Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

rytm lata

 

przy wiśni

w czerwcu 

 

w rombie 

siatki

jak w ramie

miniatury

 

przysiadł 

płochacz

 

do kubka

wpadają 

drobne

ciemne 

owoce

 

kawa już

w domu

pachnie

 

filiżanka

przy radiu

 

dobiega

rytm

muzyki

 

piszę 

szczęśliwa

że wolny 

dzień 

 

łapię

zmysłami 

lato i rytm

 

znów mam

dwadzieścia 

lat







 

Opublikowano

@Poet Ka  To wiersz o próbie uchwycienia " rytmu lata".  Jest bardzo zmysłowy.  Pokazujesz nam ten wolny dzień obrazami. Bardzo podoba mi się ta  "rama miniatury". Patrzysz przez "romby miniatury" , czyli siatkę i opisujesz to, co widzisz.  Krótkie wersy budują,przy moim odczycie, zapis małych,  ulotnych chwil. Liczy się tylko tu i teraz.  To te chwile dają szczęście.

Mamy to konkretne obrazy : wiśnie, kubek, radio, płochacza kawę, filiżankę. 

Zastanowił mnie tu dobór samych wiśni, które są zbierane do kubka. Ja odczytuję to tak, że ich słodko- cierpki smak jest jak ten dzień  - najpierw słodki,  potem, gdy się już skończy zostanie po nim cierpkość. Być może przesadziłam, jednak taki mam tego odbiór.  Cały opis tych " małych chwil" oddziałowuje na zmysły.  Mamy wspomniany wcześniej smak wiśni, dźwięk radia, zapach kawy - to sprawia, że się to czuję.

Ostatnie wersy mówią nam o tym, że zwykły, czerwcowy dzień, jego małe chwille mają taką moc, że znów można mieć 20 lat. 

 

Dziękuję za wiersz na piękny czerwcowy dzień. 

Pozdrawiam serdecznie🪻

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...