Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

kościół


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


napisz mi w jakim miejscu przekroczyłem owe granice.
oczywiście masz prawo być przeciwny wulgaryzmom w poezji, ale stwierdzenie, że w każdym przypadku są nie na miejscu to absurd. jak juz podkreśliłem ten wiersz nie ma obrażać. jeśli tak się dzieje to tylko, dlatego że ktoś go nie rozumie. jeśli nie podoba Ci się przekaz jaki zastosowałem, jeśli wiersz dotyka Twoich uczuć to proponuję po prostu nie czytać dalej i opuścić daną stronę. jakie to proste. takie są fakty Panie Piast.
i dlaczego do cholery mam nie pisać, że bóg z mojego wiersza to nie jest symbol skoro jest symbolem? czekam na odpowiedź. poza tym jesteś wyraźnie niekonsekwenty. piszesz, że nie będziesz komentował a komentujesz.
co do oryginalności tego wiersza to i bez napierdalania jest oryginalny. na pewno czytasz wiersze innych użytkowników tego portalu, więc powinieneś to zauważyć. jeśli nie zauważyłeś to trudno, ale nie wyskakuj z takimi śmiesznymi argumentami.

ps. daję głowę, że ten wiersz czytało wielu ludzi wierzących, ale tylko dwie osoby poczuły się urażone. dziwne to, zwłaszcza, że ten wiersz równie dobrze mógłby nosić tytuł: meczet, a zamiast jezusa byłby Mohamet i nie zmieniłoby to jego przesłania. wtedy byłoby wszystko w porządku. wiem to. można wierzyć w Jezusa Boga, ale w Jezusa Kosmitę (to tylko przykład jakby co :]) już nie.
jeśli Kali ukraść krowę to dobrze, jeśli Kalemu ukraść krowę - źle. te zarzuty i cała retoryka to obraza dla mnie szanowny Panie Piast. obraża Pan moją wiarę.

nie no..może spróbuję po kolei: po pierwsze, napisałam, że chyba wiem, o co chodzi, a nie, że wiem. wielu ludzi o imieniu Jezus?może i jest, ale Kościół+Bóg wskazuje na to, że to o tego Jezusa chodzi. może źle kojarzę?
Piast ma rację- to nie jest tylko Pana sprawa, kiedy w grę wchodzą uczucia innych.
nie wiem, czy rozumiem to dzieło, pewnie nie do końca, ale niezależnie od tego, przesadza Pan w niektórych miejscach.
po co wkleja Pan tu wiersz, skoro jest Pan przekonany o jego oryginalności?
poza tym, co to za wiersz, skoro jeden symbol równie dobrze można zastąpić innym?!
ja w swoich tekstach mogę wytłumaczyć się z każdego słowa- wiem, czemu szklanka jest niebieska, a wiatr silny. a Pan?! nie no...coś tu jest nie tak...

zastanawia się Pan, czemu tylko dwie osoby poczuły się urażone? a może tylko dwie się odezwały? to sprawa ich uczuć.

pozdr.
ER

a po co Pani "wkleja" skoro wszystko Pani o swoich wiersszach wie??
już napisałem, że nie ma Pani obowiązku czytania wierszy, które Pani nie odpowiadają.
filmów też Pani nie ogląda bo przypadkiem może w nich się pojawić brzydkie słowo lub co garsza krytyka kościoła? dla mnie kościół nie jest świętą krową. mam prawo go krytykować, a czy Pani poczuje się urażona to już inna sprawa. przykro mi.
ja "w swoich tekstach" nie mam zamiaru niczego tłumaczyć bo to mija się z celem. oczywiście mógłbym, ale nie wiem czy skutecznie.

niektórzy chcieliby zamknąć usta ludziom o odmiennych poglądach. przypomina mi to retorykę posłów lpr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



to co robi tutaj ten pański żałosny komentarz nr1? skoro już wdajesz się w dyskusję to chyba nic dziwnego, że czekam na odpowiedzi, których zresztą prawdopodobnie nigdy nie doczekam. niektóre rzeczy przestają mnie już dziwić, a zaczynają śmieszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Skoro mowa o Stevenie Wilsonie, można by odebrać to jako koncert elektronicznego rocka, ale niefortunne wtrącenie do tego kościoła i wulgaryzmów, sugeruje zgoła co innego. To tak, jakby msza, a skoro msza i taka muzyka, to i siłą rzeczy sataniści (to tylko mój odbiór).
Chyba tak do końca, nie udało Ci się to dzieło. Ale nie przejmuj się, jak widać powyżej, masz też zwolenników. Ja niestety do nich nie należę i myślę, że jak dla Ciebie, to mała strata.
Pozdrawiam

PS.
A boję się narkomanów, satanistów i skinów, nigdy nie wiadomo co takim przyjdzie do głowy.


pewnie, że się do końca nie udało i mam nadzieję, że nigdy się nie uda. po co się spełniać?
pierwsze słyszę, żeby muzyka elektronicza w jakiś sposób powiązana była z satanizmem. lol.

pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



po to, żeby się dowiedzieć, co inni o nich sądzą. nigdy nie nazwałam swoich tekstów prawdziwymi wierszami, nie jestem też święcie przekonana, że wszystkie są dobre. po prostu wiem, co chcę napisać i dlatego umiem się wytłumaczyć z tego, co piszę. wie Pan co? jest Pan strasznym egoistą. to pewnie tez Pana nie obchodzi. ok.
ja z posłami lpr nie mam nic wspólnego. nie chodzi mi o pańskie poglądy, ale o sposób ich wyrażania (urażający innych)

pozdr
ER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że Pani nie odpuszcza.
czy ja gdzieś napisałem, że ten tekst jest dobry? przecież nie odbieram Pani możliwości krytyki. ja też umiem się wytłumaczyć, ale nie mam zamiaru tego robić na forum, bo jak wspomniałem nie widzę w tym najmniejszego sensu. jeśli Pani chce mogę wszystko wytłumaczyć na pw.
chyba nikt z moich znajomych, przyjaciół nie twierdzi, że jestem strasznym egoistą. oczywiście internet ma do siebie to, że wykrzywia nieco rzeczywistość. ja nie nazwałbym tego egoizmem. mówię po prostu to co myśle. jesli czuję się Pani tym urażona (najpierw myślałem, że wierszem) to na prawdę mi przykro, ale nic na to nie poradzę.

i chyba czas już zakończyć tę dyskusję bo do niczego dobrego nie prowadzi.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku, tylko w tym Twoim wierszu muzyka elektroniczna z napierdalaniem może kojarzyć się jako satanistyczna, orgietkowa. Normalni ludzie na takowych koncertach (wg mnie oczywiście) tak się nie zachowują, no chyba, że są naćpani. Oglądałam, w telewizji co prawda, koncert Jean Michael Jare’a i nic takiego nie widziałam. Widowisko podobało mi się jak najbardziej. Podkreślam raz jeszcze, to tylko mój odbiór jako czytelnika.
A tak na marginesie, nie mów, że nigdy Ci się nie uda, bo już nie raz się udało

Dziew uszko, nikt wiersza nie zabijał, jak widać żyje i ma się całkiem dobrze, co mówi liczba odwiedzin. A wyrażenie swojego zdania przecież nie jest zbrodnią.

Krytyka rozdrażnia, ale nie obrażajmy się na siebie i nie atakujmy nawzajem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...