Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w typowo praskim oknie
mgła wdziera się przez framugi
tłoczona prosto z kadzideł kościelnych wież
na stole para szklanych przyjaciół
oczekuje napełnienia życiodajną cieczą
dwoje, może troje ludzi upycha po kieszeniach
swoje grzechy, lęki, niedokończone rozmowy
łebki od zapałek obleczone pożądaniem
(na chwilę przed potarciem o powierzchowność)

sny o wolności pływają w pustym basenie
każdy krok dyskutuje z napotkanym schodem
kolejnym, dalszym, kolejnym
zdjęcia z praskiej wiosny
dojrzewają w mroźnym klimacie reżimu
sala operacyjna pełna chłodu
ociepla się z każdym zwinnym ruchem dłoni chirurga
operującego samego siebie
prującego z gracją niewinny, zbyt ciężki organ
swojego sumienia

Opublikowano

- wiersz dodałem do ulubionych,lubię jak komuś o coś chodzi i jak wraca pamięć o dzielnych ludziach
- nie chcę, być drobiazgowy, ale proponuję, poprawić "schodem"(nie ma czegoś takiego)na stopniem, też jest m
- pozdrawiam

pyk

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


gdyby pan zrobił coś z tymi płynami, to takie pospolite, że aż boli
i wycofał nieco pointę, bez zabijania czytelnika od razu pancerfaustem - to byłoby b. dobrze, zresztą i tak jest, momenty piękne, dla mnie zwł. w 2 części.
pzdr. b
ps. bez szans na zoned, niestety ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • czy rozumiesz pół pieprzonej godziny przerwy kumasz co się właśnie stało powoli zabierają nam wszystko co jeszcze mieliśmy świętego akurat tego nawet nie zauważasz ale pół godziny przerwy w meczu finałowym to jest jakaś pojebana przeginka widziałeś tego klauna jak trzyma puchar świata  a infantino mu palec w dupie messi nie płakał bo przegrał tylko jak gdzie i z kim u boku na bank wyniesie się ze stanów banda jego koleżków ślizgała się cały turniej a na koniec pokazała jak nisko może upaść człowiek sędzia ma wejść do komitetu fify szmaciarz meczu nie kontrolował dlatego marciniak został odsunięty on już by tych skurwysynów ustawił  co za upadek piłka pogrzebana ale francuzi dobrze że wpierdol dostali oni by chcieli tylko finał grać obrażeni na cały świat jedynie hiszpania to jakiś jasny punkt w tym wszystkim nie dali się sprowokować gnojom ale gdyby doszło do karnych nie byliby mistrzami świata w ogóle mam dość piłki a co u ciebie    
    • wiesz na czym ten projekt polega? że koleś spędza godziny próbując być autentyczny i miota się między swoim wizerunkiem a tym kim w rzeczywistości jest. przeraża mnie tylko że wszyscy tak mamy
    • @Leszczym Rewelacyjne. Bardzo do gleby i blisko prawdziwego życia.
    • W pewnym barze, pewnego wieczoru, pewna swego dama, która w mistrzowski sposób opanowała zawody atrakcyjności i to rangi krajowej rzuciła w kierunku, choć niecałkiem bezpośrednio, niepewnego pana że jest wspaniałym mężczyzną, ale nie kocha. Zaraz potem uśmiechnęła się szelmowsko, zalotnie łapiąc jego zaintrygowane spojrzenie i się zmyła i tyle ją tam widzieli. Dla naszego niepewnego pana była już poza radarem. Prawdę mówiąc niepewny pan nie bardzo miał możliwość i jakąkolwiek szansę realnie i rzeczowo ją kochać. O, to takie jest życie, właśnie takie.     La Bastide, 21.07.2026r.
    • Kunegunda Krzywołoś, z Sadyby, robi wały, bo na przykład, gdyby nieopatrznie Wisła wylała, ona nie jedna zyska, bez mała... Ot, dla bobrów świeższe będą ryby.  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...