Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

mezalians


wolnosc_mojej_duszy

Rekomendowane odpowiedzi

@wolnosc_mojej_duszy Prawda, świetnie się czytało. Nie przepadam za poezją nierymowaną, aczkolwiek to jest bardzo dobre i spodobało mi się. Są tutaj rymy, owszem, lecz nie wiem, czy zamierzone, ponieważ zdają się być rozmieszczone dość spontanicznie.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Świetne, a takich zwrotów jest tutaj dużo więcej!

 

Edytowane przez Wędrowiec.1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolnosc_mojej_duszy Więc  /jak pragniesz/...  nic a nic nie powiem,

                                          chyba że jak zakochany, będę za jej progiem.

Pozdrawiam.
                                         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie demonizuję. Zasugerowałem koleżance, że zdobywszy Twoją aprobatę, najsurowszą krytykę ma już za sobą. A sam chyba przyznasz, że nie jesteś z tych, co by się jakoś specjalnie litowali, kiedy nie ma nad czym. Ja to jak najbardziej popieram - chcę, żeby to było jasne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nata_Kruk dzięki! Autorka jest z tych bardziej hubrystycznych, więc jest bardziej świadoma błędów niż oczekująca na oklaski ;)

@error_erros po pierwsze - weszłam ukradkiem, nieśmiało pukając (siebie w czoło głównie ;) Po drugie - już na poważnie - dziękuję:) Mam nadzieję, że dużo mi da spojrzenie na poezję z innej perspektywy niż dotychczas. No i zmotywuje - by Ci w końcu skopać dupsko w rymach ;)

@Wędrowiec.1984 dzięki! Rymy są tu niezamierzone, wręcz powiedziałabym, że niechciane;) Czasem jak piszę wiersz wolny to sam się pisze - trudno mi później znaleźć synonimy, bo zmieniają sens tego, co chcę przekazać. Zostawiam więc tak jak jest. Choć czasem takie rymy "gdzieniegdzie" nadają płynności, trochę odciążają wiersz, żeby później go dociążyć. Lubię takie zmiany tempa - takie prowadzenie wydaje mi się mniej nudne. A wiersz wolny to jednak głównie potok słów, staram się ten potok opanować (z różnym skutkiem;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opanowujesz z powodzeniem. Jak wczesniej wspomniałem, nie przepadam za taką formą, a i często idzie za tym brak interpunkcji. Gdy ktoś się na to decuduje, musi potrafić sprawnie oddzielać wątki. Tobie się to udaje i fajnie wychodzi.

Edytowane przez Wędrowiec.1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sowa dziękuję! Radość z pisania jest równie cudowna jak możliwość przeczytania interpretacji swoich wierszy - zawsze zastanawiam się czy ktoś odkryje to, co ukryte. Pozdrawiam!

@Wędrowiec.1984

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tym bardziej dziękuję - wiersze rymowane i z interpunkcją dla mnie to coś zdecydowanie trudniejszego jednak!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tak, jest kluczowe. Nie mniej jednak, sedna trzeba szukać w samym doborze słów - przezroczystość, niewidzialność, nieodkrycie, niezauważenie. Ten wiersz z pozoru jest "spokojny", ale podmiot liryczny tu krzyczy. Pozdrawiam serdecznie.

@Sylwester_Lasota

Dziękuję! Pozdrawiam również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...