Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku?


crazy butterfly

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, moze się mi zdaje,ale ten "wiaterek" dla mnie wyglada jak efekt pisania "na czas", cała przyjemność to szukanie własciwego słowa, przyjemność czerpie się z tego. Moim zdaniem oczywiście.
Pozdrawiam.

P.S. motw liscia, niedość, że zielonego, to jeszcze opadajacego na wiosne jest bardzo ciekawy, wykorzystaj go. I kto powiedział, że musi zerwac go wiatr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chwalę, więc się możesz do mnie nie odzywać. nie dbam o to. TWOJE "haiku" niczego właściwie nie wyraża. co z tego, że sobie spadł jakiś listek? czy od wiatru, czy od motyla... jesteś w stanie wstawić tam bombę, jeśli Ci to zasugerują, byleby tylko listek spadł. wiosenna pora, to zlep sylab, aby tylko było 5. zielony liść mówi o wiośnie (lub lecie) i wiadomo o co chodzi, więc powtarzasz się w określeniu pory roku. wiosną liście zwykle wyrastają, są jędrne, silne i młode, więc bzdurą jest, żeby jakiś wiaterek, lub - co gorsza - motylek je strącił. Podsumowując: bzdura. piszesz na siłę. Haiku ma wyrażać przeżytą chwilę, rzeczywisty obrazek świata, a w mistrzowskim wykonaniu - zawierać ukrytą treść

Lefski,

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWDA! Głupoty czasem człowiek wypisuje, sam nie wie dlaczego. Przepraszam. Należałoby zacząć być mniej spontanicznym (bo takim jestem), zapisać komentarz na papierku i po dwóch dniach (lub trzech) przeczytać ponownie, a dopiero wtedy zamieścić, lub nie.
Lef-skruszal-ski


tu jest ukryta treść, ciężko zauważyć?




--------------------------------------------------------------------------------

Dnia: 2005-11-01 18:01:17, napisał(a): mjisiek
Czytelnik

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...