Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cały Świat


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Bardzo Ci dziękuję. Cieszę się, że wiersz wywołuje pozytywne reakcje. Pozdrawiam serdecznie :-)

 

We mnie ten zwrot wywołuje uczucia, których nie potrafię wyjaśnić. Musiałbym napisać osobny wiersz na ten temat. Dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie nie jest ani proste ani skomplikowane. Życie jest dokładnie takie za jakie je uważamy. Jesli ktoś myśli i wierzy, że jest skomplikowane to właśnie takie dla niego jest i taka osoba znajdzie tysiące argumentów na popracie tego przekonania.  A jeśli ktoś wierzy, że jest proste to jest i znajdzie wiele zdarzeń/rzeczy/argumentów  popierających to przekonanie ;) 

 

Swoją drogą emocje są najlepszym paliwem do pisania wierszy - co potwierdza powyższy bardzo ładny wiersz ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymczasem Masz w stu procentach rację. Życie naprawdę jest bardzo proste. Problem jednak w tym, że ludzie wszystko komplikują i bardzo często są to najbliższe osoby. Nie da się wtedy żyć prosto i siłą rzeczy jest się zmuszonym, zmuszoną do tkwienia w skomplikowanych relacjach z innymi.

Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith  powiem tak: nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jesli tkwisz w skomplikowanej relacji to jest tylko i wyłącznie Twój wybór. I mój też bo ja też tkwię i biorę za to pełną odpowiedzialność. Ikwię w relacji z komfortu, strachu przed samotnoscią,  tchórzostwa przed radykalnymi zmianami w życiu (dobro dzieci nie jest usprawiedliwieniem tylko wymówką).  Nie można zmienić drugiego człowieka ale można postawić granice z empatią i szacunkiem.

Ja się dopiero tego uczę... niestetey to zrozumienie przyszło po wielu latach szarpania się, nerwów i trudnych emocji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Pisząc o relacji miałem na myśli nie tylko związek partnerski czy małżeński, ale w ogóle relacje między ludzkie. Chodzi między innymi o rodzinę, szkoły czy pracę. A i ze związkami nie jest wcale tak łatwo bo decydując się na taki związek zazwyczaj nie dostrzegamy, że partnerem jest osoba toksyczna i w bardzo wielu przypadkach jest niezwykle trudno oderwać się od takiej osoby.

Ja natomiast jestem obecnie samotny, jestem niedzielnym tatusiem, ale od "mamusi" się nie uwolniłem i tak pozostanie przez kolejne lata, i jakoś muszę sobie z tym radzić.

Także ciągle się wszystkiego uczę i wiem, że uczyć się będę do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że polska poezja ma źródło w przyrodzie, następstwach pór roku, klimacie i nastrojach wywołanych zmianą pogody. Ten wiersz to potwierdza.

 

Dobrze, że go zamieściłeś ponownie, ponieważ nie miałem okazji przeczytać za pierwszym razem.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@staszeko Przyroda to bardzo piękny i wdzięczny temat. Jest się czym zachwycać i jest co podziwiać.

Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Masz rację. Problem tylko w tym, że toksyczne osoby nie dostosują się do takich zasad i w wielu przypadkach nie pozostaje nic innego jak się odizolować od takiej osoby. Nie zawsze się da, ale trzeba się jednak starać rozumieć i skutecznie bronić. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...