Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Przedmieście przedpoetyckie(antyfeministyczny)


Pan poeta

Rekomendowane odpowiedzi

Przedmieście przedpoetyckie(antyfeministyczny)

wszystkie powiązki śpią
poemy jednego Autora Skamandra De la są czytane
osobny charakter świecy, fal, i ropy kapiącej spod Habitu czytającej sekwencji
nagle dialog, czysty dydaktycznie
pada jak usta z deszczu tą nocą niewyspaną

-człowiek o imieniu Gwint, i kobieta o imieniu Mięso.
- chodzcie, zlepmy jej dłonie, całą masę zabawek
-tłum gwarnie krzyczy że to gorączka z Delty Comachage.

nagle, z okna skacze surdut(jej)
fryzjer pomylił nie te włosy,

kreski pobiegły nie tą AIDS

widownia z reguły klaszcze,
przedział - między stocznią a Gdańską

wściekła widownia podpala mięso zapalniczką
gwint przeczytał co miał przeczytać.
o wieczorze który zresztą już się odbył odbytnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wiersz kilkakrotnie i nadal mam kłopot z wydaniem spójnej opinii, bo z jednej strony tekst jest pomieszaniem z poplątaniem, nie potrafię odnaleźć tu myśli przewodniej: widzę tu wiele elementów, wiele wątków zaczętych i urwanych, wiele środków i aluzji - trochę zbyt wiele. Z drugiej strony pociąga mnie trochę ten teatr absurdu, jest w nim coś szalonego, być może jakaś południowa mentalność: połączenie Ionesco z Llosą, chaos i lepkość, może jeszcze skojarzenia z Marquezem. Nie wiem, czy to wszystko było zamierzone, wiem na pewno, że przesadzone i przeładowane, niemniej była to jakaś odskocznia od jak dotąd przeczytanych przeze mnie utworów na tym portalu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan co? Ja podtrzymuję swoje zdanie. Jedyne, co pan poprawił, to zapis (nie ma ortografów i innych literówek, ale są niekonsekwencje, np. z Wielkimi/małymi literami w nazwach, z przecinkami, odstępami).
To oparty tylko o ekspresję Autora zbiór fraz i większych całostek. Nie można odmówić temu "oryginalności". Jednak wiersz jest przede wszystkim komunikatem, samo pobudzanie wyobraźni (gra skojarzeń) to za mało. Nie rozumiem o czym Pan pisze. Podobają mi się poszczególne metafory, cząstki zdań - inne rażą lub śmieszą (tekst jest niespójny w warstwie estetycznej).
Być może dwa ostatnie słowa z tekstu mają jakieś większe znaczenie? są emblematem tego wiersza?
:)
pzdr. b
PS. Marquez w całym swoim szaleństwie wyobraźni był - np. w "Stu latach" - jednak komunikatywny ;)

* (tu wstaw ostatnie dwa słowa z tekstu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nieszuflada.pl to dno, to co tam spotkałem woła o pomstę do nieba, tak, owszem poziom poezji jest wysoki, komenty i znastwo też, ale jeśli chodzi o ludzką inteligencję i wzajemne kółeczko adoracji, nieszuflada.pl króluje.Szczególnie administracja, która jakoby bije trolling, lecz bije poprzez niewinność osób, takich jak ja.
Jestem bardzo młody, owesze, wyżyłem się na panu Dehnelu, po czym przeprosiłem, ale później, w zbiorowej debacie wytknięto mi tony błędów niesprowokowanych.tamci ludzie(nie wszyscy - tymbardziej nie z pozji.org):są naprawdę chamscy i perfidni w zbijaniu się nad poziom poziomów).

teraz śmiało powiem

nieszuflada.pl

wady - dramatyczna inteligencja, spółeczka(lub spólczeki wzajemnych adoracjji), nieski poziom moralności, no i admin, no i kultura poszczególnych podmiotów.

zalety - moim zdaniem najwyższy poziom pisania na ze wszystkich forów, trafna ocena wierszy, dobra oczytalnia, przejrzystośc.


poezja org. natomiast - wysoka kultura, i cudowna przejrzystość, no i przedewszystkich sprawna, Ludzka administracja,

gratuluję dobrego wyboru poezji org, ten portal wychował poetę):

dziękuję):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nieszuflada.pl to dno, to co tam spotkałem woła o pomstę do nieba, tak, owszem poziom poezji jest wysoki, komenty i znastwo też, ale jeśli chodzi o ludzką inteligencję i wzajemne kółeczko adoracji, nieszuflada.pl króluje.Szczególnie administracja, która jakoby bije trolling, lecz bije poprzez niewinność osób, takich jak ja.
Jestem bardzo młody, owesze, wyżyłem się na panu Dehnelu, po czym przeprosiłem, ale później, w zbiorowej debacie wytknięto mi tony błędów niesprowokowanych.tamci ludzie(nie wszyscy - tymbardziej nie z pozji.org):są naprawdę chamscy i perfidni w zbijaniu się nad poziom poziomów).

teraz śmiało powiem

nieszuflada.pl

wady - dramatyczna inteligencja, spółeczka(lub spólczeki wzajemnych adoracjji), nieski poziom moralności, no i admin, no i kultura poszczególnych podmiotów.

zalety - moim zdaniem najwyższy poziom pisania na ze wszystkich forów, trafna ocena wierszy, dobra oczytalnia, przejrzystośc.


poezja org. natomiast - wysoka kultura, i cudowna przejrzystość, no i przedewszystkich sprawna, Ludzka administracja,

gratuluję dobrego wyboru poezji org, ten portal wychował poetę):

dziękuję):

Panie poeto, jesteś Pan wariat, ale jest w owym szaleństwie metoda, coraz wyraźniej to widzę
:))

niezmiennie wielbicielka "dramty - Kerjos" i 'Mistrza Chu' (i to najzupełniej serio) :)

Mistrza Chuu* jeszcze pamiętam, ale Dramaty Kerjos już nie):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



cóż, mówiąc ubliżam nieszufladzie, mozna by spytać, "a kogo nieszuflada.pl kilka dni temu zabiła? - no, no , no, tak, mnię"

a więc bez przesady, muszę mieć jakieś odruchy wśeciekłości, rrrrrrrrrrrrrr, htrr):
kogo? no kogo??? jesli pytanie nie zaszkodzi zabitej osobie?
wiedziałam, że z szufladami nalezy ostrożnie... nie trza-skać ,zamykac deli-katnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



cóż, mówiąc ubliżam nieszufladzie, mozna by spytać, "a kogo nieszuflada.pl kilka dni temu zabiła? - no, no , no, tak, mnię"

a więc bez przesady, muszę mieć jakieś odruchy wśeciekłości, rrrrrrrrrrrrrr, htrr):
kogo? no kogo??? jesli pytanie nie zaszkodzi zabitej osobie?
wiedziałam, że z szufladami nalezy ostrożnie... nie trza-skać ,zamykac deli-katnie...

mówiąc szczerze, nie mówię o ogóle nieszuflada.pl, tylko o adminie, który jest mówiąc eufemistycznie - "pojebany", cóż, takie życie w ilinorycie.


p.s zabili mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...