Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Coś o głupocie


Rekomendowane odpowiedzi

Co uważacie za głupie, najgłupsze słowem: pomniki głupoty? Piszcie co chcecie. Polityka, sztuka, kler, etc., itd.... Co sądzicie o głupocie? Czy jest ona potrzebna? Czy jest prawdą, że w Niebie nie ma głupoty, że nie ma bólu i humoru. Czy to są synonimy? Czy głupota istnieje? jeśli tak, to czy istnieje mądrość? Czy mądrość ma coś wspólnego z prawdą? Czy prawda może być głupia?:) Niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomnik głupoty? sejm RP!! z nielicznymi wyjątkami, oczywiście
czy głupota jest potrzebna? tak, bo uwypukla potrzebę mądrości i tragicznie pilne zapotrzebowanie na ludzi mądrych.
W Niebie? Nie wiem, nie byłam ;)
coś trzeba założyć, w coś wierzyć, więc ja wierzę w mądrość, a ona nie istnieje bez głupoty czyli jeżeli istnieje mądrość, to nieodłącznym elementem jej towarzyszącym jest głupota (zdaje się,że nawyki matematyczne wypłynęły na powierzchnię -->zastosowanie implikacji, tylko tego znaczka mi brakuje;) )
Mądrość i prawda? obawiam się,że w moim pojmowaniu nie leżą na tej samej płaszczyźnie, a nie mając elementów wspólnych-porównawczych nie mogę się pokusić o interpretowanie ich wzajemnych relacji.
ps. wyszedł mi pseudonaukowy bełkot. Tak, jestem z siebie dumna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kler - nie dlatego że księza są głupi (przynajmniej stosunkwo) tylko ze względu na ludzi którzy ich utrzymują, bo o ile wiara w boga to kwestia indywidualna, o tyle nie wiem czy ktokolwiek byłby mi w stanie odopowiedzieć, dlaczego księża muszą (bardzo dostatnio) żyć na nasz koszt... (czy obcowanie z bogiem jest tak zajmujące, że nie można już zarobić na włąsne utrzymanie, tylko trzeba pasożytować na owieczkach(baranach)?
i to dla nie jest głupota - bezkrytyczne i bezrefleksyjne podejście do rzeczywistości
bo głupota jako techniczna niezdolność do konstruktywnego myślenia (czyt: mózgu upośledzenie) jest chyba oczywista i nie o tym tu mowa

ps. empirycznie wykazano, że jeżeli niebo istnieje, to opiera się nie na mądrosci a na głupocie właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...