Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

for mularz


Michał Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Natuskaa Bo nowe otwarcie, i nowe rozstroje To jest jedno zwarcie, gdy kochają oboje   Piękny wiersz Fajnie pokazana rzeczywistość   Pozdrawiam miło, M.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @Andrzej_WojnowskiTak, znana to historia dla tych, którzy czytali Stary Testament i całą Biblię, a także poszukiwali podobnych przykładów w innych tak zwanych świętych księgach.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @NatuskaaWieża Babel może być tego dobrym przykładem. W Starym Testamencie w Księdze Rodzaju mamy opis tego jak ludzie budowali potężną wieżę lecz Jahwe pomieszał im języki i nie pozwolił ukończyć budowy. Tak, być może to eksperyment :) Zmierzając wzwyż to nic złego, a boków to raczej nie ma jeśli ziemia to kula. ;-)
    • Ja coś Twojego czytał z pewnością, popatrzę na inne również, bo to jest taki text, że można czytać bez zrozumienia, a tylko czując, rozumienie zostaje w tyle. Dla mnie treść jest brzmieniem znaczeń, troska o zrozumiałość tylko ujmuje. Twój z pewnością ma to i to, znowu później wrócę podelektować się i coś powiem, a w tej chwili najlepsze moje do tej pory nagranie Kochanowskiego, mimo paru wad i zbyt twardej wymowy       Do zobaczenia :)    
    • Z cyklu: Śpiewnik pielgrzyma     Na sto trzydzieści dziewięć   Zima to czas ciszy Zima prawdę zna   Że przed rankiem Zawsze noc trwa   Że zanim wróci życie Schowane musi być   Każdy musi się wyspać Aby móc dalej żyć   Zima to podróż z zachodu Z zachodu pełnego miodu   Z zachodu co słodyczą kusi Lecz nikt Cię do tego nie zmusi   Abyś objadał się na umór Bo zęby od tego psują się   Gdy nie omijasz tego co szkodzi Gdy nie omijasz tego co złe   Idź, goń, biegnij Wschód coraz bliżej   Zejdź z góry prędko Do ludzi w dolinę, niżej   Na szczycie góry Niczego nie znajdziesz   Nie ma tam życia Same widoki   Widokiem nie nakarmisz Serca roztoki   Trzeba do ludzi Trzeba gdzie wszyscy   Nawet jeśli w krainie owej Sami ludzie niscy   Trzeba do ludzi Trzeba gdzie wszyscy   Nawet jeśli w krainie owej Sami ludzie niscy                //Marcin z Frysztaka         Piszę opowieści, dialogi i wiersze   Wszystkie moje książki           Za darmo Znajdziesz na stronie:          wilusz.org
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...