Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

,,Pan jest niemieckim agentem*."


Somalija

Rekomendowane odpowiedzi

niemiecka brzytwa unijnego prawa

i ruska szalupa pełna dziur

za to z trzema koronami

na dwóch głowach 

 

nie istnieją samodzielne

rozstrzygnie prawdy

 

znajdą po nas kamień słoneczny

na dnie 

szkutnicy za horyzontem dziejów 

niemi jak Światowid w błocie Zbrucza 

 

 

rozkład jest bez wyboru

nie płyniemy

 

sami 

 

 

 

 

 

*Słowa J. Kaczyńskiego wypowiedziane z mównicy sejmowej. Pomijające uwikłanie Mariusza Kamińskiego, żydowskie pochodzenie Kaczyńskich, homoseksualne zachowania dwóch kobiet w ich rodzinie oraz intrygę Marii i Marty z Kaczyńskich...

Dziękujemy, Panie Kaczyński, czas ciemności i zastraszania już za mami...

 

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Somalija zmienił(a) tytuł na ,,Pan jest niemieckim agentem."

Sami, Saami – lud zamieszkujący głównie Laponię – krainę historyczno-geograficzną w Europie Północnej obejmującą północne krańce Norwegii, Finlandii, Rosji (Płw. Kolski) oraz Szwecji. Historycznie nazywani Lapończykami, które to miano jest obecnie uważane przez niektóre społeczności saamskie za obraźliwe. Saamowie są potomkami pierwotnych mieszkańców Skandynawi.

 

Z Wikipedii :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

zauważyłem, że tylko jedna osoba używa tego określenia, co do nazwy sami Saami - to odnośnik w wiki do 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pochodzenie słowa Sámi jest nieznane. Istnieje teoria łącząca Sámi,  (region w Finlandii) oraz Suomi (fińskie określenie Finlandii) w grupę wywodzącą się od tego samego zapożyczenia z   *žēmē, oznaczające ziemię.
Proszę zwrócić uwagę na literkę a ze 
znaczkiem nad nią samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylwester_Lasota Mój pradziad z Ameryki przywózł neitah przez co geny się przemieszały i moja córka ma skośne oczy... Ale mój wpis jest nie o tym... raczej  o tym, że będąc narodem mamy sąsiadów i nie pozostają oni bez wpływu... Dobrego dnia

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Mam pytanie, czy nie chodziło o "rozstrzygnięcie" zamiast "rozstrzygnie"? A jeśli ma być czasownik, to czy nie raczej "rozstrzygną"? Odnoszący się i do "brzytwy unijnego prawa" i do "szalupy"? 

   Dalej, skoro użyłaś kolokwializmu "ruska", to może zmień "niemiecka" na drugi kolokwializm: "szwabska".

   Wreszcie, trzeci i czwarty wers są nadsłowiem. Tym bardziej, też odnosisz je nie do szalupy (kraju), a do godła Rosji - przynajmniej tak się zdaje - zaś wyrazu "orzeł" nie ma w wierszu. 

   Pomysłowo

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

   Pozdrowienia Autorce. 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corleone 11 Poprawiłam błędy, dziękuję... 

Obawiam się, że słowo ,,szwabskie" może być nieznane...

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

@Corleone 11 Poprawiłam błędy, dziękuję... 

Obawiam się, że słowo ,,szwabskie" może być nieznane...

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Somalija zmienił(a) tytuł na ,,Pan jest niemieckim agentem*."

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Akurat tak się składa, że to nie Niemcy są tą brzytwą a... Węgry. Dziwię się, że ich jeszcze z Unii nie wypieprzyli.

Unia i ruscy... Nie wyszło im a powiem, że z pewnych powodów szkoda.

I Ruscy i Niemcy istnieją samodzielnie i w przeciwieństwie do państwa polskiego nie znikają z map. Drugie zdanie bez sensu.

Wątpię.

Polska i szkutnicy? Jakoś to nie wyszło i nadal jesteśmy w tej kwestii w ciemnej dupie.

A tak właściwie to o co Ci chodzi?

Przedstawiasz jakieś dziwne fakty powiązane ze sobą jedynie pozornie nawet na przestrzeni dziejów a przekaz jest jaki? Że Polska nie jest sama na tym padole czy wręcz odwrotnie?

 

Powiem Ci na marginesie, że osobiście życzyłem Polsce kolejne 8 lat rządów PiSu, ale nie udało się. Okazuje się, że mimo wszystko, pomimo medialnego i religijnego bombardowania to jednak w Polsce jest naprawdę sporo trzeźwo myślących ludzi.

I bardzo dobrze. Reszta niech płacze włącznie z klechami.

Serduszka nie zostawiam bo dla mnie ten wiersz to pustosłowie. Namawiam do przyjęcia jakiegokolwiek stanowiska.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Niemcy nigdy nie zrezygnują z Cesarstwa, bezkrwawy unijny tryb może wciągnąć kraje w taki właśnie twór... Rosji udało się zmęczyć Ukraińców i krok po kroku będzie bliżej Buga... W naszym kraju panuje zawieszenie, za moment ukraińskie dzieci wypełnią szkoły, bo Polacy nie planują rodzin a tym bardziej dzieci. 

To mój wiersz przetłumaczony, obyś miał rację, że jest pustosłowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...