Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

trzecie: mocne postanowienie poprawy


Ewa Maria Gomez

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Moja interpretacja:
Tytuł jest ironiczny :). Mamy mocne postanowienie poprawy (jeden z warunków dobrej spowiedzi) a już w pierwszym wersie czytamy, że peelka zamiast swego zachowania poprawia makijaż, by o zgrozo stać się łatwiejsza!

moim zdaniem peelka była w przeszłości pobożną, chodzącą do spowiedzi, grzeczną dziewczynką a teraz chce to zmienić (poprawić się ;)). Pragnie się wyszaleć z wieloma facetami pijąc białe wino.

Mnie się podoba. Najfajniejszy jest tytuł i "nawróć" w połączeniu z intencjami peelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Fajne spostrzeżenie.
Choć moim zdaniem peelka nie prosi o spowiedź. Ten symbol czystości ma sprawić by wierszyk był bardziej bluźnierczy :), zaczepny, jeszcze bardziej łamał konwenanse.
W naszym kraju mało która kobieta przyznałaby się do tego, że chciałaby pójść w tango z wieloma nieznanymi facetami. U nas kobieta ma być raczej przykładną żoną i matką.

W wierszu nie dość, że peelka mówi o takich pragnieniach to jeszcze używa do tego słów powiązanych z wiarą promującą raczej wstrzemięźliwość seksualną. To wzmacnia efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protestuję przeciw przedmiotowemu traktowaniu mężczyzn;) poprawić się trzeba (makeup) i coś chlapnąć, bo konkurencja duża. nawiasem, facetom nie zależy by trzepaki (teraz lachony) pamiętały ich imiona.
zazwyczaj żal mi kobiet typu plki, ale z drugiej strony przyciągają;) dobra miniatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sylwestrze, proszę mi wybaczyć, ale się z panem nie zgadzam. Panie Johny, niech będzie i tak :). Panie Magnetowit R., proszę przeczytać poprzednie wiersze z "cyklu", żeby się przekonać, kto kogo przedmiotowo traktuje/traktował ;). Mr.Suicide, jeszcze raz bardzo dziękuję. Panie Fagot, pani Izo, pani Beato - kłaniam się. Pani Leno, chyba bardziej zależy mi na mocnym i klarownym przesłaniu wiersza - niż na jego uroku. Co do tytułu - obawiam się, że nie mam wpływu na pani skojarzenia ani (tym bardziej!) na treść warunków dobrej spowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


no tak, a ja??? BUUUUUU ;)))))
ale i tak jeszcze raz pozdrawiam ciepło ES
Przepraszam panią najmocniej - czas, czas, czas. Słuszny trop pani obrała, nieszablonowy przyznam. Bardzo dziękuję za odsłonięcie innego punktu widzenia. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...