Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

ostatni dzień roku


Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2023 był pełen zdarzeń Niektóre dobre, niektóre złe Polska i świat zmagały się z wyzwaniami Ale też miały powody do radości Polska świętowała 100-lecie Niepodległości I wygrała Eurovision Song Contest Ale też zmagała się z kryzysem energetycznym I protestami społecznymi Świat odzyskiwał siły po pandemii I rozwijał nowe technologie Ale też borykał się ze zmianami klimatu I konfliktami politycznymi

Odchodzi pochmurny wiosennosmutny,
Taki sam jutro pojutrze, bezprzyszły, nagutki.
Hej! nowy roczku Jezusku malutki,
Czy pokój zagości, czy będziesz wolniutki.

Za szybko się dzieje choć przewidywalnie,
Z nadzieją i niepokojem zwrócone twarze.
Na to co wokół, pytają co będzie dalej?
Miało być gorzej i jest, przecież niezgorzej.

Konflikty zbrojne, a my na słowa,
Walczymy dzielnie, o sprawy błachoważniejsze
Odchodzi za szybko było spokojnie
A echem tak w górach podpowiedziało;

Będzie dobrze, tak jak być musi,
Z nami czy bez nas, nikt się nie posmuci.
Tak jak poeta przewidział jest teraz -
Wariacka bo zwariowanych to jest opera.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Niech sobie robią, nic nie poradzą na naukę i kolejnego sterowanego wirusa, co ten narobił przekonamy się w kolejnych pokoleniach, co do apokalipsy dalej nie wiemy w 100 % co zabiło dinozaury, a miały miliony lat życia na ziemi, my zaledwie tysiące, choć potomkowie niektórych widzieli jak rzucają do dino kamieniami ha ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi No i tutaj się pojawia problem bo jeśli (zakładam, że mówisz o Covidzie) ten wirus był sterowany to dlaczego to przetrwaliśmy? Jaki cel miał ten wirus jeśli nie zabijanie? Po prostu podaj mi powód istnienia tego wirusa sterowanego.

Pracuje się nad takimi wirusami, żeby dało się sprawnie modyfikować na przykład zapis genetyczny. CO z tego będzie to nie wiem, ale może być ciekawie.

Dinusie:

Prawie na sto procent wiadomo, że było to wyziębienie klimatu spowodowane wybuchem super wulkanu lub asteroidą. Odwierty na Antarktydzie sugerują taki przebieg wydarzeń. To globalne oziębienie tłumaczy też dlaczego przetrwały i ewoluowały organizmy stałocieplne. Na pewno wiele musimy jeszcze odkryć i poznać.

Cholera wie, jak to wszystko wyglądało kiedyś. Na pewno jednak jesteśmy dziedzicami całej puli genów organizmów, które istniały w tamtym czasie. A jeśli idzie o samą świadomość to cholera wie czy to nie działanie wirusa albo grzyba.

Ten cały świat organizmów większych i mniejszych jest naprawdę fascynujący, zadziwiający i nadal nie poznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TectosmithOziębienie tłumaczone jest też, położeniem Ziemi w stosunku do Słońca (nie chodzi o ruch biegowy). Dodatkowym wpływającym na to czynnikiem mógł być Księżyc (kiedy stał się satelitą) - nie moja dziedzina. A może układ słoneczny mijał jakąś czarną dziurę i powstały anomalie zimna. Tego nie będziemy wiedzieć.
Po co zabijać, jest nas za dużo na Ziemię, za mało na planety/księżyce Układu Słonecznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Możliwości są różne, bardzo różne. Nie wiem jak z obecnym datowaniem, ale może właśnie wtedy powstał księżyc? Ślady sugerują, że Ziemia pokryła się wtedy osadem (nie znam szczegółów). Różni ludzie dopatrują się różnych przyczyn włącznie z ingerencją kosmitów. Ja jednak doceniam niesamowitość przyrody, która potrafi się dostosować do najtrudniejszych warunków włącznie z próżnią kosmiczną. Na razie nie jesteśmy w stanie zbadać wszystkiego, ale zwróć uwagę na to jak powiększyła się wiedza o dinozaurach od czasu zakończenia zimnej wojny. A jeszcze więcej czeka na odkrycie. Ja bym się na przykład nie zdziwił, że człowiek myślący współistniał z gadami.

Co do wirusa to gdyby faktycznie był nastawiony na wytępienie ludzkości to by to zrobił. Fakt taki, że od razu był przygotowany do inwazji na szeroką skalę sugeruje, że to jednak wirus z laboratorium. Ja osobiście stawiam na to, że wydostał się przed czasem i dlatego to przetrwaliśmy. Ale to jeszcze nie koniec. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Chińczycy oczywiście nie zgadzają się na przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...