Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

błędy uczą


Rekomendowane odpowiedzi

uwiązywanie się na łańcuchu myśli
wyczerpywanie się zamiast z siebie
gdzie ma swój początek spirala

z góry czy z dołu takie same mandale
można kreślić lub przekreślać

w człowieku na wszystko jest miejsce
każdy ma swoją melodię
intuicja dba o harmonię

żeby ją usłyszeć trzeba zdobyć się na ciszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
w przeciwieństwie do przedmówcy jednak widzę jakiś logiczny ciąg tworzący szkielet utworu. przedstawię więc swoje odczytanie:)

wychodzimy od błędów, "uwiązywanie się na łańcuchy myśli", popadanie w schematy, od których wszystko wychodzi.
dalej widzę rozwiązanie - mandala, a więc symbol idealnej, transcendentalnej harmonii człowieka, bóstwa i natury. kwadrat i koło, symetria i harmonia, coś najprostszego, a zarazem najpiękniejszego. Kontynuacja tego wątku dalej. Cisza to znowu najprostsza, ale chyba najpiękniejsza forma muzyki. Swoją drogą forma tak trudna do uzyskania dzisiaj.

Podoba mi się bardzo ostatni wers, w kontekście harmonii - "żeby ją usłyszeć trzeba zdobyć się na ciszę".

A więc cisza, harmonia. Bycie w zgodzie z samym sobą i otoczeniem. Niby takie proste, a prawie nie do osiągnięcia.

Z innych spraw, moze bym przebudował/skrócił przedostatni fragment wiersza, te 3 wersy streścił w bardziej zwięzłych słowach.

pozdrawiam serdecznie w piękną, deszczową niedzielę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Hmm, im dłużej myślę, tym bardziej zgadzam się że za mało poetyki, ja z tym cos jeszcze postaram się zrobić, nie pytam się o wskazówki, bo tu chyba pomysł całkowicie inną formę powinien przybrać, dziękuję bardzo za opinię i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...