Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nienawiść z krzywdą się splata


Rekomendowane odpowiedzi

przez przymknięte okno życia
patrzę na świat ponuro
tu każda ludzka boleść
jawi się ciężka, burzową chmurą


smutek serce rozrywa
wokół tyle zła i cierpienia
rzeki łez wylanych
świat na gorsze się zmienia


na grząskiej pustyni życia
zły brat zabija brata
tam siostra walczy z siostrą
nienawiść z krzywdą się splata


spójrz na nas dobry Boże
łaskawym okiem Wybawcy
nie pozwól by światem rządzili
sami bezwzględni oprawcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ado :)

Cieszy mnie fakt, że czytanie moich kawałków sprawia Ci przyjemność :) To bardzo miłe :)
Jeśli wiem, że Komuś podobają się moje wiersze, dostaję skrzydeł i piszę ... piszę... piszę .... przelewając na papier wszystkie moje pozytywne i negatywne emocje :)
Pozdrawiam równie gorąco
Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się nie podoba. Zbyt proste, brak jakiejkolwiek poetyki w tym. Przypomina mi wiersze pisane przez dzieci ( jeśli takowym jesteś, kłaniam się nisko).I drobna sugestia...emotikony na końcu to brak profesjonalizmu, przyprawiają one Twoje refleksje o banał, internetową plakietkę, która budzi we mnie wewnętrzne "fuj";)
Pozdrawiam ciepło, życzę owocnej pracy, bo ilość wierszy imponująca...a subiektywne opinie są tylko subiektywnymi opiniami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dziękuję również za krytyczny komentarz .... No cóż... tak to już jest, że nie wszystkim podoba się to samo -> "jednemu podoba się matka, innemu córka" hihihihihiihi
Aha - a emotikonki uwielbiam :) choć nie zawsze ich używam ....
Pozdrawiam serdecznie :)
Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Zachęcam do odrobiny luzu, bo w innym wypadku staniemy się bufonowatymi manekinami w wiktoriańskim stylu. Nie wszyscy muszą być od razu profesjonalistami, bo to przychodzi (lub nie) z czasem. Myślę więc, że nieco przesadzasz z tym "brakiem profesjonalizmu", który (wg. Ciebie) spowodowany jest emotikonami. Być może coś takiego nie przystoi Szymborskiej... ale tutaj? Wielu autorów, rymujących (sorry - za nieprofesjonalne określenie) na org-u - robi to nagminnie, mimo, że piszą bardzo dobrze. I myślę, iż głównym powodem jest to, że dzięki temu są bardziej ludzcy i przystępni. ;)
Pozdrawiam.

P.S.
Co do wiersza...hmmm... postaraj się zastąpić czymś innym takie zwroty jak: rzeki łez wylanych, przymknięte okno życia, na grząskiej pustyni życia (2x).
A czym? Może użyj więcej skrótów myślowych, zrezygnuj z dosłowności, czasem wystrczy zamiast trzech słów użyć jednego - traktuj czytającego, jako istotę inteligentną, potrafiącą zrozumieć co masz na myśli. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak profesjonalizmu był może rzeczywiście złym wyrażeniem,ale moim zdaniem wiersz powinien treścią wzbudzać emocje, oddziaływać li tylko słowem. Czytając wiersz zakończony emotą mam wrażenie, że autor nie był pewny emocji odbiorcy i chciał podkreślić ostateczny wydźwięk wiersza. Co mi się nie osobiście nie podoba.
Co zaś się tyczy odrobiny luzu, regulaminu forum nie łamię, zatem wszelkie uwagi dotyczące moich wypowiedzi uznaję za przyjazną radę, którą z całym szacunkiem do nadawcy ośmielę się puścić mimo uszu ;)
Finito =)
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...