Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@viola arvensis

 

To dobrze, bo: trzeba dbać o Ciało i Umysł i Duszę - CUD, jestem w średnim wieku (42 lata), a wyglądam jak o 10 lat młodszy, również pozdrawiam.

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

A ja nie słyszę i gdybym musiał pracować - jakaś dziewczyna musiałaby mnie rano budzić.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Opublikowano (edytowane)

@viola arvensis

 

Proszę pani, tulipany,

on miał tylko: tuli, luli, tuli,

tulipany, tulipany,

 

tuli, tuli i utuli,

tulipany dla waćpanny

tuli, tuli i utuli,

 

proszę pani, tulipany,

on miał tylko: tuli, luli, tuli,

tulipany, tulipany...

 

A teraz idę jeść kolację: pokrojone dwa jabłuszka z cukrem...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

zegar ci stanął

a to ciekawe

więc proszę bardzo

kawa na ławę

jeszcze kieliszek

z wódeczką czystą

kogo obchodzi

gdzie masz to wszystko

 

nikt dywagacji

nie będzie toczył

masz możliwości

zamykam oczy

nastała chwila

czas się zatrzymał

myśl ogarnęła

zupełnie inna

 

pozorna wolność

już gnać nie musisz

z werwą przepędzasz

męczące smutki

pomyśl że wokół

świat jest wspaniały

więc zamiast siedzieć

działaj z zapałem

 

...

:)

 

 

Opublikowano (edytowane)

@viola arvensis

 

Zaraz pani wytłumaczę: co to jest Dusza, otóż to: Dusza to byt nadprzyrodzony i jest w Ciele człowieka i dzięki temu Umysł potrafi samodzielnie myśleć, dajmy przykład: czy żywe trupy, hieny cmentarne, energetyczne pasożyty i dwunożne ssaki agresywne - mają Duszę? Dlatego właśnie Cało i Umysł i Dusza (CUD - trzy pierwsze litery), jeśli przeczytamy od tyłu - to DUC-H, a ostatnia litera oznacza Hiram, mam mówić dalej?

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @andrew   Piękna myśl o tym, że odwaga to nie tylko uchylenie drzwi, ale przekroczenie progu. Podoba mi się ruch od "rozmyślania" do "smakowania" - od myśli do doświadczenia. I ten koniec- spotkanie siebie takim, o jakim się marzy - bardzo trafnie oddaje sens prawdziwej śmiałości.
    • słuchaj! nie mogę cię  posiąść zwykłą przemocą  więc wejdę przez uszy w trelach godowych stopniowo snując opowieść uśpię twą czujność      /Refren/ granica to skóra  nie daj się ranić  zostań moim agentem  sługą wierną komórka razem wzniesiemy świat bez granic razem nic nas nie zdoła zranić    patrz! niezdolny drzwiami  przez okna oczu wejdę  w liturgicznej szacie unosząc świętość przed którą w poczuciu  wspólnoty klękniesz    i dotknij! na fresku w starej świątyni  obudzę się w tobie cyfrowym strumieniem popłynę z mózgu do węzłów chłonnych systemu do źródeł tej opowieści      /outro/   byłem łowcą  jestem owcą 
    • @Leszek Piotr Laskowski   Piękne wspomnienie napisane z ogromnym wyczuciem klimatu tamtych lat. Wyobraźnia 6-latka nie miała granic! Opis tworzenia potwora z zębatki i siodełka oraz leżenia pół metra od pędzących aut ukazuje, jak kiedyś wyglądało dzieciństwo - zero ekranów, za to pełna wolność i odrobina ryzyka! Ta dziecięca samowolka, która dzisiejszych rodziców przyprawiłaby o zawał -to coś niesamowitego! Z przyjemnością przeczytałam - świetny rym!
    • @wiedźma   Bardzo nastrojowy wiersz. Ujęło mnie to niezwykle intymne spojrzenie na morze - jak na  łagodnego powiernika. Fraza "Szumi ci do ucha , To czego nie powiedziano"  - piękny obraz.  Czuć w tym tekście wieczorny spokój i zatrzymane ciepło.   Zamiast pocztówkowego krajobrazu jest tu bardzo kameralna, niemal szeptana przestrzeń.  Piękna, wyciszająca liryka. 
    • w ścianie jest okno w oknie widać szuwary  przez okno wpadły muchy  za nimi komary  urok lata prysł  gdy niewiastę osy  żądłami potraktowali   wpadły na imprezę  przy świetle żarówki  ściany nadal pozostały białe  okno zamknięte muchy wybite et etc
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...