Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zakamarki cz. trzecia


Rekomendowane odpowiedzi

Z wielkim trudem udało mi się zdjąć nadzieję na lepsze jutro - ulżyło mi ogromnie. Skóra była poraniona wspomnieniami, pokancerowana złymi słowami, nieodpowiednimi gestami. Teraz wolna od wspomnień mogę spokojnie zabrać się do porządkowania zakamarków duszy, bo przecież czas ucieka, a tu taki bałagan. Zapomnę o tym, co wróciło do mnie, złożę nadzieję i schowam ponownie do szuflady z błyszczącymi uchwytami, to ona zachęciła mnie do przymiarki...Teraz jej nie ulegnę, muszę być silna i wytrwała. Już ostatni raz musnęłam palcami nadzieję na lepsze jutro, już spoczywa złożona w kostkę, pokryta zapachem zmieszanych uczuć, doświadczeń i cech charakteru. Z lękiem otwieram drugą szufladę, jest pełna cech charakteru... to dopiero jest bałagan...nie wiem od której zacząć. Z samego brzegu leży upór, godny szacunku, i taki twardy, stalowy. Do niego przyczepiona jest karteczka, na której napisano kilka słów...dużo czasu zajmie dojście do celu, ale idź wytrwale.. Kolejna cecha, trochę pognieciona, to honor. Ktoś go musiał naruszyć, biorę go do ręki i strzepuję niewidzialne pyłki, to chyba odruch obronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...