Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"O życiu, miłości, duszy i innych wartościach świata"


Rekomendowane odpowiedzi

EWO - potrzebuje, bo jeżeli taka inteligentna kobieta coś pisze, to chyba wie co, chociaż ja myśle, ze nie za bardzo. Napisałem, że czytałem coś takiego wcześniej, a nie zrozumiałem. Zatem chyba mogę, biedny żuczek, dowiedziec się czegoś w końcu ?

Stasiu - nie to jest 'błe", tylko zamiast "zaduszek" urządzam dzień "zadufek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, może zacznę od tego, czemu piszę, że jest to wtórne;
sam zwrot błe błe błe - tudzież pojawiający się pod postacią ble ble ble; występuje bardzo często; mylę się?;
w poezj blogowej kwitnie nie tylko w komentarzach, ale i w wierszach;
a z czegoś poważniejszego zaproponuję: Pod Budą; w tekście piosenki jest co? proszę sprawdzić i spojrzeć przy okazji na tytuł;


na zakończenie inny cytat:

"Bo wiersze wolno pisać rzadko i niechętnie,
pod nieznośnym przymusem i tylko z nadzieją,
że dobre, nie złe duchy, mają w nas instrument"
- Czesław Miłosz



bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



"babki" lepię sobie zawsze sam, bo w "tym temacie" jestem wyjątkowo aspołeczny i jak pan - zachłanny;
a co do pańskiej inteligencji, czyli jak mniemam zgodnie ze znaczeniem tego słowa - pańskiej zdolności rozumienia i zdolności do uchwycenia zależności - to pan tu podaje ton tym, co pan tam nasmarował wyżej...mamy bardzo różne poczucie humoru, i w pańskim "błe" widzę coś całkiem odmiennego, niż pan by to chciał zaprezentować; bo pan tu się nie śmieje - pan obśmiewa, niestety, tak rzecz widzę, wolno mi?
a uszczypliwości, kopanie, gryzienie się mają coś wspólnego z inteligencją? jeśli tak - to szczególną;
podałem tytuły wierszy, w których niepokojąco prezentuje pan podobną do tej tutaj postawy - pan w tym "błe" sytuuje tych innych, a wraz z nimi to, czym żyją, a co dla pana straciło wartość;
powiem tak - to łatwe, to łatwizna;
i na koniec mistrz Norwid: "jest wiele ludziom do powiedzenia, można im wtedy dopiero powiedziec, kiedy oni nauczą się wiedzieć - kiedy należy śmiać się a kiedy płakać";
panie Michale, proszę, nie kontunuujmy; zresztą - ja temat wyczerpałem, bo ile można na temat "ble"??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EWY (przez klopoty techniczne jeszcze raz):

Jak trochę tutaj jestem, nie widziałem, żeby ktoś pisał "Błe Błe Błe". Chociaż dużo tu poezji blogowej. Z "Pod Budą" wierze na słowo, bo chociaż słuchałem, nie słyszałem akurat takiej piosenki o takim tytule i treści. Co gorsze, same "Błe Błe błe" na pewno nie "jest w pełni zwrotem". Może byc "miniature composition" - oczywiście przy dobrej woli odbiorców :)

i możemy na tym zakonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



"babki" lepię sobie zawsze sam, bo w "tym temacie" jestem wyjątkowo aspołeczny i jak pan - zachłanny;
a co do pańskiej inteligencji, czyli jak mniemam zgodnie ze znaczeniem tego słowa - pańskiej zdolności rozumienia i zdolności do uchwycenia zależności - to pan tu podaje ton tym, co pan tam nasmarował wyżej...mamy bardzo różne poczucie humoru, i w pańskim "błe" widzę coś całkiem odmiennego, niż pan by to chciał zaprezentować; bo pan tu się nie śmieje - pan obśmiewa, niestety, tak rzecz widzę, wolno mi?
a uszczypliwości, kopanie, gryzienie się mają coś wspólnego z inteligencją? jeśli tak - to szczególną;
podałem tytuły wierszy, w których niepokojąco prezentuje pan podobną do tej tutaj postawy - pan w tym "błe" sytuuje tych innych, a wraz z nimi to, czym żyją, a co dla pana straciło wartość;
powiem tak - to łatwe, to łatwizna;
i na koniec mistrz Norwid: "jest wiele ludziom do powiedzenia, można im wtedy dopiero powiedziec, kiedy oni nauczą się wiedzieć - kiedy należy śmiać się a kiedy płakać";
panie Michale, proszę, nie kontunuujmy; zresztą - ja temat wyczerpałem, bo ile można na temat "ble"??

Primo - sam ? To chyba zalezne od sytuacji, bo ostatnio grali bajke o 2 muszkieterach ;)
Dwa - podobno wszystko to jeden "wszechświat" ???
Trzy - ja nie gryze, dlatego lepiej skończyc z ta pseudo moralnością
Cztery - czy ja sie wyśmiewam z innych ? Tytuł to przeciez słowa, które w poetyckim słowniku frekwentacyjnym wynosza chyba największą ilośc powtórzeń. Czy to jest żart z kogoś osobiście ? Jak dla mnie nie. Prędzej z maniery.
Pięc - pewnie, że możemy zakończyc, chociaż w końcu wydałem coś, co wywolało szczerą dyskusje - to jest dla mnie ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...