Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Somalija

   A ja nie zostawiam serduszek "ot tak". Ale wyłącznie jako wyraz pozytywnej emocji, towarzyszącej uznaniu, że dany utwór jest dobrym.

   A kto mówi o paplaniu? Siostro, nie pomyliłaś odbiorcy

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

? Zamiast ikonek lizaków i cukierków wolę ikonkę uśmiechu. A od tej z kolei prawdziwy uśmiech. 

   Dobrej nocy . 

 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie lubisz ikonek z lizakami? Hmmm, to może lody i babeczka...

@corival   Dziękuję za miłe słowo... 

dziś rozmawiałam z Ukraińcami o sobotnich wydarzeniach... Bardzo mnie natchnęła to rozmowa i ich tęsknota za domem...

POZDRAWIAM

 

 

Opublikowano

@Somalija Myślenia też ? Tu akurat pewien nie jestem. Ja o prawdziwym uśmiechu, Ty o lodach i babeczkach... Oj Siostro! Wem, że te drugie bywają zimniejsze niż te pierwsze...  

   Serdeczne pozdrowienia. 

 

@corival 

   Drogi Corivalu, etap rozwoju duszy w fazie wegetatywnej (roślinnej) mam dawno za sobą - co najmniej dwa tysiące lat temu. Nie zgodzę się zatem, że daleko mi do mandragor. Co prawda, żaden wyciąg ze mnie - cokolwiek tu pomyślisz - nie pomoże komuś spetryfikowanemu. Ale pokaż mi mandragorę, która byłaby w stanie napisać "Inne spojrzenie".  

   Serdeczne pozdrowienia. Życzę Ci wszystkiego pozytywnego. 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Robi się coraz bardziej niebezpieczne, mam tylko nadzieję, że konflikt się nie rozleje na świat...

POZDRAWIAM, dziękuję za obecność

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano

@Somalija

   Tak naprawdę wszystko robi sie głową. Ale żyć powinno się i głową, i sercem równocześnie. A ile razy wspominałaś mi, że zdjęcia robi się głową? Pewnie co drugą rozmowę na temat moich fotografii ;-)) ;-)) ;-)) 

   Wiesz, chodziło mi o myślenie w szerszym kontekście. 

   Siostrzyczko, pozdrawiam Cię serdecznie. 

@Dared

Skoro oceniłeś "jawnie" jako "świetny wiersz", czemu napisałeś, że nie podoba Ci się??

   Serdeczne pozdrowienia.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Uczyć Cię Myślenia w szerszym kontekście... Nie odważyłaby się nawet o tym myśleć

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dared nie pisał, że mu się nie podoba, raczej wspominał coś o misiu... może się przebudził i szukał... przytulanki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • patrzę i … nie mogę się nadziwić    JESTEŚ …   jesteś jak  zapach wiosny    pierwsze  kwiaty akacji    oczy  mówią    a usta    usta milczą    wschody  zachody    pełne  nadziei    3.2026 andrew   
    • @MáireTo prawda, ale wydaje mi się, że w realnym życiu ma się większą kontrolę nad swoimi wyborami. No i są ograniczenia fizyczne, nie ma tego nadmiaru, Ty decydujesz, z kim się umawiasz, w jakiej grupie pozostajesz, a jeśli gdzieś jesteś z przymusu (np. koledzy z pracy), to masz wentyl bezpieczeństwa - zostawiam to za sobą i idę z koleżankami na kawę, albo na kurs flamenco. Oczywiście, że interakcje między ludźmi zawsze wymuszają pewien stopień dostosowania się i pójścia na kompromis, ale wiersz raczej mówi o sytuacji, kiedy tego jest za dużo, kiedy to przytłacza, zamienia się w imperatyw, a w rezultacie nie ma realnych korzyści społecznych, żadnej wartości dodanej. Peelka nie dopasowuje się po to, aby coś zyskać, a jedynie po to, aby nie stać się obiektem podlegającym ocenie. A to bardzo ważna różnica.
    • @Jacek_Suchowicz ”Duży brzdąc” pozdrawia Wielkiego Brzdąca-:) Jak zwykle z przymrużeniem oka  tam gdzie zostaje „ głuchy śmiech pokoleń”-celna podpowiedż Jacku, bo wszystko zostało wybaczone.. i co tu chcieć więcej..
    • @vioara stelelor Bardzo mądrze napisane, tak, chyba tak, może i da się po prostu odmówić w tym udziału... z drugiej strony zawsze żyje się w jakiejś grupie, społeczności -wiec czy zawsze sie da zdystansowac? 
    • dość ciężka prawda: dla świata jesteśmy jak wyrazy w języku polskim zaczynające się na ń (wpół kroku od zaistnienia, przeczuwalne). realnym jest jedynie to, co dzieje się w niewypowiedzeniu, niedokrzykach. ty  – zarazem kartografka i tworzona przez nią mapa. ja, niczym główny bohater książki dla dzieci, który przemierza fantastyczną krainę, doliny pełne magii, wzgórza zaklęć (tam jedni są tak szczęśliwi, że aż plują plombami, inni – z radości zastygają w bezruchu, patrzą niczym figurynki, ślepym wzrokiem), doświadcza niesamowitości, spotyka go tysiące nie dających się racjonalnie wyjaśnić przygód i na końcu orientuje się, że cała ta peregrynacja odbywała się wyłącznie w głębi myśli ukochanej, pojąłem, czym jest istota cudu. właśnie uczę się topografii. wiem już, w jaki sposób zabijać czarne smoki, które niczym cienie przybierają mój kształt, jak rozśmieszać zmartwione na kamień bożęta.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...