Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

może on zaniemógł

i leży w gorączce

lub za dużo wypił

i jest bardzo śpiący

 

miał jakiś wypadek

albo ktoś go napadł

lub wdał się w pyskówkę

no i wyszła draka

 

teraz bidak siedzi

gdzieś na dołku jakimś

za czterdzieści osiem

powróci do chaty

 

lecz zamast się martwić

tęsknić każdą chwilą

ty dopieszczasz zmysły

słodkości drobiną

:)

Opublikowano

@Rafael Marius Pełno ich, a jakoby nikogo nie było. Dziękuję i pozdrawiam!

@violetta Dziękuję bardzo za serduszko:-) O Bogu niestety tak wielu zapomina :-( Pozdrawiam serdecznie!

@Tectosmith Kochać siebie można na wiele sposobów. Można np. zrobić sobie wyjątkową kawę i zadbać o zmarznięte stopy, żeby nie dostać kataru. Dzięki serdeczne, pozdrawiam!

@Tymczasem Dziękuję, uwielbiam lekkość, wtedy człowiek czuje się tak " lekko" ;-))) Pozdrawiam serdecznie!

@Jacek_Suchowicz Sądzę, że chyba nie było tak dramatycznie;-) Dziękuję i pozdrawiam!

@Bożena De-Tre Bardzo lubię wplatać staropolskie zwroty choć ostatnio o tym zapominam:-) Dziękuję za serduszko i czytanie, pozdrawiam!

@Waldemar_Talar_Talar Dziękuję za czytanie i uśmiech:-) Pozdrawiam serdecznie!

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Berenika97   Bereniko.   czytając Twój wiersz mam poczucie, że dotykam czegos pierwotnego i czystego zarazem.   to nie jest tylko poetycki powrót do obrzędu Dziady bo  to jest przywrócenie metafizycznej ciagłości świata .   u Ciebie granica nie zostaje przekroczona dramatycznie bo  ona po prostu przestaje istniec , jakby nigdy nie była czymś ostate cznym. najbardziej porusza mnie ta filozoficzna zgoda na jednosć bytu.   smierć nie jest tu   pęknięciem, lecz przejściem w inny wymiar obecności.   ziemia "patrzy, bada” ,  to zdanie brzmi jak mysl z dawnej kosmologii, w której człowiek nie jest oddzielony od wszechświata lecz własnie w niego wpisany.   czuję w tym wierszu mądrość która nie potrzebuje wielkich słów, bo wyrasta z wewnętrznego ladu. Twoja poezja ma niezwykłą własciwość :  nie epatuje tajemnicą ale pozwala ją współodczuwać.   czytam te wersy jak spokojną medytację nad wspólnotą żywych i umarłych.   nad tym, że jesteśmy splotem krwi, pamięci i swiatła.   "Świat jest w jedności teraz ułożony ” – to zdanie brzmi jak credo, jak   cicha deklaracja wiary w sens istnienia. piszę to jako ktoś, kto naprawdę ceni Twoją Nika  twórczość albowiem masz dar nadawania sacrum prostym słowom.   a to jest wielka rzadkość.   ten wiersz zostaje we mnie jak łagodny płomień - nie oślepia, ale ogrzewa .   i mnie z tym płomieniem jest intelektualnie doskonale :)   pięknie Nika.      
    • @vioara stelelor Aż mnie ciarki przeszły :) Piękny wiersz, jest w nim energia błogości i spokoju, i szczęścia :)
    • @Florian Konrad Piękne obrazowanie, zostaje pod skórą. Cudownie pokazana intymność, przmycona w delikatnych sugestiach, a po niej przytulna bliskość z kotem, bo on przecież musi być najważniejszy.
    • @Berenika97  Wiersz jak instrument zachwyca czytelnika mrokiem onirycznej aury. Pozdrawiam serdecznie.
    • @Waldemar_Talar_Talar To prawda, gesty życzliwości są ważne, zawsze mogą przynieść dobre owoce.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...