Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kiepska sztuka


Rekomendowane odpowiedzi

@Stary_Kredens

 

Acha... Znowu o Tym z góry, bo: jak mówi Biblia... To już jest nudne... Mi, siostra Honoratka z Jasnej Góry, która zresztą nakarmiła mnie, kiedy byłem na Jasnej Górze jako osoba nielegalnie bezdomna - Paulini mi nie pomogli, powiedziała, iż każdy Jezusa Chrystusa ma w sercu i jest to wewnętrzny głos - nie można go zagłuszać, tak więc: jestem pogańskim racjonalistą - libertynem i intelektualnym biseksualistą - uniwersalnym, a Jezus Chrystus jest dla mnie filozofem uniwersalnej miłości, miłego popołudnia.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński a mnie się to powiedzenie podoba, bo jest prawdziwe, a że akurat z Biblii, cóż to znaczy i cóż to szkodzi? Bo zastanów się nad tym powiedzeniem i czy tak nie jest, że ludzie mówią z Tobą o tym co mają aktualnie w myślach, czyli co leży im na sercu ? Patrzą na ogół przez pryzmat własnych doświadczeń i trudno się od tego oderwać. Nie chcę natomiast odnosić się do wiary jako takiej, bo każdy ma ja lub nie. Ja osobiście naprawdę zazdroszczę ludziom prawdziwej wiary, jaka by ona nie była, bo myślę, że im jest trochę łatwiej dzięki temu żyć

Pozdrawiam i życzę dobrych dni a co do mojej wiary to napisałam o niej w wierszu Nie Bosko jak chcesz to przeczytaj

Kredens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poezja.tanczy @Nata_Kruk Pozwolę sobie nie zgodzić się z Wami, te "ukryte sensy" raczej sami sobie wymyślamy, pasujące do naszych doświadczeń, odczuć, dumni że odkryliśmy "co poeta miał na myśli" nie mamy pojęcia jaki proces skłonił twórcę do stworzenia czegoś w tym jedynym kształcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...