Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

[wykrzesana pamiątka]


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka szkoda, że nie utrzymałaś dalej poziomu językowego dwu pierwszych wersów!
Trudno. Właściwie nie rozumiem tego wiersza, tytuł też mi w niczym nie pomaga.
Dlaczego więc komentuję? Ano dlatego, że być może bez "flagi pogardy", "zgliszczy
jutra", "haniebnie" oraz "rozpruje twarz" poszłoby mi łatwiej - nie za duży kaliber
tych zwrotów? No i jeszcze 10 wers: nie mogę go gramatycznie połączyć z pozostałymi
- czy nie masz tam np. literówki? Gdybyś napisała np. "by jak wytrwalej" lub "bo jak
najwytrwalej" - zmieniłbym zdanie ;) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli jest to po postu pytanie? (bo jak wytrwalej?)

Poza tym zwrot "bo" pełni ważną rolę w naszej psychice, kiedy chcemy z czegoś się wytłumaczyc, staje sie nieraz ważniejszy od samego wytłumaczenia....

Można spróbować, wepchanie się do kolejski staje sie o wiele łatwiejsze z jakakolwiek konstrukcja z "bo", nawet nie majacą związku z sytuacją.....

flaga pogardy dla zgliczczy jutra....

jest to pewien patos, ale to zależy jaki jest subiektywny kaliber tego co napisane dla podmiotu. To zależy od interpretacji. Jedna z mozliwych jest interpretacja "rodzinna", wtedy można zrozumieć wagę odniesienia wobec tzw. figur znaczących (może stąd tez i te karty, figury i blotki).....

oczywiście są mozliwe i inne klucze, ale to właśnie przywilej intersubiektywnej komunikacji :o)

Pozdrowionka dla wszystkich......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...