Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Czy nauczania Jana Pawła II mają wpływ na twą poezje


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to coś się źle zrozumieliśmy :)
co najwyżej "normalne" jest występowanie nienormalności - i jak już mowiłem to powinno być obiektem tolerancji a nie każda choroba z osobna...
ale tak - zgadzam sie to temat zastepczy a dyskusja jałowa... tyle że nie wiadomo jak długo pozostanie to tylko niegroźna akcja paru ludzi którym sie pomieszało pojęcie "tolerancji"... a co jesli się okaże że jednak wmawianie dzieciom że dwaj panowie to całkiem naturalny układ (i że same powinny spróbować zeby sie przekonać jakie to fajne) jednak okaże sie szkodliwe? wiadomo że dużo bardziej szkodliwe jest palenie fajek przez ich matkę czy chipsy zeżarte na przerwie... ale to chyba jeszcze nie powód żeby dodawać nastepne...
mnie chodzi tylko o to żeby nie ROBIĆ z homoseksualizmu czegoś normalnego - gdyby był - już by ludzie na to wpadli, a skoro są takie problemy (i nawet marri huana nie powstrzymała sie od uszczypliwości wzgledem rozmowcy, sugerując mu owe schorzenie) tzn. że jednak nie jest to naturalne...

i przede wszystkim oddzielmy ludzi od ich cech - w sensie: nigdzie nie mowiłem że z faktu bycia homoseksualistą coś wynika (w takiem sensie jak kiedysiejsze dowody, że murzyni są głupsi agresywnie i cierpią na tajemniczą chorobę nakazującą im uciekać od swoich panów) chodzi mi tylko o to żeby nie udawać że to jest normalne, bo nie jest... ale moim zdaniem spokojnie można uznać że ktoś posiada jakąś "odmenną" cechę i nie przekraeślać go społecznie... byleby on sam sie nie przekreślał - jezeli ktoś ma gazy, to nikt go nie wysyła na szubienice, ale on też nie wychodzi na ulice i nie mowi że to normalne bo inaczej natura by tego nie stworzyła, po prostu bierze tabletkę, albo wychodzi - bo to normalne zasady współżycia w grupie... ja nie wiem jak Ty ale ja sie po prostu czuję dziwnie jak chłop mi sie ciągle chwali o swoich wycieczkach do barów, tańcach na stole z barmanem i ciągle sie pyta czy z nim nie pójdę, to po prostu dla mnie niesmaczne... na szczęście na WF nie chodzi bo pod prysznicem byłby problem (już pomijajac problem prawny - dlaczego ja nie mogę sobie iść pod żeński prysznic? ;) )
dlaczego 95% ludzi ma sie czuć nieswojo w jego obecności tylko dlatego że jemu sie zachciało "wyjść z ukrycia"? jest homo, okej, nikt go nie bedzie z tego powodu kastrował, może sobie znaleźć kolegę i życ szczęsliwie, ale niestety szczęście kosztuje - w jego wypadku po prostu wystarczy się z tym nie obnosić...
nie mówię że ci ludzie są gorsi, tylko ze tak jak wszyscy inni mają swoje problemy, akurat bardziej widoczny i bardziej kontrwersyjny, ale to nie zmienia faktu że jest to po prostu "problem" ... ale robienie z tego problemu "globalnego" to już ich wina... podobno człowiek jest czymś dużo wiecej, wiec nie rozumiem dlaczego robią z seksualności punkt centralny swojego życia (też nie lubie tego argumentu, ale to też niestety prawda:
sytuacja jest prosta w pełni wolna wola (gwarantowana prawnie) :) : mają potzebę rodziny - muszą "przeskoczyć" swoje ograniczenia i znaleźć sobie babkę (miliony ludzi są niespełnieni w miłości i jakoś nikt nie płacze)
2.mają potrzebę akceptacji społecznej - muszą się ukrywać ze wsojąorientacją, skoro inni czuja sie przy nich nieswojo - tysiące poradników wydano dla osób róznego rodzaju "aspołecznych" jak mają się zachowywać zeby ich inni polubili - skoro oni mogą przez całę życie udawać to dlaczego homoseksualista nie moze sie "pświęcić" i po prostu sie nie chwalić swoją odmniennościa?
3. mają potzebę seksu to tez bez problemu moga sobie nawet wynajac domek na wsi w 50 osób - ale nie muszą sie tym chwalić...a domek powinien być na odludziu (plus fakt że miliony ludzi mają rózne "preferencje" jakos nie wuchodzą na ulicę, tylko znajdują sobie takich którzy mają podobne - tu też nie widzę ani problemu ani potrzeby "tolerancji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


hehe, ciekawe że jak kaczyńscy chcą "urzędowo" wprowadzac "moralność" to ich wszyscy krytykują a sam grozisz innym moderatorami? jak to jest? jedna moralność bardziej nadaje sie do rozwiazan siłowych niż inna?

nikomu nie grożę
użycie słów obraźliwych samo w sobie jest rozwiązaniem siłowym
skoro mam się tłumaczyć ze swoich słów, których się nie wstydzę, to powiem, że chciałem dać do zrozumienia, że pewna granica została przekroczona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, klaudiusz, ja się czuję nieswojo w pobliżu kobiet-histeryczek, również w pobliżu kobiet piszczących
dopisz sobie resztę
to że ty się czujesz nieswojo nie ma nic wspólnego z ograniczaniem twojej wolności
fobia to lęk, który się przezwycięża, ludzie mają różne fobie, co nie oznacza, że świat musi się do tych fobii naginać
z homofobią jest dokładnie tak samo
zaraz ludzie z arachnofobią będą krzyczeć — pozabijać pająki!! czuję się nieswojo w pobliżu pająka, niech pająk się do mnie nie zbliża, a jeśli już musi, to niech się starannie kryje ze swoją pająkowatością
itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem doczytać do końca ten wątek, ale poległem. W każdym razie podziwiam tu niektórych za ich upór i niewiedzę.

1. Homoseksualizm wśród zwierząt istnieje, nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzęć na pieski w parku.
2. Homoseksualizm jest przez niektórych naukowców psychologów uznawany za chorobę psychiczną. Spierają się natomiast czy należy ją leczyć.
3. To, że homoseksualizm jest uznawany za chorobę psychiczną wynika z tego, że ludzie widzą w nim coś nienormalnego. Tyle, że to wcale nie stawia go na równi ze schizofrenią.
4. Psychologia jest wciąż nauką błądzącą po omacku w wielu sprawach.
5. Absolututnie rozwalił mnie Yasioo Zimiński ze swoimi poglądami. Wielkie brawa dla tak jaskiniowego podejścia, stary powinienes być w muzeum. I jeszcze przestroga dla pań (bo panowie niestety nie macie szans pojechać Yasioowi autostradą do Hershey) - jeżeli kiedykolwiek znajdziecie się w intymnej sytuacji z owym panem, to pamiętajcie, że on nie idzie z wami do łóżka dla własnej przyjemności, tak samo jak i nie dla waszej, a powodem, dla którego dostaje erekcji jest fakt, iż to jedyny sposób by spryskać nasieniem szyjki waszych macic. Brawo Yasioo, myślę, że właśnie stałeś się (a może raczej twoje poglądy stały się) poważnym argumentem w kwestii wzrostu ilości homoseksualnych kobiet.
6. Całe to suczenie, że homoseksualiści mogą sobie być, ale niech się nie afiszują, bo ja chce mięć normalne dzieci/bo mnie to brzydzi/bo moja babcia dostanie zawału jest przekomiczne. Po pierwsze dzieci homoseksualnych rodziców mają takie same szanse na bycie queer jak dzieci pary heteroseksualnej. Po drugie w tym drugim wypadku, będą zadawać głupie pytania, albo będą mieć z tym problemy tak długo, jak długo nasze społeczeństwa nie dojrzeją na tyle, by homoseksualizm traktować jak coś normalnego - wiecie ja mam takie idealistycznie tolerancyjne podejście do miłości, że ludzi kocha się za to jacy są, za ich cechy charakteru, za to, że są przy nas, a nie tylko dlatego, że mają peniska, albo sromik i cycuszki. I wreszcie, żeby uciąć tej hydrze wszystkie głowy: Pokażcie mi tych afiszujących się homoseskualistów, no gdzie oni są? Ktoś z was w ogóle zna jakichś gejów albo lesbijki? Może ktoś jest? Tyle osób wzieło udział w dyskusji, ale jestem w stanie się założyć, że bardzo znikomy procent z was zetknął się z tym tematem w kontekście innym niż czysto teoretyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to o czym my tu K***! gadamy ?!?! a w jaki sposób ja niby ograniczam gejom wolność!?!? w jaki sposob yasioo ograniczył nazywając ich tak jak nazwał?!?! he?! jedyne co, to sprawił że sie włąsnie poczuli nieswojo!! i o tym cała ta dyskusja przeciez jest! dlaczego jedni mogą sie czuc nieswojo a inni nie?
bo z tym że ograniczanie jakichkolwiek praw gejom jest przestępstwem sie absolutnie zgadzam, dyskusja jest o zupełnie czym innym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej skomplikuję "czystość opozycji" wynikającą z podziału : na hetero- homo, wprowadzę wątek; BISEKSUALIZMU, kiedy to dobry mąż trójki dzieci robi sobie dobrze z młodzieńcem, często z klerykiem!!! Ale świat skomplikowany! I od stworzenia go wszystko się zaczyna? Nie od dzisiaj! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to o czym my tu K***! gadamy ?!?! a w jaki sposób ja niby ograniczam gejom wolność!?!? w jaki sposob yasioo ograniczył nazywając ich tak jak nazwał?!?! he?! jedyne co, to sprawił że sie włąsnie poczuli nieswojo!! i o tym cała ta dyskusja przeciez jest! dlaczego jedni mogą sie czuc nieswojo a inni nie?
bo z tym że ograniczanie jakichkolwiek praw gejom jest przestępstwem sie absolutnie zgadzam, dyskusja jest o zupełnie czym innym

nie sądzę, żeby czuli się nieswojo, zwykle są to ludzie pogodzeni ze wszelkiego rodzaju dyskryminacją i pogardą
biorą świat takim jaki jest bo nie mają wyjścia
znałem w swoim życiu wielu gejów, niektórych bardzo dobrze, niektórych do dzisiaj
coś o nich wiem, zawsze będę ich bronił przed takimi głupimi tekstami, jak te w tym temacie
właściwie to ja nie wiem, o czym gadamy, bo nic nie poradzę na cudze tajone lęki
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


fajnie że wreszcie przyznałeś mi rację :)
tylko tak delikatnie przypominam że na świecie jest wielu innych ludzi którzy dużo bardziej cierpią z powodu duzo bardziej bzdurnych powodów "dyskryminacji i przesldowań" ... masz jakiś klucz wg. którego selekcjonujesz ludzi godnych Twojego współczucia, czy tak na chybił trafił? (zwłaszcza jezeli media zarzucą że to teraz modne?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


fajnie że wreszcie przyznałeś mi rację :)
tylko tak delikatnie przypominam że na świecie jest wielu innych ludzi którzy dużo bardziej cierpią z powodu duzo bardziej bzdurnych powodów "dyskryminacji i przesldowań" ... masz jakiś klucz wg. którego selekcjonujesz ludzi godnych Twojego współczucia, czy tak na chybił trafił? (zwłaszcza jezeli media zarzucą że to teraz modne?)

nie, misiu, współczuję z różnymi ludźmi
nie ja wywołałem tę dyskusję tutaj, ani w mediach
wali mnie równo, co media podają za modne — od kiedy porzuciłem dziennikarstwo nie mam z nimi absolutnie żadnego kontaktu, nie oglądam tv, nie czytam gazet, nie słucham radia
czasem jakieś serwisy informacyjne, ale przypadkowo
nie byłem na dziennikarstwie długo, ale wystarczająco długo, aby pozbyć się resztek złudzeń
zresztą nad tym tam głównie pracują wykładowcy — żeby pozbawić studentów resztek złudzeń
gdybyś czytał ze zrozumieniem to, co piszę, zapewne trafiłoby do ciebie kilka zdań na temat „tworzenia tematów zastępczych” — dałem chyba do zrozumienia w ten sposób, że jest wiele problemów ważniejszych, zwłaszcza że dla mnie homoseksualizm problemem nie jest w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania w tytule: pisma Jana Pawłą II podobnie jak jego poglądy itp. mają dla mnie takie samo znaczenie jak pisma czy poglądy jakiegokolwiek innego literata, zreszta raczej przecietnego. Może dlatego, ze jestem niewierząca, do kościólka nie biegam itd.
Co do homoseksualizmu - zgadzam się z jasiem. Co więcej - uwazam, że umieszczanie dziecka w sierocińcu jest znacznie gorsze i bardziej patogenne niż adopcja przez homoseksualistów dowolnej płci. Głównie dlatego, że homoseksualizmu nie można się nauczyć, sierociniec nie jest wzorem życia rodzinnego, a po adopcji dzieci przynajmniej są kochane i mają zapewnione przyzwoite warunki życiowe, czyli np. ogrzewanie zimą.
W społeczeństwie pokutuje przekonanie, ze homoseksualista to jakiś zwyrodniały erotoman, który przeleci wszystko, co się rusza, byle byłoby tej samej płci, co on/ona. Czy normalni heteroseksualni ojcowie myślą bez przerwy o bzykaniu córek, jeśli są adpotowane?... Bo może należy zakazać ojcom adoptowania córek... No chyba, że uznamy to za element przygotowania do życia w rodzinie. Czy heteroseksualny facet stanowi zagrożenie dla każdej, bez wyjątku, kobiety? Więc czemu homoseksualista ma stanowić zagrożenie dla każdego mężczyzny?...
Jeżeli prawo do demonstracji mają bezrobotni, pielegniarki, górnicy czy jakakolwiek inna grupa społeczna - na jakiej podstawie zabronić tego prawa gejom? Jeżeli całowanie się na ulicy nie jest karalne, dlaczego prześladować za to gejów? To mają być równe prawa?... Jeżeli prezydent pokazuje się z żoną, to dlaczego gej nie moze z partnerem?... To przecież dokładne taka sama manifestacja orientacji seksualnej.
Znam kilku homoseksualistów i jednego homofoba. Byłego zresztą. Gdy poznał osobiście geja na jednej z imprez zmienił poglądy. Czego życzę wszystkim innym homofobom.
Pozdrawiam, j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...