Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

..drugi czlowiek...


Rekomendowane odpowiedzi

...Otworzyłam oczy i spojrzałam przed siebie. Półka z książkami, fotel i mała czarna pufka. Odwróciłam się i widzę twarz drugiego człowieka, który jest wszystkim dla mnie.Przez głowę przebiegła jakaś myśl, wspomnienie tej nocy lecz to nie było ważne. Liczyło się że mogę patrzeć na uśpiona twarz , która leży parę centymetrów odemnie . Był kimś na kogo czekałam całe życie. Był domem, gdzie chowałam swoje smutki i sekrety. Był moja łagodnością i dzikością gdy delikatnie zatapialiśmy się w nasz świat, skryty przed ludźmi. Teraz spokojnie spał, a moje dłonie delikatnie obejmowały jego ciało. Jego twarz miała takie łagodne rysy, sprawiające wrażenie, że nigdy nie była zbyt zasmucona. Ona w jakis sposób promieniała ciepłem wyczuwalnym w moim sercu...Leżąc czułam jak kojąca energia przepływa me ciało... Jego postać posiadała siłę, której ja nigdy nie miałam dlatego - ja - statek, który płynie na wzburzonych falach życia lubiał zawinąć do tej przystani, gdzie zawsze było słońce, a morze spokojne. I w ciszy pogrążona unosiłam się w stronę brzegu. Dlatego mój siat od pewnego czasu stał się życiem w przystani - ciepłym i bezpiecznym. Oczywiście codziennośc zmuszała mnie na to by wyruszac w morze o to ona dawał mi do zrozumienia jaki mój stateczek jest mizerny. Ale zawsze wiedziałam , ż edopływając do mej przystani będe najpiękniejszym i najbardziej oczekiwanym stateczkiem. A to było siła , która dawała moc zmierzania się z morzem- rzeczywistościa. Nieraz wichry połamały mi żagle ale przystań zaleczyła rany wyrządzone przez świat....
..pss..otwiera oczy, a j szczęśliwa przytulam się mocniej szepcząc słowa tak znane takie proste , ale dziś zrozumiałam ich prawdziwe znaczenie" kocham Cię"....Bo ta noc złamała ostatnią barierę , otworzyła nowe wrota poznania- bliskości. Ona połączyła nas...

..piszę to i wiem że może nikt nie uwierzy, ale ta twarz wciąż patrzy mi w oczy i przytula gdy smutek otacza zmęczone ciało i duszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam wszystkim za każde słowo dobre i złe.. Wiele to dla mnie znaczy, a nad błędami postaram się popracowac ... napewno część z nich jest wynikiem tego, że łatwiej pisze mi się wierszem.. Kiedyś nawet w wypracowaniu zrymoway mi się zdania:) dziękuje wam za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...