Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Zmarł dział Z. dlaczego?


Oscar Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dziwi takie podejście. Wielcy znawcy, szydercy, którzy wszystkich uważają za beznadzieje.
Nie pasi, to w czym problem ? Zawsze można patrzec się w lustro. Po co w to wnikac ?

A opinie to już jest inna sprawa. W końcu nie wymagajmy od debiutów wierszy mistrzowskich. Po to są te debiuty. I nie wymagajmy też zbyt fachowych ocen od ludzi, którym po prostu się coś podoba i tak reagują. Tutaj jest właśnie sens podziału działu P i Z. Aczkolwiek z tym poziomem opini nie jest tak źle - wymienię chocby Panów: Dzikiego, Jasia Złego, Jacka Muchę i in... To są wg mnie osoby kompetentne i potrzebne właśnie w takim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Tylko problem w tym, że jeśli słucha się cały dzień Chopina, to wieczorne pop nie wchodzi :(
PS. Nie jestem znawcą. Jestem matematykiem :) i czytając uruchamiam tylko moje zmysły estetyczne podparte, mniej czy bardziej, doświadczeniem czytelniczym. Szyderstwo - sprawdziłem w słowniku, ufff... nie łapię się do definicji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Tylko problem w tym, że jeśli słucha się cały dzień Chopina, to wieczorne pop nie wchodzi :(
PS. Nie jestem znawcą. Jestem matematykiem :) i czytając uruchamiam tylko moje zmysły estetyczne podparte, mniej czy bardziej, doświadczeniem czytelniczym. Szyderstwo - sprawdziłem w słowniku, ufff... nie łapię się do definicji ;)

Akurat do tego szyderstwa Jacku się nie łapiesz i wybacz, że tak to wyszło... Ale nie będe wymieniał takich typów, bo szkoda czasu na babranie się. Po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



akurat rozmowa zeszła na taki tor :)
Ja też się nie uważam za znawce, ale takie pisanie że wszystkie wiersze są beznadziejne i to ciągle, to już jest obrażanie twórców ( te słowa kieruje do M. Z., żeby była jasnośc).
Nie wszyscy twórcy są beznadziejni, a to, że ludzie chcą pisywac wiersze to chyba lepiej, niż oglądac durne programy w telewizji i tracic kasę na jeszcze głupszych czatach...
A zresztą, miałem się nie babrac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



akurat rozmowa zeszła na taki tor :)
Ja też się nie uważam za znawce, ale takie pisanie że wszystkie wiersze są beznadziejne i to ciągle, to już jest obrażanie twórców ( te słowa kieruje do M. Z., żeby była jasnośc).
Nie wszyscy twórcy są beznadziejni, a to, że ludzie chcą pisywac wiersze to chyba lepiej, niż oglądac durne programy w telewizji i tracic kasę na jeszcze głupszych czatach...
A zresztą, miałem się nie babrac...
to zaskakujące, że małe frustracje przybierają duży rozmiar. proponuję nauczyć się zapominać o własnym urażonym ego. to do m.krzywaka, jeżeli ma on jakieś wątpliwości.

a sam wbrew pozorom patrzę w lustro (przysłowiowo) tylko po to, żeby się upewnić że nie jestem idealny. jest takie przysłowie "nie oceniaj po pozorach", "don't judge the book by its cover". niestety, to przychodzi z czasem, a często nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



akurat rozmowa zeszła na taki tor :)
Ja też się nie uważam za znawce, ale takie pisanie że wszystkie wiersze są beznadziejne i to ciągle, to już jest obrażanie twórców ( te słowa kieruje do M. Z., żeby była jasnośc).
Nie wszyscy twórcy są beznadziejni, a to, że ludzie chcą pisywac wiersze to chyba lepiej, niż oglądac durne programy w telewizji i tracic kasę na jeszcze głupszych czatach...
A zresztą, miałem się nie babrac...
to zaskakujące, że małe frustracje przybierają duży rozmiar. proponuję nauczyć się zapominać o własnym urażonym ego. to do m.krzywaka, jeżeli ma on jakieś wątpliwości.

a sam wbrew pozorom patrzę w lustro (przysłowiowo) tylko po to, żeby się upewnić że nie jestem idealny. jest takie przysłowie "nie oceniaj po pozorach", "don't judge the book by its cover". niestety, to przychodzi z czasem, a często nigdy.

dlaczego frustracje ? Akcja powoduje reakcje, a jak ktoś pisze o mnie, że jestem beznadziejny, to mam zwiesiś uszy ?
Za dobrze by tak było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


autor
a czytelnicy mogliby go za to zbesztać bądź nie i to byłby wyznacznik, tyle że zasadą tego działu byłby zakaz dyskusji - autor nie mógłby "bronić" ani argumentowac, tak samo czytający nie mogliby mowic co jest nie tak...wszystko ograniczałoby sie do zwykłego niemarytorycznego swierdzenia "podobamisie" :) oczywiscie dopuszczana jest płynność, ale generalnie chodzi o idee - żeby odgórnie uciąć wszelkie dyskusje na temat jakosci komentów... normalne forum byłobt w P , a Z to taki hyde park (oczywiscie jeszcze zmiana nazwy by była konieczna :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam jeszcze tylko dodać, że nie tylko dział Z umiera...
Warsztat to już totalnie nie jest żywy... wiersze leżą bez komentarzy a autorzy czekają bez skutku na pomoc....
co się dzieje... w innym temacie mówiliśmy, że lubimy poezję.org bo tu zawsze się coś dzieje, a wychodzi na to ,że poezja.org umiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


iii tam dramtyzujecie - co prawda to nie to co kiedyś ale i tak jest całkiem nieźle :)
a że niektóre działy są mało uczęszczane - odwieczna zasada doboru naturalnego :) (słaby ginie :) )
ale inne trzymają sie dobrze...
a że poziom siadł - to tylko pozory :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


iii tam dramtyzujecie - co prawda to nie to co kiedyś ale i tak jest całkiem nieźle :)
a że niektóre działy są mało uczęszczane - odwieczna zasada doboru naturalnego :) (słaby ginie :) )
ale inne trzymają sie dobrze...
a że poziom siadł - to tylko pozory :D

Z tym poziomem istotnie nie jest tak źle:). raz na dzien zostawi cos po sobie sluchajacy gotiku (ale nie the cure) anal-fabeta, ale poza tym to julia ostatnio daje czadu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i nie umiera tak mi się napisało
z poziomem to różnie bywa, czasem sie trafią perełłki, a czasme jakiś beznadziejny debiut, ale z tych debiutantów się potem robią prawdziwi poeci a ich wiersze są coraz lepsze:) ja się tu b. dużo nauczyłam, choć się jesszcze nie uważam za dobrą poetkę:)

a Oscar co ty mnie tak wychwalasz...:) ;) aż się czerwienię :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



juz tlumacze. autor decyduje gdzie zamiscic. jednak jesli tekst wedlug moda jest do bani, a zostal zamieszczony w Z, to jest przenoszony. I na odwrót, jeśli jakiś wiersz jest ponad P, a tam się znalazł i ktoś o tym moda powiadomi to są szanse... Prawdą jest, że w dziale Z czesto zimują wiersze poniżej krytyki. Właściwie to jak się nad tym zastanowie, to czesciej (w czasie, a nie frekfencji) niezle wierszyki ostatnio ukazuja sie w p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...