Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

zdania


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszystko już zostało powiedziane na temat Twojego tekstu - nie będę powtarzać.
Zastanawia mnie tylko "słomiany kapelusz po drodze na drugi brzeg", a konkretnie "po", czy nie powinno być "w"? Chyba, że jest tu celowość, której nie dostrzegłam. Oświeć mnie proszę.
Serdecznie.
E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areno

Cieszy mnie to niezmiernie ;) A do Twojego tekstu zajrzę bardzo chętnie

Everygrey

jakiż miły komentarz ;)

Su

Rzeczywiście, „po” jest celowe. Chciałem pokazać dwuznaczność, o której mówię w reszcie tekstu, można zgubić kropkę, a po drodze kapelusz- czyli „coś jeszcze” (kropka niekoniecznie jako zakończenie „wszystkiego”) lub kropkę- słomiany kapelusz, po drodze (w sytuacji, gdy nie ma już nic na „mecie”). Przyznam Ci się szczerze, że zastanawiałem się już wcześniej nad tym fragmentem, bo rzeczywiście jest w nim pewna gramatyczna niepoprawność, z racji jednak, iż nikt wcześniej nie zwrócił na nią uwagi (poza Tobą ;) uznałem, że nie ma co kombinować (myślałem, że „sens” jest widoczny).

Mam nadzieję, że Cię przekonałem, jeśli nie, to może jakieś propozycje? (fakt faktem, że to „po” jest jedynie „bonusem” bo ogólny sens tak, czy siak wynika z dalszej części tekstu)
Sam nie wiem…

Niemniej dzięki za tą uwagę, pomyślę nad tym

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...