Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

a moze o terroryzmie???


asher

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


pracują, pracują,
pracują też nad tym, żebyśmy byli z takie faktu niezmiernie szczęśliwi... z tego co tu czytam (i nie tylko tu) nasze wpsaniałe spoleczeństwo dojrzało już do decyzji o eksterminacji arabów (w afganistanie i iraku) a reszte widzę, trzeba zamknąć w jakichś obozach, bo póki biegają wolno są smiertelnym zagrożeniem...

nasze społeczeństwo ma w kwestii Arabów gówno do powiedzenia:) zwłaszcza, że ich liczba w naszym kraju nie jest powalająca (chociaż był taki czas, że było ich sporo, bo przyjeżdżali do nas studiować, między innymi z Iraku)
gdzie tutaj masz wypowiedź o eksterminacji kogokolwiek? znowu coś dopisujesz i pewnie się z tego teraz bardzo cieszysz
tak się składa, że Afganistan to nie jest kraj arabski, trochę wiedzy by się przydało złapać, a osławieni Talibowie byli nikim innym jak nieliczną grupą importowaną z Pakistanu — zaraz powstanie pytanie (przebiegłe) jak zdobyli władzę skoro byli nieliczni — otóż byli wyszkoleni, mieli wsparcie finansowe różnych fanatycznych grup, a co więcej potrafili wykorzystać waśnie etniczne w Afganistanie dla własnych celów
jakby na to nie spojrzeć, fakty są oczywiste - nawet tu, na forum poetyckim w gówno znaczącym kraju (jak sam zauważyłeś) pojawiają się antymuzułmańskie hasła (asher) i zachęty do dyskryminacji (ty) i to jest tragiczne, jak ludzie sąpodatni na manipulacje...
przecież gdyby teraz wyszedłkwaśniewski i ogłosił, że wszyscy muzułmanie będąw celach prewencyjnych zamknięci w więzianiach, nikt by się nie sprzeciwił...
a ci sami ludzie zaraz polezą na marsze toleranji i równości i będą się wyzywać od nazistów (jakbyś jeszcze nie zrozumiał, te wypowiedzi i ten cały szum to właśnie uleganie propagandzie, niczym się nie rózniące od tej 60-lat temu....)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


i na izraelu by się skończyło, gdyby nie ropa

jak to by się skończyło? nie skończyłoby się, bo komuś zależy na tym, żeby był niepokój, bo wtedy np wojna w Czeczenii wygląda w zupełnie innym świetle, a przynajmniej schodzi na dalszy plan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nasze społeczeństwo ma w kwestii Arabów gówno do powiedzenia:) zwłaszcza, że ich liczba w naszym kraju nie jest powalająca (chociaż był taki czas, że było ich sporo, bo przyjeżdżali do nas studiować, między innymi z Iraku)
gdzie tutaj masz wypowiedź o eksterminacji kogokolwiek? znowu coś dopisujesz i pewnie się z tego teraz bardzo cieszysz
tak się składa, że Afganistan to nie jest kraj arabski, trochę wiedzy by się przydało złapać, a osławieni Talibowie byli nikim innym jak nieliczną grupą importowaną z Pakistanu — zaraz powstanie pytanie (przebiegłe) jak zdobyli władzę skoro byli nieliczni — otóż byli wyszkoleni, mieli wsparcie finansowe różnych fanatycznych grup, a co więcej potrafili wykorzystać waśnie etniczne w Afganistanie dla własnych celów
jakby na to nie spojrzeć, fakty są oczywiste - nawet tu, na forum poetyckim w gówno znaczącym kraju (jak sam zauważyłeś) pojawiają się antymuzułmańskie hasła (asher) i zachęty do dyskryminacji (ty) i to jest tragiczne, jak ludzie sąpodatni na manipulacje...
przecież gdyby teraz wyszedłkwaśniewski i ogłosił, że wszyscy muzułmanie będąw celach prewencyjnych zamknięci w więzianiach, nikt by się nie sprzeciwił...
a ci sami ludzie zaraz polezą na marsze toleranji i równości i będą się wyzywać od nazistów (jakbyś jeszcze nie zrozumiał, te wypowiedzi i ten cały szum to właśnie uleganie propagandzie, niczym się nie rózniące od tej 60-lat temu....)

zacytuj mi moją zachętę do dyskryminacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek wie dlaczego terroryści atakują.

Skoro politycy mogą legalnie MORDOWAĆ NIEWINNYCH LUDZI wysyłając wojska swoich państw w celu okupacji niewinnych krajów bez żadnych konsekwencji to co? prawdziwi WOJOWNICY mają siedzieć z załamanymi rękamii patrzeć na śmierć swoich bliskich.

KURWA!! GDYBYM MIAŁ BUSHA I BLAIRA NA WYCIAGNIECIE REKI TO BYM SAM SKURWIELI ZAJEBAŁ. WYRWAŁ BYM TE CHWASTY.

Czy niewidać, że kilka bomb jest niczym wobec obrócenia Iraku w pył? To tylko sygnał BY WALCZYĆ O SWOJE.

zGADZAM SIĘ, ŻE KAŻDA ŚMIERĆ JEST TRAGEDIĄ...ALE NIE PORÓWNUJCIE 90 OFIAR, CZY KILKUDZIESIECIU TYSIECY JAK W PRZYPADKU WTC DO TRAGEDIIKILKUMILIONOWEGO MALUTKIEGO BEZBRONNEGO PANSTWA!

a z takimi potęgami jak usa czy wlk brytania nie mozna grac w otwarte karty...

KAZDA WOJNA JEST TRAGEDIĄ, KAZDA ŚMIERĆ JEST TRADEGIĄ, zło jest i bedzie, ale kto mieczem wojuje od miecza ginie. Gdyby nie polityka Republikanów dwie wieze staly by nieruszone, w madrycie czy w londynie nie wybuchly by bobmy.

Milosevic czeka na kata, za to co zrobił muzulmanom a te dwie kurwy paradują po swiecie nietkniete ALE DO CZASU!!!

Kto tego nierozumie?

Niebezpieczenstwo czycha wszedzie, nawet na wsi nie jest bezpiecznie.
Swiat jest pelen zla, ale to nie wina swiata tylko ludzi ktorzy nim rzadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ciekawe, co to za kryterium: niewinny kraj? wytłumacz to pojęcie. Człowieku, prawdziwy wojownik, to taki, co nie występuje otwarcie, zasłania twarz, filmuje się z wymęczonym zakładnikiem i filmuje egzekucję? Wziąwszy w niewolę cywila? Zabijając ludzi, którzy winni są o tyle, że urodzili się w kraju, który nie podoba się terroryście? Co ty wypisujesz, zastanów się!

No to dalej. Zrób to. Zabijaj. Nieświadomie, sięgasz do środków, które piętnujesz. Brawo.

ja się tylko pytam, dlaczego szyici nie walczyli o swoje, jak ich Saddam zagazował. Pytam się też o Kurdów, których tępił zarówno Saddam, jak i Turcy.

Wypadałoby najpierw zorientować się w geografii politycznej — sprawdź sobie dane dotyczące Iraku, czy taki malutki jest.

Można. Przykład Wietnamu. Choć gdyby nie wiele milionów chińskich ochotników, pewnie by Amerykanie stamtąd nie wyszli.

ciekaw jestem, co masz na myśli mówiąc o polityce Republikanów. Może jakieś fakty?

Jeśli zbierzesz dowody na dokonywanie zbrodni wojennych przez Busha i Blaira, będę pierwszym, który cię poprze.

ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



i to jest zachęta do dyskryminacji?
życzę owocnej nauki czytania
to jest zachęta do "niewpuszczania arabów" -a w kontekście słów ashera do których się odnosiły, to bezdyskusyjnie wypowiedź dyskryminująca...
ps. moze darumy sobie już te złośliwości (sam też nie jestem na tym polu bez winy) - bo to powazny temat i szkoda go zaśmiecać docinkami...
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.
http://www.stale1.republika.pl/george_orwell_rok_1984/george_orwell_rok_1984.htm
to adres strony z tekstem roku 1984 orwella (co prawda są tam też jakieś propagandowe kawałki, ale te akurat mnie nie obchodzą )
jak ktoś jeszcze nie czytał a chciałby się dowiedzieć o co w tych zamachach chodziło to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



ja tylko napisałem, że to się może tak skończyć, bo tego typu postulaty społeczne już się zdarzały w krajach o znaczącej mniejszości muzułmańskiej, natomiast nie ma w mojej wypowiedzi ani jednego odniesienia wartościującego w jakikolwiek sposób taką ewentualność
moja wypowiedź byłaby dyskryminująca, gdybym odmówił w niej muzułmanom jakichś praw, gdybym stwierdził, że z racji swojej religii, czy narodowości arabskiej byli w jakiś sposób gorsi, głupsi czy coś
nie ma czegoś takiego, wobec czego, twoje dziwaczne konteksty możesz sobie gdzieś wsadzić i radzę się zastanawiać zanim powiesz, że ktoś dyskryminuje
dyskryminacja to dyskryminacja i żadne konteksty tego nie zmienią, choćbyś nie wiadomo jak tego chciał
zachęta byłaby, gdybym napisał: nie wpuszczajcie Arabów! czy tak napisałem? albo gdybym napisał: rozwiązaniem jest nie wpuszczanie Arabów. czy tak napisałem?
muszę coś takiego prostować, bo zarzucasz mi wypowiedź, która jest niezgodna z prawem i z zasadami współżycia społecznego, jeśli zarzucasz to musisz udowodnić, a nie tylko pisać, co ci się wydaje
jestem absolutnie poważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


cytacik zmnieniłem rano i nawet mi do głowy nie przyszło, że okaże się taki "na czasie"
a przy okazji należy zauwazyć że tuwim te słowa łądnych paredziesiąt lat temu napisał, a ich aktualność aż boli...
(przy okazji polecam wersje śpiewanatego wiersza... zespół akurat "do prostego człowieka" )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ciekawe, co to za kryterium: niewinny kraj? wytłumacz to pojęcie. Człowieku, prawdziwy wojownik, to taki, co nie występuje otwarcie, zasłania twarz, filmuje się z wymęczonym zakładnikiem i filmuje egzekucję? Wziąwszy w niewolę cywila? Zabijając ludzi, którzy winni są o tyle, że urodzili się w kraju, który nie podoba się terroryście? Co ty wypisujesz, zastanów się!

No to dalej. Zrób to. Zabijaj. Nieświadomie, sięgasz do środków, które piętnujesz. Brawo.

ja się tylko pytam, dlaczego szyici nie walczyli o swoje, jak ich Saddam zagazował. Pytam się też o Kurdów, których tępił zarówno Saddam, jak i Turcy.

Wypadałoby najpierw zorientować się w geografii politycznej — sprawdź sobie dane dotyczące Iraku, czy taki malutki jest.

Można. Przykład Wietnamu. Choć gdyby nie wiele milionów chińskich ochotników, pewnie by Amerykanie stamtąd nie wyszli.

ciekaw jestem, co masz na myśli mówiąc o polityce Republikanów. Może jakieś fakty?

Jeśli zbierzesz dowody na dokonywanie zbrodni wojennych przez Busha i Blaira, będę pierwszym, który cię poprze.

ja

to ci wytłumaczę.
Nie wiem kim ty jesteś, ale broniąc ludzi, którzy odpowiadają za totalne spustoszenie iraku to urządzasz kpiny z siebie samego magistrze historii, geopolityki i stosunków miedzynarodowych włącznie. Wyobraź sobie w tej twojej nabuzowanej główce taką przypuszczalnie możliwą sytuację, że ten koles, który się zdetonował w autobusie obudził się klilkanascie miesiecy wczesniej w niby swoim domu. Wstaje, wygląda przez okno i widzi swoj kraj w ruinach,flage amwerykańską, brytyjską, polską, australijską...żonę zgwałcili i zarżneli jak psa a dzieciak musi z nimi handlować by nie zdechnąć zgłodu jak wszyscy jego koledzy...dociera to do twojego łba? Wiesz co to jest partyzantka? Byles kiedys w wojsku?, wiesz co to znaczy żyć w kraju okupowanym, bez narodowej tożsamości? Dowody? Człowieku otwórz oczy! Może i się posuwam do takich środków, ale jak czytam co wypisujesz TO CZYNIE TO SWIADOMIE I JESZCZE BARDZIEJ SIE NAKRECAM!!! ale ty tego nie pojmiesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to jeśli tak uważasz, to rzeczywiście wszelkie nasze dyskusje są bezcelowe (a może jednak spróbujesz przeczytać ją jeszcze raz... polecam zwłaszcza te fragmenty w których mowa, że zastraszone społeczeństwo jest bardziej podatne na manipulacje, inwigilacje i indoktrynacje, i że jednym z najskuteczniejszych narzędzi kontroli jest nienawiść to tegoż "wroga" )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



wiesz czym się różni śmierć w wojnie od śmierci w ataku terrorystycznym? w pierwszym przypadku jesteś świadomy zagrożenia. wiesz, że w każdej chwili możesz zginąć. żołnierze idący na walkę doskonale liczą się z możliwością śmierci. a tutaj co? idę po bułki do sklepu i nie wracam. nie mogę się bronić. podobno leżącego się nie kopie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...