poza tym to wspaniałe uczucie, kiedy jest się docenionym. To daje pewną motywację do dalszego działania. Każde, nawet najmniejsze wyróżnienie cieszy. Osoby, które startują w konkursach haiku wyłącznie z nastawieniem na wygraną, które piszą tylko po to, żeby wygrać jak największą ich liczbę, nie mają zbyt wiele wspólnego z poezją. Dla nich to czysta rywalizacja, co jest moim zdaniem chore!Poezja to sztuka, a tu, moim zdaniem nie powinno być rywalizacji. Sztuka powinna polegać na tworzeniu z pasją, miłością i chęcią podzielenia się tym wszystkim z innymi. Konkursy są w końcu dla ludzi, więc dlaczego nie mamy brać w nich udziału?:) Trzeba mieć tylko do tego wszystkiego dystans i zdrowe podejście:) Bo wzięcie udziału nie oznacza wygranej:)Wierzę, że udział w konkursie nie zmieniłby tego wszystkiego o czym piszesz i nadal pisanie pozostałoby Twoją pasją, sposobem na normalność itp. Ale to tylko moje zdanie Aniu:) Tak tylko zasugerowałam, że haiku warte wysłania w świat:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, zrozum, ja nie mam nic przeciwko konkursom, nie zamierzałam i nie zamierzam, oceniać motywacji ludzi, którzy w nich startują. Masz rację, mówiąc o wszystkich pozytywnych aspektach, motywacji itp. - naprawdę doceniam je. Ale dla mnie to sprawa bardzo indywidualna. Na dziś - nie zdecydowałabym się. Może kiedyś, jak dojrzeję :) Jeśli to haiku Ci się podoba i uważasz, ze warto po udoskonaleniu pokazać go na innym forum - proszę bardzo, jest Twoje !
Pozdrawiam - Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...