Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dekaos Dondi

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        …takie tu fajne było już pisanie, a nagle spatosiło się tak mocno ……nieeee, to nie może być na poważnie , to nie komentuję …;)   Prawdziwe miłowanie ( sorry,za archaizm) jest wówczas, gdy jest w ludziach życie - szczere, radosne i tętniące życie; wówczas po największych kryzysach uczucie się naturalnie odradzai WIEM co mówię , ha, ha. Gdy niektórych jednak podjada „ śmierć” : czyli egoizm, kłamstwo, brzydota, zła wola…to lepiej, żeby się do innych NIE zbliżali, bo zło jest… zaraźliwe.   pozdrówki ;)
    • „ Ze starego sztambucha”   Gorąca noc i parna. Usnąć jakoś nie można. A w głowie myśl, aż się tłucze. Czy nadal kochać Cię można? Dużo dla mnie zrobiłaś. Przyjemnie o tym wspomnieć. Dawno, wszystko to było. Ciągle nie mogę zapomnieć. Zapomnieć długie spacery? Grad pocałunków — na ławce? No powiedz, czy ja potrafię zapomnieć o naszej gwiazdce? Tę gwiazdkę, choć niemożliwe, Tobie ofiarowałem. I wiersz, o tym, jak kocham, dla Ciebie napisałem. Oddałem Tobie wszystko. Co tylko miałem, swego. A Ty to odrzuciłaś, jak zły, odpycha dobrego. Teraz, chcę nie pamiętać. Bo dla mnie to utrapienie. Nie mogę już Cię kochać. Kocham o Tobie Wspomnienie.
    • @Leszczym …nieeee, no rozczuliłeś ( tą troską )  i też rozbawiłeś co nieco

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      -  po pierwsze :   sam deklarowałeś, że i Tobie komedianctwo nieobce, którąś  z tych liter ( może akurat najbardziej trefną ;) - trzeba, trzeba wprost  rzucić, by rozdziobały kruki i wrony ( lub ptasiopodobni …;), cóż po komediach BEZ żerowiska   ( sugestia wobec kobiety, aby pilnowała swoich liter, hmmm, hmmm, hmmm- czas to za nas/ panie,  w pewnym momencie sam zrobi, ha, ha )   Okradani jesteśmy każdego dnia, na tysiące sposobów; okradane są prawdy o nas - gdy podawane „ cząstkowo” ze zmanipulowanymi faktami ( coś jak, opowiadanie wojny „ od końca” ) ; okradani jesteśmy na FB z prywatności - osobiście przez całe lata broniłam się przed założeniem konta, Mąż wytrwał skutecznie, a mnie - baardzo namawiał pewien staruszek poeta, żeby „ koniecznie” założyć, to i messengera, dla szybszej komunikacji Oczywiście, później  nalegał na połączenie video…( ale czegóż się nie zrobi dla … nooo, chyba Poezji  prawda ?  ;) Okrada nas  Wielki  Brat z wszelkiej intymności , banki, okradani jesteśmy z zaufania, żeby ktoś podtrzymał swoją ( i tak przeglądalną ) fasadę, okradają  sąsiedzi - podrzucając śmieci, gdy nie chce im się płacić za cotygodniową wywózkę,  dzieci znajomych okradają swoich rodziców  ( z PIN - codów, ), profesorowie - studentów, robiąc im rzadko lekcje , na portalach robimy za „ plankton” ( żeby inni wydali tomiki ) - cóż Ty chcesz w dobroci ducha ratować ?   …ale urocza ta Twoja wiara w lepszy świat , z tym że wiesz co ? Ważne, żeby nie tracić z oka  w tych zdrowych mentalnie, dobrych i szlachetnych., a to, że masa toksyków po drodze podtopi radochę - to ciasne kompleksy, które u nas w Polsce,  kwitną , ho! jak mało gdzie …( stąd ten uporczywy pęd na trwanie w kółeczkach, choćby w bagienku…).     ach, sześćdziesiątka, byle z podobnym nastawieniem jak dziś ;)), bo…NIE chcę się zmieniać , ha, ha, pozdrówki                            
    • @Dagmara Gądek Zgoda, pełna zgoda. 
    • @Dagmara Gądek Gra toczy się o to aby pilnować swoich 4 liter. I kilku innych rzeczy też. Żebyś tak Dagmaro w wieku około 60 lat nie spojrzała w lustro i nie rozpłakała się nad swoim losem, że po prostu zostałaś kompletnie oszukana. Innymi słowy zrobiona w wielką trombę. Okradziona na milion sposobów. Moim zdaniem o to chodzi w tej grze... 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...