Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Stop


Peo niebieska

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się teraz przyczepię - wiersze pisze się po to, by, jak to nazwałeś Sylwestrze "owijać w bawełnę" - i pokazac zupełnie inny punkt widzenia na świat niż powszechnie przyjmowany i prosty dla przyjęcia dla każdego. Nie każdy niestety nadaję się interpretacji, bo to wymaga jednak trochę wysiłku.
Wracając do samego wiersza - nie przemawiaja do mnie takie formy - bardzo przejrzysta, prawda, ale niewiele wnosząca. Można rzec, że wiersz jest wręcz banalny w swej prostocie - można o tym przeczytać w wielu utworach - o tym oderwaniu się od rzeczywistości. Niestety ty nie ujęłaś tego zbyt dobrze - przydałyby się bardzie rozbudowane metafory pokazujące to z troche innego punkt niż każdy przyjmuje. Nie zaskoczył mnie, nie wywołał żadnych emocji, nic nie wniósł. Zapewne zaraz go zapomnę. Wiem, że potrafisz ładnie pisać - choćby metafory w "Słabej"- ale na przyszłość postaraj się jednak przechytrzyć tego wirusa, zwanego banałem. A to trudne jest - coś o tym wiem;)
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukanych metafor powinni używać ci, którzy umieją takie stworzyć i są pewni i są dobre
lepiej kiedy ktoś napisze taki wiersz jak ten, niż-chcać pokazać jakim jest wielkim poetą-wprowadzic taką...przesadną egzaltacje, uniesienie niewiadomo jakie metafory itd.itd.itd.

zgadzam się z tobą, że należy ukazywać "inny punkt widzenia"
ale "owijanie w bawełne":)jest dla amatorów

poeta, który chce cos przekazać przekazuje-wiersz jest taki długi ile inf. ma zawierać

po co mi wiersz 5-strofkowy kedy w każdej będzie inaczej o tym samym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...