Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

On rozsądny,Ona szalona


BlackSoul

Rekomendowane odpowiedzi

- Miewam czasem zawroty głowy, które dopadają mnie w najmniej oczekiwanym momencie życia. Zagadują mnie historyjkami z dzieciństwa, jak to podczas zabawy skręciłam kark i dalej żyłam. Niesamowite ?! Przecież pewnego razu budując zamek z piasku pocięłam sobie ręce- rany się nie wylizały i umarły. Te pionowo-poziome kreski to ich szkielety, kumulacja dawnego cierpienia jakie je spotkało, jakie wkomponowało się we mnie. Czasem w nocy słyszę ich posykiwania, robią to z nienawiści do całego Ja.
Po historyjkach nadchodzi moment śmiechu, przeraźliwie chaotycznego wywodzącego się z rodu Głupoty. On dopełnia dzieła. Przygniata niewieście ciało do mokrego łoża. Wszystkie nerwy razem, jak jeden mąż tupią szkarlatyną w ściany świątyni. Apokalipsa ludzkiego ducha ... Apokalipsa ludzkiego ciała.... !!!
- Dobrze-mówi lekarz, dając dziewczynie paczkę tabletek - 60 tabletek na miesiąc. Jedną proszę brać rano, drugą przed snem.
- Ojej, są różowe. Skąd pan wiedział że lubię ten kolor...?
- Proszę pamiętać, dwie na dzień.
- I mają nawet taki malutki pęcherzyk powietrza w sobie...
- Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Dowidzenia
- Tak, do kolejnego widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ależ oczywiście, wprawdzie nieco wbrew klasycznym regułom, ale tak.....

forma, dialogi, nastrój, swoista metaforyka, bo pomimo pozornego opisu jest tu ukryta metaforyka właśnie kiedy to potraktować jako lirykę i dlatego jest to liryka.

Gdyby sie za kija nie dało, to możnaby temu zaprzeczać, ale się da i basta....

(to jest kiedy za kija nie dałoby się odczytać tego jako metafory)....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...