Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Janusz Pyziński - Poeta, nie wierszokleta


Rekomendowane odpowiedzi

"J. Pyziński nagrodzony
Data: 17-11-2006 o godz. 06:30:00
Temat: Informacje Kulturalne

www.miastomaglos.9o.pl: Janusz Pyziński zdobył pierwsze miejsce w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka w Lublinie. Pyziński na konkurs wysłał 10 swoich wierszy które jeszcze w listopadzie ukażą się w tomiku “Pocałunek Ciszy”.

Konkurs organizowało Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Promocja najnowszego tomiku wierszy Janusza Pyzińskiego odbędzie się 1 grudnia w pubie “Uciecha”. "

"9.03 Wieczór poezji i pieśni kresowej w BP w Łosiowie.

Wieczór rozpoczął zespół Łosiowianie. Podczas słowno – muzycznego wieczoru , były prezentowane wiersze przez Lidię Surowiec z Emeryckiego Klubu Literackiego z Brzegu, a także wiersze recytowane przez Łosiowian: Ludwikę Chojnacką, Kazimierę Zielińską, Franciszka Zielińskiego, Tadeusza Ufę. Poezja przeplatała się z pieśniami kresowymi i patriotycznymi. Recytowano wiersze między innymi Anny Sulimy, Janusza Pyzińskiego, Wacława Stankiewicza, Tadeusza Kukowskiego, Józefa Chimiaka, a większość śpiewanych piosenek to zasłyszane w dzieciństwie i młodości piosenki przywiezione z Kresów przez członków zespołu. Dzięki temu nadal żyją i są przekazywane młodemu pokoleniu. "

"poszukiwania talentów
Kategoria wpisu: inne — orientujsie 19 wrzesień 2007 @ 6:57 pm

Janusz Pyziński już po raz trzeci zaprasza twórców do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Poezji. Celem konkursu jest wyszukiwanie utalentowanych, początkujących poetów, umożliwienie im debiutu i propagowanie ich twórczości. Prace oceniane będą w 3 kategoriach (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci, osoby dorosłe). Najlepsze wiersze opublikowane zostaną w almanachu poetyckim – podaje serwis „Miasto Ma Głos”
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, prześlij 2-3 wiersze o dowolnej tematyce. Termin nadsyłania prac upływa 31 października. Należy również podać dokładną datę urodzin, miejsce zamieszkania, nazwę szkoły lub zakładu pracy, krótką notkę biograficzną i zdjęcie legitymacyjne. Do przsyłki należy dołączyć kopertę z dokładnym adresem zamieszkania i naklejonym znaczkiem pocztowym. Zgłoszenia należy przesyłać na adres..."

"Janusz Pyziński - Pocałunek Ciszy
31 październik 2006

W najbliższym czasie na rynku wydawniczym pojawi się dziesiąty już tomik wierszy dębiczanina Janusza Pyzińskiego pt. “Pocałunek ciszy”. Będzie on zawierał sześćdziesiąt utworów m.in. na temat modlitwy, przyrody, człowieka, uzależnień. Jeden z wierszy, pt.”Modlitwa moja” zdobył ostatnio uznanie wśród poetów biorących udział w “Jesieni Literackiej Pogórza”. Wydawcą najnowszego tomiku Janusza Pyzińskiego jest “Ziemia Dębicka”."

DZIESIĄTY TOMIK ! Nie wiem jak obecnie , ale trudno odebrać Mu to co stworzył. I nie znając Jego dorobku,a jedynie wiersze na tej stronie poetyckiej, zachwycił mnie i nie tylko mnie ;) Gratuluję i pozdrawiam panie Januszu, to miło, że jest pan wśród nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja sie zaszczyle bez autorytety u pani, chyba. Możebym wydał pani jaki tomik, co? już nawet tytuł na myśli mam: Mamrot i inni.
Tak z gminna byndzie, jak pani lubi.
pzdr. b
ps. moja znajoma ma w domu słonia na złotym łańcuchu - znacie to?
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja sie zaszczyle bez autorytety u pani, chyba. Możebym wydał pani jaki tomik, co? już nawet tytuł na myśli mam: Mamrot i inni.
Tak z gminna byndzie, jak pani lubi.
pzdr. b
ps. moja znajoma ma w domu słonia na złotym łańcuchu - znacie to?
;)

tija o_O
ślepakami można tylko okaleczać - trąbę ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutejsza krytyka opiera się na wrzasku i niszczeniu Poezji. Moje wiersze chwali wielu i wiem, że mają wartość ponadczasową. Wiersz pana Pyzińskiego przeczytałam, ale nie uważam, żeby było dsię czym chwalić - takie coś jak "fuckiem" nie powinno leżęc na półce księgarskiem. To jest dowód na to, że nihilizm i nienawiść łatwo się sprzedaje.
Żenujące, no, ale jakie nasze Polskie ściany na ulicach, takie półki w księgarniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jezu... dopiero co pisąłem wiersz o tym ;)
a może by tak po porstu zezwolić na pluralizm poezyjny, a nie dyktaturę jakiegoś trendu. Jak ktoś chce pisać archicznie,częstochową, romantycznie, współcześnie, wulgranie, modernistycznie.. czy inaczej niech pisze, byleby nie był wtorny śmieszny, nudny .. itp. Koniec tych bzdur: "a taka powinna byc.. ataka nie"

PLURALIZM POEZYJNY ;P

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jezu... dopiero co pisąłem wiersz o tym ;)
a może by tak po porstu zezwolić na pluralizm poezyjny, a nie dyktaturę jakiegoś trendu. Jak ktoś chce pisać archicznie,częstochową, romantycznie, współcześnie, wulgranie, modernistycznie.. czy inaczej niech pisze, byleby nie był wtorny śmieszny, nudny .. itp. Koniec tych bzdur: "a taka powinna byc.. ataka nie"

PLURALIZM POEZYJNY ;P

pozdr.

Tak, pozwólmy od razu na morderstwa, alkoholizm bo to modne. Ja mam prawo być przeciwna złu i ma prawo to promować podobnie jak wychwalany poeta Pyziński swoje "fucki:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Jezu... dopiero co pisąłem wiersz o tym ;)
a może by tak po porstu zezwolić na pluralizm poezyjny, a nie dyktaturę jakiegoś trendu. Jak ktoś chce pisać archicznie,częstochową, romantycznie, współcześnie, wulgranie, modernistycznie.. czy inaczej niech pisze, byleby nie był wtorny śmieszny, nudny .. itp. Koniec tych bzdur: "a taka powinna byc.. ataka nie"

PLURALIZM POEZYJNY ;P

pozdr.

Tak, pozwólmy od razu na morderstwa, alkoholizm bo to modne. Ja mam prawo być przeciwna złu i ma prawo to promować podobnie jak wychwalany poeta Pyziński swoje "fucki:.

hmmm tak mówił... Adolf Hitler? Wszak chciał zniszczyc zło, dzięki czemu zbawił by śiwat ;p A tam mi tam nie przeszkadza, żeby tylko do gazu nie brali, bo ja jestem wrażliwy na rożnego rodzaju zapchy ;p

a szczswrze: a co jest złego w takiej poezji ;p???

PS. Ludzie.. świat staje na gołwie, ja bronię wulgarnej poezji i poezji współczesnej ;p

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pax ;p pax ;p ale ja pani nie zabranim, po prostu uważam, że kazdym a prawo pisac i czytac to co lubi, też kiedyś walczyłem z taką poezją, ale dopiero teraz zrozumiałem, że przecież poezja może być różna, inna itp.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pax ;p pax ;p ale ja pani nie zabranim, po prostu uważam, że kazdym a prawo pisac i czytac to co lubi, też kiedyś walczyłem z taką poezją, ale dopiero teraz zrozumiałem, że przecież poezja może być różna, inna itp.

pozdr.

Może, ale jaki cel ma w sobie ta promocja? I to jeszcze taki poeta kształtuje gimnazjalistów. To okropne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pax ;p pax ;p ale ja pani nie zabranim, po prostu uważam, że kazdym a prawo pisac i czytac to co lubi, też kiedyś walczyłem z taką poezją, ale dopiero teraz zrozumiałem, że przecież poezja może być różna, inna itp.

pozdr.

Może, ale jaki cel ma w sobie ta promocja? I to jeszcze taki poeta kształtuje gimnazjalistów. To okropne.
czy naprawdę pani wierzy, że gimnazjaliści czytują poezję? tak sami z siebie? wszyscy?
gratuluję optymizmu
a przy okazji zgniatam pani argument

serdeczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pax ;p pax ;p ale ja pani nie zabranim, po prostu uważam, że kazdym a prawo pisac i czytac to co lubi, też kiedyś walczyłem z taką poezją, ale dopiero teraz zrozumiałem, że przecież poezja może być różna, inna itp.

pozdr.

Może, ale jaki cel ma w sobie ta promocja? I to jeszcze taki poeta kształtuje gimnazjalistów. To okropne.

Ja tez wole inny rodzaj sztuki, ale to nie znaczy ze i ta zla jest. Np. poeci w2spolczesni mnie troche denwruja, ale czytam i iw ncih moznawiele fasjnych rzeczy odrkyc, choc Slowacki..ach Slowacki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Może, ale jaki cel ma w sobie ta promocja? I to jeszcze taki poeta kształtuje gimnazjalistów. To okropne.

Ja tez wole inny rodzaj sztuki, ale to nie znaczy ze i ta zla jest. Np. poeci w2spolczesni mnie troche denwruja, ale czytam i iw ncih moznawiele fasjnych rzeczy odrkyc, choc Slowacki..ach Slowacki.

Słowacki był wspaniałym, wielkim Poetą. Mam cały jego zbiór. Pana Pyzińskiego ani jedengo tomiku. Chyba jest jakaś różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ja tez wole inny rodzaj sztuki, ale to nie znaczy ze i ta zla jest. Np. poeci w2spolczesni mnie troche denwruja, ale czytam i iw ncih moznawiele fasjnych rzeczy odrkyc, choc Slowacki..ach Slowacki.

Słowacki był wspaniałym, wielkim Poetą. Mam cały jego zbiór. Pana Pyzińskiego ani jedengo tomiku. Chyba jest jakaś różnica?
pierwsza - podstawowa - Słowacki żył w XIX w. ;p
poza tym, nie wierzę, żeby miała pani "cały" jego zbiór. proszę wyrażać się precyzyjnie.
a czytała pani "Araba"? i jak się pani podobało to urocze, łagodne i pobożne dziełko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...