Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś poszłaś w rytm nagości
ukłoniłaś się
zabrałaś godność
i z piekłem w oczach
tłumaczyłaś sobie
że to nic

 

jakiś czas temu
widziałem podobną kobietę
nie mogłem rozwiązać ust

 

coś mnie blokowało
odszedłem daleko

 

nie rozumiem
nie mogę przestać myśleć
co czuje
inna warstwa dnia na twarzy
pocięta różowym odcieniem 

 

ile razy to usłyszę
nie wiem
ale żal, który mnie ogarnia
pcha się do uszu
oczu
i dnia
jak gęsta mgła
która przesiąka wszystko. 

Opublikowano

@Posem

 

Temat trudny - podmiot  widzi kobietę w sytuacji poniżenia i czuje bezsilność, bo nie znalazł słów ani odwagi. Żal opisany jako gęsta mgła, która "przesiąka wszystko" - to jeden z piękniejszych obrazów w wierszu i bardzo trafny. Podmiot jest uczciwy wobec własnej niemocy - i to bardzo mi się podoba. 

Opublikowano

W sumie to powiem Ci tak szczerze, poezja i w ogóle pisarstwo nie jest moją mocną stroną. Choć wielu mi mówiło, bym tym się zajął. To trochę dla mnie inna planeta, na której mój obóz odstaje od reszty. No ale piszę. Może ktoś coś z tego weźmie do siebie. Mam nadzieję, że się nie żale. Chodziło mi tylko o prawdę. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...