Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Najpiękniejsze motyle.


Rekomendowane odpowiedzi

Najpiękniejsze motyle.

Na królewskim niedźwiedziu, w samym sercu puszczy
Usiadło ponad milion motyli.
Każdy cal jego futra spowiła inna para kolorowych skrzydeł
I cały dzień spokojnie skrzył się w słońcu.

Wieczorem z pyska niedźwiedzia wyleciał kos.
Zręcznie odbił się od jego głowy
A najpiękniejsze motyle
Radośnie zatrzepotały mu w dziobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Chyba początek bajki, bo jakoś niewiele wynika z tego obrazka.

- ponad miljon motyli to świat zewnetrzny óbrany w słowa to puszcza nie ujażmiona
- misiek jest symbolem nie śiwiadomości! i nie piśimienicwa!
- z jego pyska wieczorem kos poezii i huzia łapie słowo po słowie..../ to co było puszczom - znika!!!!
- zostaje tylko to co dla niego - w pysku kosa!!!

oto moja interpretacja wiersza! naj lepszejszego jaki tu czytałem bo karze po-myśleć!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




PO_MYŚLEĆ ??? Chyba wy-dumać.
W ten sposób to do wszystkiego da się interpretację dołożyć.
A w zdaniu: ...ponad miljon motyli to świat zewnetrzny óbrany w słowa...
- słowo ÓBRANY to żart czy poważnie?
No i z tą KARĄ się zgadzam. Skazany na myślenie biedny czytelnik, za głowę się łapie jak ktoś mu KAŻE czytać takie komentarze.
O karze za tyle błędów w jednym miejscu pomyśl Ulissesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskografia to choroba kręgosłupa? Czy wada komputera? A może lumbago? A może lambada?
Do wyboru :)
Dysgrafia nie usprawiedliwia takiej ilości błędów. Są edytory tekstu, dlatego myślałam, że to żart.
Nie sądzę też aby ta przypowiastka była dobra.
Ale możesz mieć własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


chmm... dłógo nad tym myślłem... a co? --- a co jek to jest moim imarzem?!!!!
karzdy człowiek ma prawo ubierać śię i preznetować śię jak mu jest wygod-nie?
nawet einstein maił bardzom słabom tróje z francuzkiego a był geniószem! prosze oto jest dowud: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Einstein-matura.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


chmm... dłógo nad tym myślłem... a co? --- a co jek to jest moim imarzem?!!!!
karzdy człowiek ma prawo ubierać śię i preznetować śię jak mu jest wygod-nie?
nawet einstein maił bardzom słabom tróje z francuzkiego a był geniószem! prosze oto jest dowud: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Einstein-matura.jpg

no tak, ale einstein nnie udzielał się na francuzkojęzycznym forum poetyckim, a Pańska polszczyzna mnie, podobnie jak innych czytelników (jeśli mogę się w ich imieniu wypowiadać) zwyczajnie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest złe. Rzekłabym nawet, że jest tutaj interesujący pomysł. Sama śmierć zestawiona z grą kolorów, to nie jest typowe połączenie, rzekłabym nawet ,że świeże spojrzenie. Jakby witalizm optyczny kontra śmierć ( a nawet jej konkretna wizualizacja-niedźwiedź , jego spokojna barwa itd.) Sądzę, że kiedy czerń jako kolor śmierci się zużył (i towarzysząca mu statyka) taki zestaw może być nawet bardziej dramatyczny. Ciekawie wyglądałby obraz zainspirowany tym pomysłem.

Nie jestem natomiast przekonana do całości wiersza. Sądzę, że np. ten fragment jest niepotrzebny, nic nie daje -ani formalnie, niczego też nie wnosi do interpretacji

w samym sercu puszczy


no chyba, że znowu traktowac go jako element scenografii obrazka poetyckiego, ale jakoś mnie nie przekonuje, tak samo sądzę, że pierwsza strofka jest lepsza od drugiej.

Ale całość zrobiła na mnie pozytywne wrażenie- po pierwsze nie nudzi Pan i nie powiela milion razy już przerabianych schematów myślowych, ma Pan jakiś pomysł, potrafi Pan zatrzymać, jest Pan "jakiś" . A to bardzo dużo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



tylko dlatego bo niebyło jeszcze internetu! i ja!! pracuje nad sobom a wielu tu pisze i póblikuje sfoje błendy naj-gorsze? bo logiczne czyli tak zwanom grafomanie! eintein terz miał kłopoty nawet powiedział kiedyś --- ówaga scytuję!:

Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała okazać się błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



tylko dlatego bo niebyło jeszcze internetu! i ja!! pracuje nad sobom a wielu tu pisze i póblikuje sfoje błendy naj-gorsze? bo logiczne czyli tak zwanom grafomanie! eintein terz miał kłopoty nawet powiedział kiedyś --- ówaga scytuję!:

Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała okazać się błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem.

Eeee... może jednak by Pan spróbował korektorów ort.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



niema sensu... proszem rozpatrzeć śię dokoła! błendy coraz wiencej błenduw!! na wierszach gotowych na wierszach zawansowanych błendy... idzie nowe.... a ja bendem pszygotowany!!! bendem czekał hoć by nawet pienć lat!

Ulissesie, chyba wszyscy już zrozumieli twój stylistyczny zabieg krytyczny. Ale przesadzasz trochę, ciężko czyta się twoje komenty, jeszcze kilka i nikt nie będzie starał się przebić przez jakże zamierzone literowki. A może będziesz miał za chwilę coś do powiedzenia wartego uwagi? I nikt nie zauważy? heh... męczysz, a szkoda.
pozdrawiam,
m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


chmm... karzdy z nas popełnia jekieś błendy... lepiej tu nirz w rzyciu!!! mam łorda ale horwackiego pozatym to nie-uczciwe!!! rozómiem rze połowa osub pisze tu kożystajonc z łorduw? to morze zgramy w szahy??? mam ten na kopóterze ten sam pogram sktórym przegrał kasparov!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...