Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

wciąż kocham cię tak samo, ale...


Rekomendowane odpowiedzi

@error_erros Jeśli Twoja wolność jest spętana przez sumienie i moralność, to znaczy, że nie żyjesz swoimi wartościami, tylko innych. Powiedz mi kiedy czułbyś się całkiem wolny, zakładając, że żyjesz w otoczeniu innych ludzi, a nie na bezludnej wyspie? To jest odwieczna dyskusja, czy wolność to brak ograniczeń czy też ich świadomy wybór, poczucie wolności wewnętrznej a poczucie wolności społecznej, itp. Wolność wiele ma twarzy. 

@Waldemar_Talar_Talar Doskonale Cię w tym rozumiem. Z uśmiechem, Waldemarze. 

@Jacek_Suchowicz Wow :) Dzięki za alternatywne ujęcie tematu i wiersz. Zgadzam się w całości z diagnozą na małpią miłość, która występuje na tyle powszechnie, że każdy pewnie może pochwalić się taką ze swojego otoczenia. Gad gadem zostanie. Dzięki, Jacku :) 

@violetta Bardzo gratuluję Ci tego podejścia. Wszystkiego najlepszego :) 

@Anastazja Sokołowska Wielkie dzięki za te słowa, podzielam uwagę. Warto podjąć wysiłek i siebie poznać, a potem zrozumieć co z tym zrobić. 

@Nata_Kruk Dzięki, Natko. Tak, to dosłowny wycinek rozmowy z moim dzieckiem, które naprawdę przeżywało, że słowo 'mama' strąca z piedestału, nie podejrzewając ile mi to przyniesie radości. <3 

@Leszczym Oczywiście, i na całe szczęście zresztą. Gdyby miał to być układ zerojedynkowy, bardzo ciężko by nam było. Pozdrawiam :) 

@Rafael Marius Ważne, że o wolności nie zapomniałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Czarek Płatak Powiesz to ludziom, którzy oddają dziś za nią życie? Inaczej na to patrzę. Wolność zabija najpierw sam brak wiary w nią. Dla mnie to jest nawet kwestia logiki. Tak samo z gadaniem, że nie ma prawdziwej miłości. Jak ktoś tak mówi, to komu wystawia wizytówkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...